Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

orjinal mi yan sanayi mi? organik mi metel mi?

Konu, 'Frenler' kısmında Çağrı Cantürk tarafından paylaşıldı.

1. Çağrı Cantürk

Çağrı Cantürk Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba elixir 5 fren kullanmaktayım balatalarımdan biri bitmek üzere biride yarıda bu hale çok hızlı geldi orjinal ve organik balata alacak olursam halim harap yılda baya bir para harcayacağım. şimdi önümde 2 seçenek var daha uzun ömürlü orjinal ve metal balata(40) almak ve ya yan sanayi organik balata(10tl) almak.(rotorlarım pahalı olmadığı için rotorlara acımıyorum). siz olsanız hangisini seçerdiniz? niye?

tunahan beyhan bunu beğendi.
  2. Deniz Caz

Deniz Caz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    şimdi benim eski frenlerim avid jucy 3 dü ön frene metalik balata takmıştım önceki organik çok iyi tutuyordu yağmur çamur su erken bitiyordu metaliği takınca suya girdim fren tutmuyor resmen niyeyse suda çıkarıyorum ölümcül kornadan daha yüksek bir sesi var yağmurda sürmeye utanıyordum o derece bana kalsa yılda 2 defa değişirim organik alırım ve bundan sonraki frenlerimde hep organik kujllanacağım tabi sizin freniniz elixir 5 jucy serisinden kat kat üst performans nasıl olur bilmiyorum

3. Çağrı Cantürk

Çağrı Cantürk Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Evet metal balatada benim de en büyük korkum bu. Korsan organikte ses sorunu olmayacak ama performans kaybı beni korkutuyor, metalde de performans kaybı olduğuna göre şu şu arka frene yan sanayi organik takıp deneyeceğim önle arasında ne fark olacak.

4. Deniz Caz

Deniz Caz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ben sadece ön fren kullanırım arkayı arazide dönüşlerde kullanırım hangi freninizi sık kullanıyorsanız ona takın 1 hafta sonra sonucu nedir bana bildirirseniz iyi olur bu arada saniyidemi üretiyorlar bu balatayı fiyatı neakdar

5. Çağrı Cantürk

Çağrı Cantürk Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Şu an çınar bisikletten aldığım yan sanayi balataları kullanmaktayım ilk 1-2 gün performansından şüphe ettim ama 2 haftadır kullanıyorum fiyatlarına göre çok iyiler orjinale göre %95 performans diyebilirim çok uzun birkaç iniş yaptım rotorlar fazlasıyla ısınmasına rağmen pek bi performans düşüşü olmadı. Bakalım gelecekte ne olacak.

6. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşlar yansanayii balata 10 TL orjinal 40TL neden düşündünüzmü?
    Orjinal balata diske zarar vermez,ama yansanayii balata aşırı ısınır ve zamanla diskin üzerinde çukurluklar oluşturur.
    Kısacası:bugün 10TL yansanayii balataya verdiniz kardasınız,yarın balata-disk ikilisine daha çok para verdiğinizde karda oluyormusunuz?
    Mantıklı düşünün sonuçta bahsi geçen konu fren lütfen dikkat!!!!!

7. Çağrı Cantürk

Çağrı Cantürk Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    frenin ciddi bir konu olduğunun farkındayım ama her yan sanayi balatanın sonuna kadar kötü olduğu çıkarılamaz. bunu deneyelim ve görelim diye yapıyorum. Şunu da söyleyeyim bu kadar ön yargılı olmayın lütfen kullandığım rotorlar zaten ikinci el çifitni 30 liraya almıştım maguranın eşek gibi rotorları :D bu balatarın ömrünün sonunda rotor ömrünün bitmesi umurumda olmaz zaten yeni rotor alacağım.