Orijinal faggin klasiği

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Dün bu orjinal Faggin Cromoly klasigini tesadüfen buldum ve fiyatida uygun gelince aldim. Bisiklet üzerinde komple söküp temizlemekten baska hic bir calisma yapilmayacak. Boyasi inanin daha fabrikadan yeni cikmis gibi duruyor, sadece ön masanin sag alt kisminda biraz cizilme var, masanin o kismindaki boyayi indirerek altdaki cromu meydana getirmeyi düsünüyorum.
Birde komple XT ve STX grubu ayni seneye ait olan XTR Seti ile degsecek.

Biskletin Özellikleri....
Marka: Faggin
Boy: 56,5cm
Renk: Koyu kirmizi
Arka Aktarici: Shimano XT (XTR ile degsecek)
Ön Aktarici: Shimano XT (XTR ile degsecek)
Aynakol: Shimano STX RC (XTR ile degsecek)
Frenler: Shimano STX RC (XTR ile degsecek)
Fren/Vites Kollari: Shimano LX
Lastikler: Schwalbe Marathon Cross
Jantlar: Mavic MA 40
Jant Göbekleri: Shimano XTR
Pedallar: Shimano SPD/Plattform

Gelelim Fotograflara...1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG 7.JPG 8.JPG 9.JPG 10.JPG 11.JPG 12.JPG 13.JPG 14.JPG

Scudo

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Oldukça temiz duruyor.Kaç model acaba?

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@evrim bilgen
Flatbarda kalmayi düsünüyorum, yola cevirmek icin Canti/V-Fren yerlerini yok etmek gerekiyor. Fikriniz icin yinede tesekkür ederim. :)

@Uptown Cyclist
Ugur, bu bisiklet benim tahminim 1984 yilina ait. :)

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Dibim düştü abi. Donanım çok güzel.. Bana satarsan güle güle kullanayım.. :D

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@SerkanH
Tamam Serkan hemen gel al, bekliyorum. Sana söz, gelirsen sana bedava verecem bisikleti.:)

• Beğen
Tepkiler: SerkanH

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Buna çok sevindim. Ben de şu anda Stutgard dayım. Yarın gelsem olur mu? :D

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@SerkanH
Serkan bekledim gelmedin, bende bisikleti vermekden vazgectim.:koptum:

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Murat Cömez

Bir "okul bahanesi". Abi elektrikler kesikti ders çalışamadım.. :D

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Evet serkan aynakol, frenler ve furj takimi xtr takildikdan sonra senindir.

• Beğen

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat Cömez
Murat,buldun yine oynayacak bir şey.Eminim ki pırıl pırıl yaparsın.Kişisel düşüncem,bisiklet kadrosu büyük boy olmasına karşın,eski sahibi hayli uzun boylu biri olmalı ki o tuhaf gidon boğazını kullanmış;değiştir onu :) Kromaj'da üstüne yoktur,belki maşayı kumlayıp 80'li yılların başlarındaki krom maşaya dönüştürebilirsin-Sele borusu da ben buraya ait değilim diyor,selesiyle birlikte-çok da şart değil elbette- XT XTR değişikliğine gelince,neden o kadar masraf edeceksin değerli kardeşim,xt bana fazlasıyla yeterli geldi; Güle güle kullan,tabi Almanya'ya ilk gelene vermezsen.

• Beğen

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Derya Keçeci

Derya abi aslinda kadro boyu pek yüksek degil 54cm ve bana cok uyugun. Galiba fotograflarda öyle görünüyor. Gidon bagazi, sele ve lastikler degisti, XTR yapma nedenide bu klassigin degeri artsin diye yapmak istiyorum.
Masaya gelince kromaj yapmama gerek yok, boyanin alti zaten krom sadece boyayi üzerinden silecem okadar.

NOT: Bu bisikleti kimseye vermem, kesin koleksiyonumda kalacak. :)

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat Cömez ; Komponent bisikletin değerini arttırır,doğru.Ancak klasiğin değerini arttıran şey komponent'i değil,bizzat kendisi ve onu klasik kılan genetik özellikleridir kardeşim.Orada olanakların hayli geniş,eminim ki dönemin,özellikle de bisikletin orijinalinin komponentlerini bulma noktasında bir sıkıntı yaşamazsın.İlkbahar'ı geçirebileceğin bu uğraşıda başarılar sana.

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
Avrupa'da yaşamanın avantajlarından biri de; özellikle, Hollanda, Fransa, Belçika, Almanya, Danimarka vb. bisiklet kültürü çoook gelişmiş ülkelerde, böyle uygun fiyatlı her çeşit bisiklet satın alabilmek bence :) tabii, gezmek ve araştırmak gerekli. vakit olacak, bir de şans. siz şanslılardansınız ;) son halinin fotolarını merakla bekliyoruz :) Türkiye'den selamlar...

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Derya Keçeci
Iyi dileklerin icin cok tesekkür ederim derya abi. Evet klassigin degerini bizzat kendisi artirir ama o degerli klassikde XT yerine XTR olmasida bi deger kazandiri ve emin olki o dönemin donanimi gelecek üzerine. Yani bunun orjinalligi bozulmayacak.
Iyiki varsin, önerilerini herzaman tutmaya calisiyorum.

@erphan
Erphan inan pekde ucuza almadim ama yindede es ilanlara ragmen ucuza geldi bana. Yeni Fotograflarini yarin yüklerim insallah. Simdilik degisen sadece sele, gidonbogazi ve lastikler oldu ama inan görüntü %50 degisti diyebiliriz.:)

• Beğen
Tepkiler: Derya Keçeci

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
@Murat Cömez
ben, ucuza almışsındır anlamında söylememiştim, söylemek istediğim, avrupada böyle klasik ve değerli bisikletleri, daha kolay ve daha ucuza bulabilmek olduğuydu(Türkiye'ye nazaran). mağlum, oralarda çoook bisiklet var. hatta insanlar, 30-40 yaşındaki bisikletlerle, günlük ulaşımlarını sağlıyorlar. bunu, bizzat ben de Almanya'dayken yaşamıştım :) akranım, sana yeni çalışmanda kolaylıklar diliyorum, eminim yine güzel bir bisiklet çıkacak ortaya :) hoşça kalınız...

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
@Murat Cömez
oow, şahane görünüyor :) aslında böylesine güzel renkteki, böylesine temiz kadrodan, muhteşem bir dropbarlı fixie de olur ama, sizin gibi bir performansçı için ilk tercih değil sanırım. çalışmalarınızı takdir ediyor, devamını bekliyor, kazasız ve keyifli sürüşler diliyorum :)

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Voooov aynakol gerçekten de güzel olmuş. Frenler ayrı bir parlıyor. İnşallah orijinal donanımını bir an önce dizersin de ben de aynakoluma kavuşurum.. :islik:

• Beğen
Tepkiler: Fahrrad ve Turan