Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Orta göbek sorunu

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Kir-pi tarafından paylaşıldı.

1. Kir-pi

Kir-pi Biyomedikal Enginar

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar sanırım orta göbekle ilgili bir problemim var pedala yüklendiğim anda gıcır gucur bir ses geliyor ani hızlanmalarda ayağa kalkıp kullanmalarda bu ses hep var normal sakin bir şekilde kullanılırsa ses yapmıyor sanırım değişmesi lazım octalink bağlantılı nasıl bir orta göbek önerirsiniz?

2. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Öyle iki gıcırdadı diye hemen yenisi ile değiştirmek gerekir mi ki?. Vidaları gevşemiştir, belki içine bir pislik kaçmıştır.

Hem belki ses göbekten gelmiyordur, pedalları da kontrol etmende fayda görüyorum ;)

Bende de aynı sorun vardı, bir müddet bindikten sonra aynakoldan gacır gucur sesler gelmeye başladı. Meğersem vidaları gevşiyormuş, az daha binmeye devam etsem aynakolu düşürecekmişim haberim yok. Vidaları söküp bir güzel yağdan ve pislikten arındırdıktan sonra var gücümle sıkarak tekrar denedim, ses kesildi ;)

3. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    evet serdar,hemen değiştirmeye ne gerek.önceden bende de vardı.Sol kolda hep aynı bir noktaya gelince yüklendiğimde çıt sesi geliyordu tam aynı yere ama xD yüklenmezsem bir sorun yoktu nasıl geçti bilmiyorum xD

4. Kir-pi

Kir-pi Biyomedikal Enginar

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Çıt sesi değil aynakol sonuna kadar sıktık(bisikletçide) fakat farketmio pedallara bi bakayım birazdan.pislik girmiş olabilir dediğin gibi.İnşallah haftaya kadar bir sorun çıkmaz elimize almayız.