Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

orta çarkta problem var yardımlarınızı bekliyorum

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında grnsclst tarafından paylaşıldı.

1. grnsclst

grnsclst Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Merhabalar, bisiklet kullanmaya yeni başladım 3-4 aydır kullanıyorum. Literatürü de pek iyi bilmiyorum açıkçası umarım derdimi anlatabilirim :) Vites atıyorum fakat zincir hep orta çarktaki en üst dişli de kalıyor, diğer alt iki dişliye inmiyor. Mahallede ki bisikletçiye gösterdim vites kollarında sorun var, 70 liraya değiştiririm dedi bana biraz fazla geldi. Sizce sorun vites kollarında mıdır yoksa ön aktarıcı da mıdır? Şimdiden teşekkür ederim iyi akşamlar.

2. sonerveozer

sonerveozer Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    orta aktarıcının ayarlanması gerekli olabilir,
    vites aynakolda en ufak ve en yükseğe geçiyorsa ayar istiyordur,

3. grnsclst

grnsclst Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    hocam önceden aynakolda sadece en üste geçiyordu, bisikleti aldığım bisikletçi de ayar yaptırdım en üst ve ortay
    a geçti, 1 2 gündür de sadece en üste kalıyor orta aktarıcıyı değiştirsem sorun çözülür mü

4. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bir kaza yerine imdat cagiracaksiniz. Kazanin mevkii. kac kisi, tahmini ne derece yarali, kazaya karisan vasitalar,.....gibi detaylari vermeniz lazim. Gelen yardim kuvvetleri de hazirlikli gelip görecekler ve bir yardimda bulunacaklar.
    Bisikletinizle alakali bir sorunu yazdiginiz zaman, bisiklet nedir, yeni mi, kullanilmis mi, arizayi tahmin ettigini parcalar ne marka, ne model, belki bir kac resim gibi bilgileri ekleyebilirseniz, insanlar müneccimlik yapmaktan vazgecerler.
    Vites kolunuz, aktariciniz, ayarlariniz, bozuk veya yanlis olabilir. 5 tane ihtimaliyet saydim. Vites kolu bozuk veya yanlis, aktarici bozuk veya yanlis, ayar yanlis.
    Simdi dogrusunu kendiniz secin!:in:

5. grnsclst

grnsclst Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    literatürü pek bilmiyorum umarım derdimi anlatabilirim cümlesine boşuna yazmadım yinede uyarınız için teşekkür ederim