Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

orta göbek yardım

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında delorean tarafından paylaşıldı.

1. delorean

delorean Yeni Üye

Seviye:

Orta göbekten ses gelmeye başlayınca söküp kontrol edeyim dedim. İlk defa açtım ve CHIN HAUR (kalitesini bilmiyorum) markası çıktı. Resimde sağ taraftaki rulmanı döndürdüğümde biraz zor dönüyor ve "kırt kırt" diye ses çıkartıyor, sol taraftaki ise oldukça rahat dönüyor ve ses yok. Sorum ise bu zor dönme bir tarafta normal mi yoksa göbek bozulmuş mu, tamiri var mı? Göbekle 2000 km yaptım. Göbek üstünde 111L yazıyo sanırım bu uzunluğu olsa gerek, bunun yerine alivio göbek taksam olurmu ve uzunluğu ne olmalı (xc 1000). Cevaplarınız için teşekkürler...

ZekiAlper bunu beğendi.
  2. Manta

Manta Üye

Seviye:
    Sanırım içerideki bilyelerin dönmesini engelleyen birşeyler var. En basitinden yağsızlık olabilir. Bilyelerden biri veya birkaçı aşınmış - kırılmış olabilir, veya çok zor ama içeri yabancı cisim kaçmış olabilir. Zaten içini açınca problem görülecektir. Kırık mırık yoksa, yağ sökücüyle temizleyip, güzelce gresleyip vidalarını sıkarak tekrar birleştirince sorun çözülebilir.

Bilyeler veya rulmanlar kırıldıysa değişebilir mi? Onu da markayı tanıyan birileri cevaplayabilir sanırım. Ayrıca Alivio bence bu göbekten iyidir. Çünkü giriş seviye bisikletlere çok çok iyi göbek möbek koymuyorlar.

3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Rulman zor dönüyorsa bundan sonra verim almak imkansızdır. Çok özel bir göbek de olmadığına göre rulman çakmakla falan hiç uğraşmayın derim.

Shimano'nun karemilli göbeklerinden birisini alıp takın ve keyfinize bakın. Alivio olur mu emin değilim, 2008'de o da Octalink'e geçmişti, belki 2007 model bir göbek bulursanız (ki kesin bulursunuz) sorun çıkmadan kullanabilirsiniz.

4. delorean

delorean Yeni Üye

Seviye:
    Tamam yenisini alcam ozaman, fakat alivio da 111 mm uzunluk seçeneği varmı bilmiyorum, bi sitede kare millisinin 113mm olanından var ondan alsam sorun yaratır mı?