Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

orta göbek

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında orco tarafından paylaşıldı.

1. orco

orco Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar merhaba.
    benim bisikletim sedona 751. 3 ay önce aldım ve büyük bir zevkle de biniyorum. fakat bir iki hafta önce sol kolda ki gevşemeyi farkettim ve bisiklet tamircisine kolu sıktırdım. o an için geçmişti fakat dünkü küçük gezimde tekrardan sıkmak gerektiğini farkettim. bugün tekrar gittiğimde tamirci bu sefer üsturuplu bir şekilde ufaktan ufaktn pedala çekiçle vurdu. biraz daha sıkışması için. tabi önce vidasını söktü onadan sonra vurup tekrar vidaladı. eve giderken göbekten gelen çıt seslerini farkettim. bu seferde pedaldaki boşluk gitmiş göbekten ses gelmeye başlamıştı. evde orta göbekteki milin biraz zorlandığında hareket ettini ve çıt seslerini çıkardığını gördüm. acaba bisikletimin orta göbeği arızalanmış olabilir mi. yoksa orta göbeği sıkarak sorunu giderebilirmiyim.

2. cruphasulie

cruphasulie Forum Demirbaşı

Seviye:
    Şu merdiven altlarında ''bisikletçi'' diye geçinenlerin en büyük zevkidir
    çekiçle aynakola müdahale etmek. En ufak işlemde bisikleti çizik,
    vuruk yağ içinde bırakırlar, ne kadar rezil ederlerse bir sonrakine o kadar
    fazla kazanç diye düşünürler heralde...
    Mekanik sistemlerin montaj-tamirinde uygulanacak kuvvetler, çevirmeden
    sağlanan kontrollü torkla sağlanmalı, anlık kontolsüz darbelerle değil...

Büyük ihtimal sizin orta göbekteki bilyalar zarar görmüş olabilirler,
    açılıp kontrol edilmesi faydalı olacaktır tabi başka bir bisikletçide :) ,
    aynı bisikletçiye giderseniz yeni bir aynakol ve orta göbek almaya hazırlıklı
    olun :D

3. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Abicim Muğla'da Delta bisiklet size uzak mı? Uzak değilse oraya gidin. Yada şu mahalle bisikletçilerine gitmeyin. Bir çoğundan siz daha iyi tamir edebilirsiniz. Bana göre Sedona - Trek - Kron - Amoeba - Connondale - Corratec - Scott vb. gibi markalardan hiç haberi olmayan bir bisiklet tamircisi, bisiklet tamircisi değildir. (Mesela benim mahalledeki bisikletçi) Ayrıca bu tip bisikletçilerin çoğunda sizin bisikletin üzerindeki kompenantların hiçbiri yok. Onlara göre en iyi kompenant ellerindeki shimano tourney yada çin malı attırıcılar var ve sizin bisiklete onlardan takmayı teklif edebilirler.

Benim tavsiyem Muğla'daki Delta bisiklet yada Kendinize güzel bir bisikletçi bulmak ki bunuda forumdaki Muğla'da oturan arkadaşlar ile paylaşarak bulabilirsiniz.

Semih Temiz bunu beğendi.
  4. Emre Ede

Emre Ede Forum Demirbaşı

Seviye:
    bu sedonaların ortak sorunu die avazım cıktığınca bağırıyorum :D duyun artık sesimi ! :D
    sedon 711-741-751 v.s. orta göbekleri parçalanıo, ilk önce sıktırıyosunuz sorun gitti sanıyosunuz,ikinciye gidosunuz hafif hafif sesler geliyo,üçüncü seferde bisikletçiden yeni bi orta göbekle cıkıosunuz :D
    değiştirin göbeği ses filan kalma, emin olun :)

5. orco

orco Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar teşekkür ederim. muğlada delat bisiklet yok maalesef. olsaydı emin olun orda olurdum. gittiğim bisikletçi aslında herşeyden haberdar ama nedense böye bir girişimde bulunmak istedi. aslına bakarsanız ilkinde bende iyi bir hareket yaptı sanmıştım fekat bunun faturası bana ağır olacak gibi. bir orta göbek modeli tavsiyealmak istiyorum. bu arda göbeğide kendim söküp bi bakmaya çalışıcam. tabi önce bir tamir takımı edinmeliyim. iyi kötü gelir elimden. hem en azından bozulsa bile kendim bozmuş olur üzerine de para vermemiş olurum dimi ya :)

6. selfpower

selfpower Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bağırmasana başka sorunlarda var :D
    sedona borla nın arka göbekleri 1 hafta içinde kullanılmayacak hale geliyorlar...