Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Orta göbek sökmek için

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında mehmet ulaş tarafından paylaşıldı.

1. mehmet ulaş

mehmet ulaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Arkadaşlar orta göbeği temizlemek istiyorum hem zinciri temizlemek hemde aynakolu temizlemek için .Benim hangi aletlere ihtiyacım var şimdi ? bu arada bu göbek görüntü olarak kötü duruyor hallowtech göbek alsam buna takabilir miyim ?

suat akman ve Hakkı can AYDIN bunu beğendi.
  2. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Malzemeler farkli marka ve fiyattadir.

Çektirmede denilen pedalı sökmenizi sağlayan aparata örnek:
    AYNAKOL SÖKME APARATI - Tamir Aletleri - PRO – Çınar Bisiklet

Orta göbeği / kaseti sökmenizi ve takmanızı saglayan alet:
    ORTA GÖBEK SÖKME APARATI - Tamir Aletleri - PRO – Çınar Bisiklet

Hollowtec göbek için gereken alet:
    HOLLOWTECH II & TRUVATİV GXP KASET YATAK SÖKME ANAHTARI - Tamir Aletleri - XLC – Çınar Bisiklet

Youtube ile biraz uğraşın nasıl yapılır videolarida orada bolca var ;)

Zincir temizlemek icin aynakolu sokmeniz gerekmez. Zincire yag sokucu puskurtuni, dis fircasi ile ovalayin ve silin. Zincir temizleme aparatları vardir kolaylik saglayan. Zinciri cikarmak isterseniz zincir açma kilidi de almanız gerekir. Powerli,nk ise elle acabilirsiniz. Degil ise zincir acma aparati ile. Ama pimleri zedelerseniz sok-tak yaptiginiz zincir elinizde patlar. Zinciri gerekmedikce sokup takmaniz iyi degildir...
    ZİNCİR SÖKME APARATI - Tamir Aletleri - PRO – Çınar Bisiklet

NOT: Onume gelen ilk siteden ilk markalarin linkini verdim. Pahali veya ucuz pek cok model pek cok farkli sitede mevcuttur. Reklam olmasin... Arastirin ve karar verin. Metali cok adi degilse hepsi hobi kullanicisinin isini yillarca gorebilecek materyallerdir.

3. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Su videoda senin yapmak istedigin is gosteriliyor. Ancak aynakol sokme aparati yerine levye gibi bir sey kullanmis basta. Bu Kadrona zarar verebilir. Geri kalanini anlarsin zaten. Kalitesi iyi degil ve sıkıcı bir videoda olsa sana yardimi olur...

4. Aşkın Aslan

Aşkın Aslan Aktif Üye

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    sizin göbeğin resmi olsa daha kolay ve kesin sonuç olur.

5. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bana sorarsan butce kisitli ise ve surekli kendi bisikletin, arkadasinin bisikleti ile ugrasmayacaksan senede bir kere lazim olacak aletlere para yatirma. Olan birinden odunc al veya mahalle bisikletcisinden 5-10 TL ye hallettirmeye bak. Burada olsan ben sana yardim ederdim. Istanbul'da civarinda mutlaka birilerini bulursun ;)

Bu arada az once verdigim linki dogru durust seyretmemistim hakikaten cok faydasiz bir cekim ve anlatimi varmis :p Daha iyisini bulursam genis vaktimde atarim ;)

Ama "how to install crankset" "how to install holllowtec" olarak youtube da aratirsan sende cikarirsin iyi videolar :)