Orjinal İtalyan, Carraro Karbon yol bisikleti

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar, Carraro nun italyan sitesinde gezinirken %50 indirime girmiş modelleri görünce paylaşmak istedim. sizce de uygun değil mi fiyatları? hıı tabii ki bu fiyatlara ben zaten bisiklet almam, alamam :( ama fikir vermesi açısından...buyrun linki:
(link)

Scudo

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
yani 12000 veremem bi bisiklete ama iyi indirim bence 6000'e kadar

D

Domestik

Misafir
full carbon, full dura-ace, komponentler harika. Bu kalibrede bir bisiklet için aşırı uygun bir fiyata çekmişler. Bütçesi olan düşünmeden alır bunu :)

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
(link)
düz maşalı mtb gelse türkiye ye kaçırmam

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
yaw adamlar cidden profesyoneller walla. haydi ürünleri bir tarafa bırakalım, Carraro italya ve Carraro Türkiye internet siteleri arasında bile dağlar kadar fark var. bisikletlerin, en ince detaylarına kadar yazmışlar, grafikler koymuşlar, hatta geçen senelerde çıkmış modellerde %50 indirim yapmışlar. bizde burada 1500 tl ye sora setli alüminyum kadrolu bir bisiklet alsak mı acaba diye, 50 tane soru soruyor, yüz kere düşünüyor, bütçeyi denkleştirmek için bin takla atıyoruz. üstüne birde, Giro yu seyrediyoruz :) offff güzel memleketim benim offfff....

verisakeet

Daimi Üye
Tepki
407
Bisiklet
Felt
@erphan

Muhtemelen Carraro Turkiye de uretildiginden websitesi, fiyat vs politikalari pek alakasiz. Ithal olsaydi fiyatlar daha da zorlayici olabilirdi. Bir cok marka icin benzer durum gecerli tabii.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Çok güzel bisikletmiş gerçekten. İyide indirimler yapmışlar. Carraro nun İtalyan modellerinin Türkiye ye gelmemesi kötü. Çok güzel modelleri var aslında. Bildiğim kadarıyla Doruk bisiklette İtalyan üretimi kadroları varda Carraro nun.

• Beğen
Tepkiler: Süleyman GÜNGÖR

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
6.9 kg nedir ya :D Gerçekten çok şık ve kalite duruyor.

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
@verisakeet

yaw zaten bizim bildiğimiz ve kullandığımız Carraro'nun İtalyan olanıyla bir alakası yok bence. bir Türk firması isim hakkını almış ve Türkiye piyasasına göre ürünler çıkarıyor diye düşünüyorum. bu konuda emin değilim, kendi şahsi görüşüm budur. yanılıyorda olabilirim. yalnız esas mesele şu; adamlar 2-3 sene önce çıkardığı modeli yarı fiyatına düşürmüş, ki model de ne model ama :) kaldı ki koyduğu fiyat Avrupa da ortalama bir işte çalışan insanın 1 aylık maaşı. biz de durum böyle mi? yaw asgari ücreti falan geçtim, ortalama bir memurun yaklaşık 5-6 aylık maaşıyla anca alabileceği birşey bu, güzel yurdumda... bir de, bizde 2 sene önce çıkmış modelleri sanki yeni çıkmışcasına yeni fiyatlarıyla satan bisikletçiler var. mağlum, herkes, grupset, komponent vs. bilecek anlayacak değilya. döviz artmış mı! sat 2 sene önce aldığın malı, %100 karla. off ne ala memleket değil mi? esenlikler dilerim arkadaşlar, hoşça kalın :)

Hakan Acar

XRS 022
Tepki
84
Bisiklet
Salcano
Carraro 917 D'ambiez modeli süpermiş açıkcası full tiagra set ve 3 milyar.Bizim burdaki full tiagra 2 milyar filan.Kadroya bakınca kalite fışkırıyor açıkcası.Buraya getirmek içinde nerden baksan dünyanın parası.

Tepki
1
Bisiklet
Carraro
@erphan

Aslında bu dediğiniz hem doğru hem yanlış. Merkezi Manisada bulunan Accell Bisiklet Carraronun üretimini manisada yapıyor. Ancak bu durum bisikletleri kesinlikle kalitesiz yapmaz. Çünkü Carraro gibi markalar, kendilerinin üretim ve satış yapmadıkları ülkelere isim haklarını verirken belirli kalite standartları ile veriyorlar. Yani Accell bisiklet italyan carraronun standartlarını yakalamak zorunda. Tabi bu da demek değil ki italyadaki ürünler kadar kaliteli ürün üretiyorlar.
Otomobiller için Chevrolet buna güzel bir örnek, avrupaya yıllarca gelmedi chevrolet. Şimdi rover markanın avrupa ve asyada isim hakkını aldı ve chevrolet markasıyla üretim ve satış yapıyor.

Açıkcası ben italyadan gelmesi yerine manisadan üretilmesinden gayet memnunum. İtalyadan gelen ürünlerin fiyatları baya yüksek olacaktıç

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Mert Özçelik

Soyledikleriniz pek dogru bilgiler degil. Turk Bianchi bisiklet uzun yillar italyan bianchi, carraro ve whistle gibi markalarin isim lisansiyla Turkiyedeki manisa fabrikasinda sadece turkiye pazari uretim yapiyordu. Bu fabrikada uretimi yapilan Bianchi ve Carrarolarin İtalyadaki marka ve modellerle isimleri harici cok da alakalari yok. Sonradan hollandali Accell grubu manisadaki bu fabrikayi satin aldi. Turk Bianchi nin isim anlasmalari devam ettiginden hala ayni mantikla turkiye pazarina yonelik uretim yapilmasina devam ediliyor. İtalyan bianchi ve carraronun turkiyedeki fabrikalarinda herhangi bir standart belirleme gibi bir durumu yok. Tek yapilan sey isim kullanma hakkinin turkiye icin devredilmesi.

Chevrolet konusunda yazdiklariniz ise tamamen yanlis. Chevrolet, General Motors'un bir markasidir (keza Opel de) GM uzun yillar avrupa pazarinda sadece Opel ve ingilterede vauxhall markalariyla bulundu. Sonralari koreli Daewoo yu satin alinca, bu markanin Avrupa ve asyadaki dagitim kanallarini kullanarak Chevrolet markasini Avrupadaki bazi modellerde Opel'in bir segment altinda konumlandirdi. Bugun Chevrolet ve Opel'in bir cok ayni sinif otomobili benzer parcalara sahiptir; Opel de, Kuzey Amerikada Chevrolet markasiyla satilir. Yani gunun sonunda bunlarin hepsi GMin marka konumlandirmasidir.

Carraro icin boyle bir durum soz konusu degil, italyan Carraro ile Hollandali Accell grup arasinda, Turkiyedeki isim haklarinin accell gruba bagli accell bisiklette olmasi haricinde hic bir ortaklik, marka konumlama, vs iliskisi yok.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
@Mert Özçelik

güzel kardeşim, ben, Carraro Türkiye, kalitesiz mal üretiyor mu dedim?!. kaldı ki şuanki bisikletim Carraro sportive 225 (f/p olarak memnunum üstelik) ve yakında almayı düşündüğüm bisiklet te yine Carraro (race 032). lütfen yazılanları dikkatlice okuyup değerlendirelim...