Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Orta yaş bunalımına girmeden pedal basmalıyım yardım lütfen

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Timuçin Çalışkan tarafından paylaşıldı.

1. Timuçin Çalışkan

Timuçin Çalışkan Üye

Seviye:
    arkadaşlar selam.
    aranıza yeni katılan 36 yaşında 1.82 boy ve 105 kiloda biriyim. genelde kısa turlarda kullanabileceğim ama uzun yola çıktığımda da beni pişman etmeyecek bir bisiklet almak istiyorum. işin başında çok para harcamak ve sonra üzülmekde istemiyorum. tecrübeleriniz doğrultusunda marka ve model seçimimde yardımcı olursanız sevinirim.

2. akn

akn Üye

Seviye:
    Merhaba hocam, birkaç gün önce Kron tourer 24 aldım. Oldukça memnunum. Arkadaşlar daha iyi bilirler ama ben bu bisikleti tavsiye ederim..

gok ve Erdinç ALTINÇEKİÇ bunu beğendi.
  3. Mehmaddict

Mehmaddict Üye

Seviye:
    Sedona 321 i inceleyin derim abi.

4. Timuçin Çalışkan

Timuçin Çalışkan Üye

Seviye:
    ilginiz ve ardımınız için teşekkür ederim. önerinizi dikkate alacağım.

5. Timuçin Çalışkan

Timuçin Çalışkan Üye

Seviye:
    kafama yatan modellerden biri bu teşekkür ederim yardım için.

6. yunusemre7737

yunusemre7737 Aktif Üye

Seviye:
    salcano city sport olabilir sanırım

7. YusufCan

YusufCan Yeni Üye

Seviye:
    Bence bir tane dağ bisikleti alın.

Sonra ona city lastik takın.

ve asfaltda zorlanmazsınız.Dikkat edin tek amortisörlü bir bisiklet alın.

Bunu devam ettirmek istiyorsanızda yavaş yavaş sele borusu gidon vs değiştirerek hafifletir siniz.

bide bütçenizi yazarsanız daha detaylı yardımcı oluruz.

8. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Bütçenize uygun bir şehir bisikleti alın. Sedona 321 bunlardan birisidir. Ayrıca Trek'in FX modelleri de olabilir. Dağ bisikleti almayın derim.

9. KaanG

KaanG Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Ben de 36 yaşında 96 kilo 1.76 boyunda biriyim. 2 hafta çönce gaza gelip bir arkadaşın tavsiyesi üzerine specialized hardrock 9111 aldım (En son 20 sene önce binmiştim bisiklete), 2 haftadır biniyorum, şimdilik gayet iyi gidiyor. Göbek biraz indi bile :)
    Hem şehirde hem arazide (Belgrad Ormanları) bindiğim için arazi bisikleti tercih ettim. Sadece asfaltta binmeyi düşünüyorsanız şehir ya da yol bisikletleri daha anlamlı olur, arazi bisikleti asfaltta biraz hantal kalıyor ve fazla güç harcatıyor. (Aslında 96 kilonun en az 10 kilosunu eritmem gerektiği düşünülürse benim için bu iyi bir şey tabi).

10. Timuçin Çalışkan

Timuçin Çalışkan Üye

Seviye:
    ilginiz içi teşekkürler. model çok hoşuma gitti. bayisine gidip canlı bakacağım.

11. Timuçin Çalışkan

Timuçin Çalışkan Üye

Seviye:
    ilginize teşekkürler bahsettiğiniz modelin asfaltta hantal olması hoşuma gitti zira benimde eritmem gereken epey kilom var :)

12. Timuçin Çalışkan

Timuçin Çalışkan Üye

Seviye:
    bütçe olarak 1000 tl altını düşünüyorum.

13. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    kişisel fikrim;
    1-öncelikle aşık olun alıcağınız bisiklete. böyle bi kanınız kaynasın (bu madde olmazsa olmaz :) )
    2-kitlenebilir amortisörü olsun (sadece önde amortisörü olsun ve de)
    3-v fren tercih edin.

kadro markası, dayanıklılığının, hafifliğinin hobi sürüşleri için çok önemli olduğunu düşünmüyorum açıkçası..
    sonuçta alıcağımız bisiklet en fazla 15-16 kilo olur, kas kas hafiflet anca 12'ye düşer :)
    dağ tepe de atlamıyoruz.. şekli şemali hoşunuza giden herhangi bi markada (trek, scott, whistle... hiç fark etmez.. hepsi belli bi kalitenin üstünde kadrolar zaten) gayet keyifli sürüşler yaparsınız.. içiniz rahat olsun :)

14. Timuçin Çalışkan

Timuçin Çalışkan Üye

Seviye:
    bu kadar net anlatılamazdı herhalde. çok teşekkür ederim.

15. Emre Sertkaya

Emre Sertkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merhaba size tavsiyem dağ bisikletinden uzak durmanız , ben dağ bisikleti aldım ekipman felan derken 650e patladı . 2 hafta olacak 130 km ye yakın yol yaptım ama yine de uzun yol yapmak için kendime ve bisiklete güvenemiyorum . ilk olarak bisiklet ağır , teker kalın yani yol bısıkletı ıle 100km gıdeceksenız , bununla 50 60 km anca gidersiniz . Lastik felan değiştirilir , maşa halledilir ama bunları yapacağınıza yol bisikleti alın. Ek olarak 2. ellere bakmanızı şiddetle öneririm forumda o kadar güzel bisikletler varki 1500 1600 tl piyasa değeri bisikletler , az kullanılmasına rağmen yarı fiyatında gidiyor , eğer dağ bisikleti almamış olsaydım kesinlikle değerlendirirdim . Ek olarak kilonuz fazla oldğu için jantı kaliteli olanları almanızı tavsiye ederim öyle zırt pırt akort ayarı isteyen şeylerden uzak durursanız daha iyi olur . Şimdiden hayırlı olsun.

16. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Salcano City Sport 24 VS kullanıcısıyım. 3. aya yeni girdim ve toplam 850 km yol yaptım. Dün ön lastiğim patladı toplu iğne gibi birşey girmiş, onun dışında 2 ay boyunca en ufak bir sorunla bile karşılaşmadım. Boyum 184 cm ve kilom 88. Yani çok ufak tefek de sayılmam, 2 ayda 850 km yaptığımı da düşünürsek dandik bir bisiklet olsaydı bir yeri muhakkak dağılırdı. Zaten kadrosu dışında diğer komponentleri tüm bisikletlerde bulunan markalar (Shimano, Suntour vb). Fiyatı da uygundur. İncelemenizde zarar yok.

akn bunu beğendi.
  17. Timuçin Çalışkan

Timuçin Çalışkan Üye

Seviye:
    bir arkadaş daha önerdi. bisiklet hoşuma gitti. gebze de bulunan salcano bayisine gittim bugün ama bu model yoktu. inceleyeceğim.

18. Timuçin Çalışkan

Timuçin Çalışkan Üye

Seviye:
    uyarılarınızı kesinlikle dikkate alacağım özellikle "Ek olarak kilonuz fazla oldğu için jantı kaliteli olanları almanızı tavsiye ederim " :)

19. emre4335

emre4335 Aktif Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
  20. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Öncelikle 36 yaşını küçümsemeyin (bende aynı yaştayım :) ) hala beni geçmek için çabalayan gençler mevcut etrafımda :) diğer bisiklet konusu da bütçenize uygun forumda 5-10 dakikalık araştırma sonucu şu 2 ilan dikkatimi çekti değerlendirebilirsiniz ikisi de gayet güzel bisikletler.Kilo konusunu fazla takmayın derim 110 kilo olup da 7 kiloluk yol bisikleti kullanan arkadaşım var gayet de sert kullanıcıdır ona rağmen hiç sıkıntı yaşamadı.Bisiklet tercihini de sizin belirlemeniz gerekiyor bisikleti ne şartlarda kullanacaksınız araziye girip girmeyeceğiniz çok önemli eğer ki girmeyecekseniz kesinlikle mtb tercih etmemeniz gerekiyor .Ağırlığı,kalın lastiklerinin yavaşlığı ,maşasının kilitlense bile alacağı enerji sonucu sizi çabuk yoracak ve soğutacaktır.28 jant bir tur bisikleti 80-100 psı bir lastik basıncı ile çok daha akıcı ve rahat ilerlemenizi sağlayacak bisiklete ve kendinize olan güveni arttıracaktır.Bahsettiğim ilan linkleri aşağıda değerlendirmenizi öneririm....

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=104521
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=104132