Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

orta göbeği ben bizzat dağıttım :)

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Oğuzcan Gedik tarafından paylaşıldı.

1. Oğuzcan Gedik

Oğuzcan Gedik Aktif Üye

Seviye:
    3-4 hafta olmuştur bisikleti alalı aslında benimle ilgili bir problem değil çok atlayıp zıplamadım 2 kere dağa çıktım toplam 250 km yol yaptım bursada oturuyorum bayır çıkarken pedal çevirdikçe çatır çutur gidiyor :D :D :D

bakın çıt çıt sesi değil bu kırılma sesi pedaldanmı orta göbektenmi bilmeiycem ama pedaldan böyle ses gelmez diye düşünüyorum

bisikletim salcano ng650 (daha iyisi var ama bütçem yok o konuda yorum yapmayın)

şimdi ben servise götürüp ne diyecem adama garanti belgesinde kullanıcı hatalarında orta göbeğin dağılması yok değiştirirlermi

2. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Pedalın içerisine yağ damlatıp deneyin, hala ses geliyorsa göbektendir, kapalı göbekle değiştirirseniz bu problemi uzunca bir süre yaşamazsınız bir daha.

3. yusuf can

yusuf can Üye

Seviye:
    fabrika hatası da olabilir.. doğrudan servise gidin Eser beyin dediğini uyguladıktan sonra..

4. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Neyseki mil kırılmamış,bilyalar kırılmıştır ve boşluk vardır.Garanti konusunda;görmeden bir fikir yürütmek yanlış.

5. mesut emin yarıcı

mesut emin yarıcı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Servise gidin dağa çıktığınızı söylemeyin 50 km yol yaptım deyin bir de zeytinyağı gibi üste çıkıp bisikleti kötüleyin sinirli gibi görünmeye çalışın ben mağdur durumdayım şlmdi fln deyin:D:D:D

Oğuzcan Gedik bunu beğendi.
  6. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadaşlar ortadaki mili kapalıyla değiştirirsek aynakoluda değiştirmeye gerek varmı...

7. Oğuzcan Gedik

Oğuzcan Gedik Aktif Üye

Seviye:
    teşekkürler arkadaşlar götürdüm servise bugün aldım değiştirdiler orta göbeği frenlerini ayarlamışlar arka vites mekanizmasında sorun vardı düzeltmişler

bende orta göbeği değiştirmek istiyorum aslında mili kapalıyla değiştirmenin toplam maliyetini bilen varsa güzel olur :)

8. tarık akman

tarık akman Kıdemli Üye

Seviye:
    boşuna garantiye verme. aynı bisikletten kullanıyorum. 2 kere yaptırdım aynı sorun çıkınca yine oldu. yani gidip yaptırınca aynısı 1 ay geçmeden başına tekrar gelir emin ol. en iyisi 20-30 lira verip kapalı tip olan göbeklerden alman

9. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    bu ng 650 lerin hep orta göbekleri dagalıyor cogunda bu problemi gördüm. Gecmiş olsun dag bayır tabiyki cıkıcaksınız sonucta MTB diye geciyor ona özgü olması lazım ama işte genelde fiyatı düşük olanlarda kapalı olan yerler düşük kulanılıor işte furc yatagı orta göbek vs.

Orta göbege ne kullanıolar acaba? 2 pedal arasını telle falan tutturuolar sanırm :p

10. Oğuzcan Gedik

Oğuzcan Gedik Aktif Üye

Seviye:
    bir dahaki dağılışında yeni bir orta göbek taktırıcam kapalı sistem öyle düşündüm