Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Orta yatak sökme ?

Konu, 'Kadrolar' kısmında Cem Ö. tarafından paylaşıldı.

1. Cem Ö.

Cem Ö. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar eski bir bisikletimin orta göbeğindeki boşluktan dolayı bugün aynakol ve orta yatağı çıkardım fakat orta yatağın aynakol tarafındaki yatağı çıkaramadım.Bunda elimde buna uygun anahtar olmayışı etkili oldu tabiki.Sormak istediklerim; bu yatak illa resimdeki anahtarlamı çıkar başka bir yöntemi yokmudur ve saat yönün tersinemi açılıyor yoksa saat yönünemi çok sıkışık olduğundan daha da sıkmak istemiyorum teşekkürler şimdiden .
    İlaveten bilyalı değilde rulmanlı bir göbek alsam uyarmı orta göbek uzunluğu standart 68 mm.

Not:Resim temsilidir

2. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Yanlış hatırlamıyorsam saat yönüne açılıyor bu parça. Ben genelde boru anahtarı ile söküyorum. Özellikle uzun süre ellenmediğinde çok sıkışmış olabiliyor.

3. Cem Ö.

Cem Ö. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben saat yönünün tersine açmaya çalıştım sanırım daha da sıkıştı :) Kurbağacıkla tutmaya çalışıyorum ama çok ince, ingiliz anahtarıylada olmuyor yarın tekrardan uğraşıcam bakalım.Deneyimli arkadaşlar yorumlarını esirgemezlerse sevinirim :)

4. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Şimdiden kolay gelsin. Bir yandan kadroya hasar verme korkusu, bir yandan parçanın dönmemeye inat etmesi insanı bezdirebiliyor. :)

Bu arada göbek uzunluğu aynı olan başka bir orta yatak takabilirsiniz. Yeter ki sökmeye çalıştığınız parçanın çapı ve tam karşısındaki parçanın çapı daha farklı olan modellerden olmasın.

5. Cem Ö.

Cem Ö. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aynen hocam zaten kadroyu sıyırdım biraz boyası komple gitti :D Eski bir bisiklet ama kadro yapısı hoşuma gidiyor o yüzden hurdaya ayırmıyorum :) Orta yatağa bende rulmanlı düşünüyorum çıkardığım bilya yatağını görmelisiniz kağıt gibi incelmiş, aşınmış delinmiş iyi ki fazla sürmemişim bu şekilde, teşekkürler yorumunuz için..

6. ihsangencer

ihsangencer Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    cem bey o ilan bana ait anahtar da şu an bende mevcut

7. Cem Ö.

Cem Ö. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba ihsan bey resimleri sorunu izah etmek için koydum lakin anahtarı almayı düşünmüyorum şu an :) İlginize teşekkürler..

Bana şu konuda yardımcı olursanız sevinirim ; bu parça saat yönünemi yoksa tersinemi açılıyor ?

8. ihsangencer

ihsangencer Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    dişli tarafı saat yönünün tersine sıkılır, saat yönünde açılır
    öteki taraf saat yönünde sıkılır, saat yönünün tersine açılır

9. Cem Ö.

Cem Ö. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Teşekkür ederim, çünki ilk kurcaladığımda biraz oynama oldu ama sanırım ben onu daha çok sıktım :) Şimdi verdiğiniz bilgiye dayanarak saat yönünde asılayım :)