Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Orta göbek sürtme hissi, aynakolda direnç

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Ekrem Yılmaztürk tarafından paylaşıldı.

1. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Merhabalar, bakındım ama tam manasıyla aradığımı bulamadım. Riva turundan sonra evde farkettim. Tozdan topraktan mı bilmiyorum ama pedalı geriye doğru boşa çevirirken bile zorlanma oluyor. Ses vs birşey yok ama normal de değil. Binilse gider çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum,bacak kuvvetiyle seyir halinde hissedilmez sanırım. Zorlamayayım diye binmiyorum şimdilik, servise de gidemedim. Tahminleriniz ve tecrübeleriniz nelerdir acaba? (Hollowtech II göbek,sora aynakol)

2. Alptuğ Canbaz

Alptuğ Canbaz Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Aynakolu söküp göbeği bir kontrol edin. Sorununuz eğer göbekten dolayı ise, hollowtech göbekler kapalı olduğundan yeni bir göbek almanız gerekebilir. Bunun dışında zincirin bir yere sürtüp sürmediğini de kontrol edin. Kolay gelsin.

Ekrem Yılmaztürk bunu beğendi.
  3. Zekeriya Çab

Zekeriya Çab Forum Bağımlısı

Seviye:
    Zincir den ayırıp deneyin. göbek tipine göre çözümler farklı fotoğraf yada model belirtirseniz daha çok yardım gelir. O ufak sürtme ele ufak gelir ama kadans tekrarında çok yorar gider bir yerde kilitlenir yada çatlayıp yataktaki dişlilere zarar verir yenisini alsanızda zor olur.

Ekrem Yılmaztürk bunu beğendi.
  4. Ekrem Yılmaztürk

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @Zekeriya Çab @Alptuğ Canbaz
    çok teşekkür ederim ilginize. Bugün fırsat olmadı, yarın vakit bulabileceğim bir bisikletçiyle konuştum. Çözümü vs buraya da yazacağım inş. çok masraf çıkmaz:(

Alptuğ Canbaz bunu beğendi.
  5. Ekrem Yılmaztürk

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Güncelleme; evden son kez kontrol edip çıktım aynı sorun devam ediyordu. Bisikletçiye gittiğimde problem yoktu:D gezmesi gelmiş heralde ama yine de aynakolu söküp göbeği temizledik. Görünürde problem olmasa da tekrar yağlandı takıldı bakımdan geçti. çok masraf etmeden problemi aştık şükür ki :bsmagryr: