orta göbekte sorun lütfen yardım...

Erhan Doğaner

Forum Bağımlısı
Tepki
63
arkadaşlar merhaba. forumda satılan xtr aynakolu ben aldım. göbeği kadroya takınca daha doğrusu takarken göbeğin ana kısmı dişlilerden gayet iyi geçti. ancak karşı tarafta sorun yaşadım. diş boşa dönüyor. onlarca kez denememe rağmen karşı taraf kardodaki dişi kapmadı. sildim bölgeyi temizledim, gene olmadı. bu yüzden göbek almak da istemiyorum. ne tavsiye edersiniz? resimlerde umarım görebiliyorsunuz, dişlilerde ciddi bir bozulma söz konusu...

(link)

(link)

(link)
işte buraya takmaya çalışıyorum ama boşa dönüyor kadroya girmiyor. diğer kısımdada sorun yaşamadım.

Scudo

bts.elektronik

Forum Bağımlısı
Tepki
777
ilk iki fotoda gösrediğin karşılama somunumu kadroya takamadığın yani diş almayan ,yoksa göbeğin kendisimi ?anlayamadım gerçi her halikarda garip bir durumvar ortada bana öyle geliyorki o karşılama somunu başka bir xtr versiyonunun somunu.göbek ise başka bir versiyon bence giren tarafa ikisinide takmayı dene eğer ikiside aynı yere giriyorsa sana takım olan parçalar değil farklı iki ayrı parça gönderilmiş diyebilirimki sanırım öyle.çünki biliyorsun iki parçanında dişleri birbirine ters olması gerekiyor.zaten o göbeğin karşılama somunu ilk fotolarda gösterdiğin somun olamaz.

Erhan Doğaner

Forum Bağımlısı
Tepki
63
yok göbeğin kendisi diş alıyor ama karşılığı almıyor. karşılığını kadroya takamıyorum... göbek iki taraftanda diş alıyor hiç sorun yok ancak karşı tarafı takamıyorum boşa dönüyor... ayrıca sorun aynakolda değil çünki daha aynakol işin içine girmeden bu sorun başlıyor. göbek girse aykolunuda takabileceğim rahat bir şekilde:) ama olmuyor... karşı taraf diş almıyor. acaba sorun kadrodaki dişlilerde olabilirmi? bu konudada hiç bilgim yok...

bikernomad

Daimi Üye
Tepki
234
@edoganer

Önce Yaprakların olduğu tarafı(sağ taraf)takmalısın.Bu tarafın dişleri terstir.sola doğru sıkılır,sağa doğru açılır.Yatayın ve orta göbek vidalarının dişlerinin temiz olduğuna dikkat et.Ve güzelce gresle.Ayna kol tarafını halledince karşı tarafa (sol)tarafa geç.Aynı kontrolleri yap,yağla.Vidasını sağa doğru dikkatlice sıkıştır.Kadrona yukarıdan bak..Her iki taraf da bisikletin maşası iatikametinde takılıp;arka teker istikametinde de sökülürler.(Aynakol gevşemesin diye,Dönüş istikametinde sıkıştırma prensibi)Bunları yaparken yapmaman gereken tek şey asla zorlamamak olmalıdır.Tork anahtarın yoksa sıkıştırmayı dikkatli yapmalısın.Çok büyük ihtimal ters diş olduğunu farketmemenden kaynaklanıyor sorunun.Kolay gele

Erhan Doğaner

Forum Bağımlısı
Tepki
63
herşey için teşekkür ederim ama o dişlerde soun olsuğundan halen halledemedim o problemi... defalarca denedim ama girmiyor. çünki dişleri bozulmuş sanıyorumki