Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Örnek bir alışveriş...

Konu, 'Kurallar, Örnek ilanlar ve Kara Liste' kısmında Doğukan Aksu tarafından paylaşıldı.

1. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Merhabalar herkese. Sürekli internet ortamından gerek Türkiye gerekse, Yurdışı anlamında alışveriş yapan birisi olaraktan bu tarz internet alışverişlerinde tereddütleri olan arkadaşlar için örnek bir alışveriş örneğide ben vereyim istedim. 10 Eylül Tarihinde "Kadir Kamacı" arkadaşımızdan Dura Ace ön-arka fren ve orta göbek aldım. Hiç bir sorun, ya da en ufak bir problem dahi olmadı. Sadece kargonun bir takım aksaklığı dışında tabi. O da zaten zaman zaman alışveriş yapan herkesin başına bir kereliğede mahsus olsa gelmiştir. Her neyse tüm bunlara karşılık Kadir ile zaman zaman sohbet etme şansımız oldu telefonda. Bu süre zarfında da kendisi saolsun yardımlarını eksik etmedi. Hatta kendisinden ek olarak arka aktarıcıda almak istedim fakat kendisi bunu ve quick relaise'leri hediye etti. Bu konudada biraz mahçup olmadım değil hani. Asıl aslında herşey burada başlıyor, kargom dün geldi elime. Geldi ama bu nasıl bir ambalaj, nasıl sarıp sarmalamak? Bu kadar özeni, üst üste paketlemeyi sıfır bir üründe bile görmedim. Naylon üzerine havalı kağıt, havalı kağıt üzerine havlu, havlu üzerine bez, bez üzerine tekrar naylon ve havalı kağıt. Kısacası herşeyden öte bir malı satmaktan öte, ne kadar alıcıya ulaşana kadar ürünün önem taşıdığını bir kez daha Kadir arkadaşımızdan görmüş oldum. Yani demek istediğim, bu gibi ikili internet alışverişlerinde bu gibi özenli ve ilgili alışverişlerde bulunmak insanı daha bir memnun ettiriyor. Ha arkadaşlar bir zamanımda 2oootl gibi bir paramda dolandırılmadı değil ama bu gibi güven verici ilgili arkadaşlarımızda yok değil. Bu yüzden bu gibi alışverişlerin daima sizinle olmasını dilerim.

Kadir Kamacı arkadaşımızada ayrıca teşekkür ederim.

2. Kadir KAMACI

Kadir KAMACI Audio Engineer

Adı:
    Kadir KAMACI
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Teşekkür ederim doğukancım dediğim gibi ben genelde kargolarımda bu aralar gecikme yapıyorum senin gecikme sebebin sel afeti nedeni ile bu kısımın kullanılamaz hale gelmesiydi birde 2 dükkan sahibi olunca ve 2 sini birden tadilata sokunca genel anlamda paketlemeyi yapabiliyorum yalnız ürünü teslim edemiyorum biri ile göndermek durumunda kalıyorum insanlar tabiyki urun eline zamanında ulasmayınca tereddüte düşme konusunda haklıdır ama biz zamanını aldığımız insanları mutlak ödüllendirmek durumunda hissederiz kendimizi ..Hayırlı forumlar...

3. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu şekilde davranan tüm arkadaşlara sevgi ve selamlarımı yolluyorum...

4. baris dağ

baris dağ Kıdemli Üye

Seviye:
    kadir beyi tanırım henüz bir alışverişimiz olmadı ama güven veren biri....

Kadir KAMACI bunu beğendi.
  5. Mustafa Volkan Koca

Mustafa Volkan Koca Forum Bağımlısı

Seviye:
    forum dostları ikinci el ilanlardan alış veriş yapığım ve bana alış verişimde en ufak bir sorun dahi çıkarmayan üyeleri listelemek istedim
    Apdullah güngör
    Berke öztürkmen
    Cem tecimer
    Cihat özyurt
    Reha genç
    Rahmi türen
    Recep topal
    Mehmet aktaş
    Murat ırmak
    Murat han
    Kustomizer İLYAS ŞANLI
    Sedat yukarıçukur
    Şener incesu
    Yiğit kara

daha hatırlayamadıklarımda var hepsine teker teker teşekkürler :)

6. Mustafa Volkan Koca

Mustafa Volkan Koca Forum Bağımlısı

Seviye:
    Soner Sarihan
    Hasan Çağri
    emre ersoy
    Kadir Yılmaz
    Aydın us

güvenerek alışveriş yaptım sattıkları ürünlerin fazlası var eksiği yok hepsine ayrı ayrı teşekkürler

7. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba forum dostları

Ne kadar sorunlu insanlarda olsa bu Dünya'da, iyi insanlarda yaşıyor.Yaptığım alışverişlerde bana güven veren ve parayı ön planda tutmayan insanları forumda teşhir edeceğim.Forumda iyi yürekli insanların bilinebilirliğini artırmak için.

Veysel Bey "Veysel KOYUNCU"
    Özgür Bey "Ozzgurr"

Kendilerine teşekkürü borç bilirim.

8. Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Şikayet etme hakkımız gibi memnuniyet bildirme sorumluluğunu unutmadığınız için bence sizde örnek bir insansınız..

9. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Özgür Bey ile alışverişim olmadı fakat kendisinin ne kadar dürüst ve seviyeli bir kişilik olduğunu görmek için, alışverişe de ihtiyacım olmadı. Forumda kalan birkaç bilgili, saygın üyeden biri olduğunu düşünüyorum. Bu vesileyle ben de belirtmiş oldum.

Ozzgurr bunu beğendi.
  10. Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bugün Mustafa İlişe isimli arkadaşımızdan roswheel çantasını satın aldım.
    Çantanın çok güzel dediği gibi sıfır ayarında olması bir yana, telefon ile ulaşamadım ve buluşmaya gidip te alamadım diye
    taa yenibosna dan Kadıköy e kendisi getirdi çantayı.

Jesti için kendisine teşekkür ediyor ve tanıştığımıza memnun olduğumu belirtmek istiyorum.

Aytac Y., Mustafa İlişe ve Ozzgurr bunu beğendi.
  11. Fatih Toraman

Fatih Toraman YalağuzSeyyah

Adı:
    Fatih
    Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Mehmet LEVENT abime karşılık beklemeksizin gönderdiği hediyeler için teşekkürü borç bilirim...

12. B.Konak

B.Konak Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Genç dostum Arif Sami ' ye göndermiş olduğu prowell kask için teşekkür ederim.
    Gayet temiz kullanılmış bir üründü. Bende beğenerek kullanmaya devam ediyorum.
    Hızlı gönderimi ve ilgi alakası için tekrar teşekkür ederim.

13. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Şans eseri bu başlığa denk gelip bir de içinde kendisine rastlamışken ben de ahmetcan44'e teşekkür etmezsem olmaz şimdi. :)

Kendisinin sahip olduğu bir ürün hakkında bilgi almak için kendisini rahatsız ettiğimde, alternatif bir ürün almayı planladığını ve bunu yaparsa elindekini satacağını söylemesi, bu muhabbetlerin bulunduğu mesajları dalgınlıkla silmesi sonucu sözünü çiğnememek adına forumda bana ulaşmaya çalışması, satış esnasında her türlü yönlendirme ve kolaylığı sağlaması, henüz kendi ürünü eline geçmemişken elindekini bana göndermesi ve bu yüzden ufak bir eksiklik yaşaması (bunun mahcubiyetini yaşıyorum aslında), ürünü anında kargoya vermesi, kargoladığı ürünün orjinal kutusu bulunmamasından dolayı ürüne zarar gelmemesi için ekstra önlemler alması hususunda kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır. :)

Aytac Y. bunu beğendi.
  14. Hüseyin ŞAHİN

Hüseyin ŞAHİN Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin ŞAHİN
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhabalar forumda yeni sayılırım..
    üst düzey parça almak sorumluluk ve cesaret ister..
    bugüne kadar parça alırken tanıştığım ve çok memnun kaldığım üç kişinin adını yazmak istiyorum..
    Ferhat KÖSE.. Tolga TUNCEL.. Aytaç KALYONCU..

Ferhat Köse ve Yusuf Z. Şipal bunu beğendi.
  15. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Hüseyin yıllardır forumdan alışveriş yaparım tüm ilanlarıma aynen iade kabul yazarım çok şükür daha hiç memnuniyetsizlik yaşamadım(hem aldıklarımda hem sattıklarımda) her ilanım 3-5 günde satılır ama ilk defa bir kişi o da sen memnuniyet ilettin sonsuz teşekkürler :) (içimde uhdeydi yazdım :) ) bende bir liste yapacağım ama düşününce forumun yarısından alışveriş yaptım o yuzden sessiz kalıyorum :)

Osman D., Üsame Y, Raven_35 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  16. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    -Ali Bey "ALİ"

-Yoğunluğumdan dolayı eft çıkaramama rağmen kargoyu hemen çıkarmıştır.Güveninden,bir de gelen ürünün de temiz olmasından dolayı kendisine teşekkür ederim.

Ömer KARAN bunu beğendi.
  17. Mehmet Altuğ

Mehmet Altuğ surrender.to.music

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba,

Ben de bu başlık altında Ferhat abiye (Ferhat Köse) tekrar teşekkür etmek istiyorum. Kendisi hiç üşenmeden vites konusundaki sorunumu çözmüştü, ayrıca işin mantığını ve tekniğini de anlatmıştı. Bu sayede artık kendi vites ayarlarımı kendim yapabiliyorum. Ayrıca Ferhat abiyi örnek alarak, eş-dosta da bisiklet konusunda elimden geldiğince yardımcı olmaya, bildiklerimi öğretmeye çalışıyorum.

Yine forumun 2. el bölümünden alışveriş yaptığım Taner Rona, Mehmet Levent ve Mevlüt Canbay'a da teşekkür etmek isterim. Taner'den bisiklet, Mehmet beyden kask, Mevlüt beyden de SPD pedal almıştım. Tüm bu alışverişlerim sorunsuz ve karşılıklı güven bazında gerçekleşti.

Küçük bir not: Mevlüt bey SPD pedalı gönderirken paketin içine kendi imalatı fıstık ezmesinden de koymuştu, afiyetle yedik :)

Saygılar

18. Aytac Y.

Aytac Y. Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yaklaşık olarak 1.5 ay önce kendisinden km saati ve bisiklet kilidi aldığım Murat Özgül'e

Buluşma yerine zamanında geldiği,

Ürünleri satın aldığı fiyatları sitede belirttiği,

Kilidi benden başka talep edenler de olmasına karşın, ilk talep eden ben olduğumdan, haksızlık olmasını önlemek amacıyla benim adıma ayırdığı için teşekkür ederim.

19. Aytac Y.

Aytac Y. Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kendisinden Giro marka kask satın aldığım Burak Durukan'a,
    ilgisinden ve bekletmeyişinden ötürü teşekkür ederim.
    Kask bahsettiği gibi gayet temiz ve iyi durumda.
    Teşekkürler Burak.

20. Aytac Y.

Aytac Y. Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kendisinden mont satın aldığım Mehmet Levent'e,
    fiyat konusunda yapmış olduğu yardımdan, örnek bir paket gönderişinden, bekletmemesinden, montun kalitesi ve durumundan ötürü teşekkür etmek isterim.
    Her zaman alışveriş yapabileceğiniz birisidir. Ben de her konuda kendisine yardıma açığım.
    Tekrar teşekkürler Mehmet Bey.

thomisus lx bunu beğendi.