Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Orta göbekte boşluk var ??

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında serkanaslan tarafından paylaşıldı.

1. serkanaslan

serkanaslan Üye

Seviye:
    Orta göbekte boşluk var ve gitmiyo yenı göbek aldım yine gitmedi baska bı giderme yolu var mı ?

2. ihsangencer

ihsangencer Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    foto yükler misin?

3. Gurkan Ortamevzi

Gurkan Ortamevzi Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Gobegin tipinin ne odugunu anlamadan yorum yapmak zor. Ama yeni gobegi dogru taktiginiza eminseniz kadrodaki göbek yatagiyla göbek arasinda catlak olusmus olabilir ama bu zor bir ihtimal. Kadrodun gobegi tutan dislerini bozmus olabilirsin. Veya ayna kol ve krank kolu yerine tam oturmuyordur veya asinmistir.

4. serkanaslan

serkanaslan Üye

Seviye:
    hollowtech göbek yazmayı unutmuşum k.b şuan foto yüklemem mümkün değil düzgün taktıgımdan emınım göbeği

5. Gurkan Ortamevzi

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Hollowtech gobeklerde rulmanlar ayridir. Iki kranki tutan mil aynakola baglidir. Aynakoldaki mil asinmis olabilir, veya yeriye iyi oturtamiyor olabilirsin cok saglam sikmaniz lazim ordaki vidayi 41 n/m gibi bir gucle. Buda 50 cm lik anahtarin ustune ayaginla tum agirligini vererek olabilir. Gene problem devam ederse aynakolu degistirmeni oneririm.

Bu arada ayna kolu sikmaktan bahsediyorum. Sakin gobegi sikmak icin abanma gobekle kadro arasindaki disler aluminyum direk mahvedersin.

6. serkanaslan

serkanaslan Üye

Seviye:
    anladım büyük ihtimalle aynakolun krank da problem var bıraz eskı bi aynakoldu ztn

7. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Konunun aslina yorum yapamayacagim boslugun tam olarak nerede oldugunu anlayamadigim icin.ama mesajinizdaki su hatayi duzeltmek gerekiyor.41 n/m yaklasik 350 inch/lb eder ki bu deger de oyle 50 cm lik bir arakola ayak ile basarak degil normal kol gucu ile bastirarak elde edilir.zaten bisiklette hicbir tork degeri oyle ayak basacak kadar yuksek degildir zaten yumusak metal oldugundan o kadar sert torklanirsa ya dis bozulur yada parca kirilir.

Bahadır Ulusoy ve Murat Cömez bunu beğendi.
  8. serkanaslan

serkanaslan Üye

Seviye:
    evet arkadaşlar yardımcı oldugunuz için teşekurler :))

9. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Daha sorunu anlayamadik ki yardimci olalim :)

Bosluk dediginiz durum orta mili gobege soktugunuz zaman ileri geri bastirdiginizda orta mil gobek rulman ve kecelerinde mi bosluk yapiyor yoksa orta mil gobege takildigi zaman uzun geliyor yanal olarak saga sola dogru mu bosluk var.kullandiginiz aynakolun model numarasini ayrica orta gobegin model numarasini yazar misiniz.5 senelik 20 bin km kullanilmis hallowtech II aynakol gordum bosluk yapmamisti.baska bir uyumsuzluk sozkonusu olabilir.

10. serkanaslan

serkanaslan Üye

Seviye:
  11. UtkuSener

UtkuSener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    sağa sola oynama bende de var bütün aynakol parçaları yekpare şekilde sağa sola çekilebiliyor tahmini 3-4mm kadar, uzun süredir kullanıyordum detaylı temizlik yaparken farkettim.

12. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Aynakolunuza aldığınız orta göbek truvativ uyumlu gxp orta göbek mi? kadro orta göbek yatağınız 68 milimlik mi 73 milimlik mi? 68 milimlik ise her iki tarafa konması gereken 2.5 milimlik speacer(özel pul) konuldu mu ? orta milin aynakol ve sol crank kol tarafına konan ince pulları vardır o pullar tam mı ? resim yok video yok orta göbeğin model numarası yok olayı anlamak inanın cok zor

Çağlayan bunu beğendi.
  13. Gurkan Ortamevzi

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Tesekkurler Ferhat Abi hatalarimi hos gorup dogrusunu ogrettigin icin tesekkurler. Sizin gibi tecrubeli bisikletcilerden daha ogrenecek cok seyimiz var.

Ferhat Köse bunu beğendi.
  14. serkanaslan

serkanaslan Üye

Seviye:
    tamam abı ben halletım boşluk yok artık 2.5 milimlik speacer koymamışım oyuzden oluyomuş suan boşluk yok yardımcı oldugun ıcın saol

Ferhat Köse bunu beğendi.
  15. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    hallettiğine sevindim Serkan .Olayı anlamak maksatlı son sorduğum sorular konuyu teşhis içindi nitekim sepeacer olayından cıkmış yazdıgına göre.Buradan bilgi için yazayım okuyan arkadaşlar öğrensin kadro orta göbek merkeziniz 68 milim ise shimano göbekler için ayna tarafına 2 adet 2.5 milimlik speacer sol tarafa bir adet speacer konulur turuvatif tip göbeklerde speacer 2 adettir 68 milimlik göbeklerde sağ ve sola birer adet konur.73 milimlik göbeklerde ise shımano göbeklerde sadece ayna tarafına bir adet speacer konur turuvativ tip göbeklerde hiç 73 milimlik kadroya montaj yapmadım o yuzden araştırmadım ama mantıken hiç konmaz diye düşünüyorum.

Mehmet H. ve Kerim BEŞER bunu beğendi.