Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Orta göbek değişimi için gerekli alet edevatlar

Konu, 'Arşiv' kısmında Caner Od tarafından paylaşıldı.

1. Caner Od

Caner Od vın vın pedallar!

Adı:
    Caner
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba,

Orta göbek değişimi ile ilgili pek çok konu olmasına rağmen hiçbirisi doğru düzgün bir açıklama, çözümleme ve orta göbeklerin değişimi için gerekli alet edevatlara açıklık getirmemiş.

pek çok farklı orta göbek var. hemen hemen hepsine de ayrı anahtarlar yazılıyor internette. Benim bisikletim Salcano assos 45 (assos50 ) slx modeli. üzerindeki orta göbek ( bottom brackets / orta mil ) 'de bu setten. ben orta göbeğimden ses geldiği için, açıp kurcalamak varsa bir sıkıntısı tespit edip gerekliyse değiştirmek istiyorum.

Değişim yapacağımı varsayarak, hangi aletleri kullanmalıyım yardımcı olur musunuz?

2. selket

selket Aktif Üye

Adı:
    Kenan Hiçyılmaz
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Caner Od bunu beğendi.
  3. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Orta göbeğiniz hangi sistem? Octalink ise yukarıda verilen adaptör gerekli, hallowtech ise aşağıdaki videodaki aletlere ihtiyacınız var:

Caner Od bunu beğendi.
  4. YİĞİT ASLAN

YİĞİT ASLAN Yeni Üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Orta gobe bisikletteki en onemli torklanmasi gereken noktadir. Bu konuda dikkat etmek gerek sokmekten ziyade toplarken oranin belli bir torkla sikilmasi gerekir
    Dip not bisiklet ureticileri misal Accell o bolgeyi sikmak icin tanesi 3000€ civarinda olan tork kontrollu olan havali tabanca kullanir o yuzden toplarken mumkunse tork anahtariniz olsun ve onun sikin derim. Bisiklet kitapciklarinda genellikle yazar oradan bakabilir siniz veya teknik dokumanlara ulasmaniz lazim 75 nm ile sikilanda var 100 ile sikilan modellerde var.

Caner Od bunu beğendi.
  5. Caner Od

Caner Od vın vın pedallar!

Adı:
    Caner
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Murat B. dostum selam, hollowtech göbek var bisikletimde. bununla ilgili gerekli tüm ekipmanları çıkarıp, buraya bilgi olarak ekleyeceğim. yardımın için teşekkür ederim.

6. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Kimse yazmamis bazen oyle durumlar oluyor ki tek cozumu sabretmek oluyor . sabretmekte onemli bence orta gobekler icin :hhhhhh: