Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Orta göbek yatağı aşınması

Konu, 'Kadrolar' kısmında Oğuzhan Y. tarafından paylaşıldı.

1. Oğuzhan Y.

Oğuzhan Y. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Aradım ancak benzer bir konu bulamadım.

En son yaptığım tur sırasında orta göbekte hafif bir boşluk hissettim. Pedala basıp sağa sola oynatınca çok az bir boşluk vardı. Dün bisikletçiye götürdüm açıp baktı ve kadro yuvasında aşınma olduğunu söyledi. Orta göbekteki aşınma ise daha vahim durumdaymış. Bisiklete 2 gün binme yeni orta göbek al büyük ihtimalle aşınan yatak sorun olmaz dedi. Siparşimi verdim çarşamba günü götürüp tekrar deneyeceğiz bakalım.

Benim sorum, eğer yeni göbek de işe yaramazsa aşınan kadro yatağını düzeltmenin bir yolu var mıdır? Biraz araştırdım pafta,kılavuz takımı gibi aletler var ama hiç anlamıyorum tabi bu konulardan. :rolleyes:

2. Oğuzhan Y.

Oğuzhan Y. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Göbek büyük ihtimalle bugün gelecek durum acil olduğu için tekrar yukarı taşıyorum.

3. alperen_69

alperen_69 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    göbeğin içinde boşluk olsunda kadroyu neden aşındırsın onu anlayamadım ,tahminim büyük ihtimalle kadroda sorun yoktur ,siz kendiniz görebildinizmi aşınmayı farkedilir bişey ise resim çekip eklermisiniz

Oğuzhan Y. bunu beğendi.
  4. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Anlatımınıza göre orta göbeğin içindeki bilyalar kırılmıştır veya gösterdiğiniz bisikletçi yatağı az da olsa sıkıp,öyle kontrol ettiyse,ayarla belki kurtulur.
    Ayrıca yine gösterdiğiniz bisikletçi burada hemen "orta göbek değişmeli" gibi laf kullandıysa da esnaflığa yakışmaz.Esnaflık müşteriyi korumaktır.
    "Orta göbek değişmeli " lafının içinde bir adet mil ve iki adet kalıp bilya yatar.Bisikletçi sizin bisikletinizi sökerken bakın ve parçalar aşırı şekilde zarar görmemişse bilyaları veya milini değiştirtin.Diğer türlü hem mil hemde bilyalar pahalıya patlayabilir.
    Parça uyumu konusunda şu püf noktayı hatırlatmalıyım:bisikletçiniz orta göbekle ilgili tamirat yaptıktan sonra yine mesajınızda yazdığınız gibi boşluğun olup olmadığını kontrol edin.Orta göbeklerde parça uyumsuzluğu milden kaynaklanır.Mil küçük takırsa pedal kolu tam olarak mil üzerindeki yerine oturmaz.

Oğuzhan Y. bunu beğendi.
  5. Oğuzhan Y.

Oğuzhan Y. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bugün sorunun kaynağı belli oldu. Fabrikada orta göbeği ters takmışlar. :alkis: 2 yıldır öyle biniyormuşum. Çıkarmak için de baya bir uğraştı bisikletçi.

Yeni göbeği taktık şimdilik eskisi gibi oldu herhangi bir anormallik hissetmedim bugünkü 40km'lik gezintide.

6. alperen_69

alperen_69 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    dediğim gibi kadroda kolay kolay sorun olmaz

Oğuzhan Y. bunu beğendi.