Ordu Ulugöl-Topçam Baraj Turu 224 Km

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Merhaba Arkadaşlar...Daha Önceden Açmış Olduğum Perşembe Yaylası Turumdan Sonra (link) Bugünde Boş Vakit Bulup Ulugöl-Topçam Baraj Turumuzun Resimlerini Foruma Yükliyeyim Dedim.Bu Turu 5 Mart 2016 Tarihinde Yaptık.Tur Benim Km Saatime Göre 224 km Tuttu Lakin VDO A8 Km Saati Aldığım Günden Beri Çoğu Turda 165 Km"den Sonra Sıfırlamaya Başladı Eski A4"te Bu Sorun Yoktu...Müdürüm Yol Toplam 245-250 Km Var Senin Makine Yanlış Ölçüyor desede 4 Yıldır Vdo Kullandığım İçin Makineye .ok Sürdürmedim :).Yalnız Bugün Google Mapsten Ölçerken Turun 250-255 Km Tuttuğu Açık Şekilde Gözüküyordu.Çatalpınarın 10-13 Km İlerisinde Vadi Yolundan Gölköy ULUGÖL ve Topçam Barajı Üzerinden Ordu Fatsaya Geri Dönüşümüzü yaptık. Turda Sabah 05:00"dan Akşam 21:00 a kadar geçen sürede yol boyunca lokanta göremedik Çorba Ve Bir Kaç Elma Muz Kek Yedik Tabi (Gölköyde Vardı Ulugöl Çevresinde VardıR Diye Durmadık Orada da Yoktu ZateN) 180 KM Sonunda Orduda Bir Lokantaya Girdik..
Tur Boyunca,Yağmur Soğuk Dolu,Çamur ve Rüzgara Maruz Kalınarak Doğada Dayanıklılığın Dibine Vurmuş Bulunmaktayız.Bitmek Bilmeyen İn Çık Yollarda Ara Ara Müdürüm Bisiklet Sürerken Müdürümün Yanında Yürüdüm Hatta Bir Ara Turdan Kaçsam mı Diye Düşünürken Kaçacak Bir yerim VE Halim Olmadığından Dağın Başında Mecbur Yoluma Devam Ettim(En Büyük Sebebi Açlık Bitmek Bilmeyen İn Çıklar:))..Turda İki Kere Lastiğim Patladı Bunun Dışında Her Hangi Bir Sorun Yaşamadık.
Vadi Yolundan Gittikten Sonra Gölköy Merkeze Ulaştık..Gölköy İlçesinde Yemek Yemememiz En Büyük Hataydı Müdürüm Göl Çevresinde Vardır dedi Ama Ben Hiç Sanmıyordum Tatil Sezonu Daha Başlamamıştı. Sonra ULUGÖL Tabiat Parkına Vardık Tabi Bir Cümle Kadar Kısa Olmadı Yolculuk Yağmurda Tam Burada yağmaya Başladı.İn-Çık vs derken Göle İndik. Sonra Çadır Olsada Yatsam Dedim Çok Güzel sessiz bir Ortam İnsanı Huzurlu Hissetiren Bir Ortam Vardı.Yazarken Bile O An Aklıma Geldi Bir Gün Yine Giderim Belki..Gölden Sonra Devam Ettik.
Turda Uluvahta Yaylasının Masmavi Suyu Çok Hoşuma Gitti.Artık Elim Ayağım Dondu Bazı Yerlerde İndim Yürüdüm Açlık Yokuşlar Bezdirdi Birde Kendimi Sadece Ulugöle Ayarlamıştım Hedefe Varınca Psikolojik Olarak Çöktüm Her Halde...Yaylada Bir Allahın kulu Yok Biri Ölse Cenazesini Kimse Farketmez...Rüzgarda çıkınca Asıl Yağmurlukları Giydik Birden Isındım Keşke Önceden Giyseymişim Dedim...Harçbeli Geçidine Varınca derin Bir Oh Çektim Elim Ayağım titremeye Başladı Sonunda İniş Vardı Hemde Kmlerce Sonra Baraj Alanına Kadar İniş yaptık Ellerim Soğuktan Fren Tutamaz Hale Gelmişti Yol O Kadar Islaktı ki Virajlarda Dönmeye Korkar Olmuştum.Ayrıca Ice Tech Rotorlar Olsa Fren Perfarmansı Daha İyi Olurdu Belki Diyede İçimden Geçirmedim Değil...Bisiklet Biraz Geç Duruyordu...Vadi yolu ve yayla Yolu Toprak Yoldu Baraj Yoluna Yaklaşınca Yolda Bozulmalar Başladı..Topçam Barajından Sonra 20 den fazla ışıksız bozuk asfaltlı uzun tünellerden geçtik Çoğunu Akşam Karanlıığında Geçtik Korkutucuydu Ama Güzeldi tek Başıma Gitmek İstemem Ama :=) Mersin-Ordu Arasında Yapılacak Olan Direk Yolmuş 900 kmlik yol 600 kmye düşecekmiş...Tünellerden Sonra Mis Gibi Asfalta Girdik Ama Yol Kapkaranlıktı....Tur Boyunca Hava Kapalıydı yayladan Sonra Ana Yola Girince Hafif Çıkışlar Vardı Mesudiye 28 km Tabelasınıda Görünce Ne Oluyor Dedim Nereye Geldik... Mesudiye İlçesi Ordunun En Uç Dağlık Bir Yerleşkesi Birde Eskiden Eş dost Sohbet Ederken Yada Arkadaşlar Zamanında Terörist Filan Görmüşler Sohbetleri Aklıma Geldi Yolda Biraz Tırsmıştım Zaten Hiç Sevmediğim Karamsar Bir Hava Tura Çıkmadan Bakmadığım Bir Güzergahta İlerliyordum.Baraj Yolu Boyunca Bozuk Yolda Gittik Çünkü hep Çalışma Vardı Ordu Merkezde Yemeğimizi Yedikten Sonra Fatsaya Dönüş Başladı..
Toplam KM:224 (Ultra Maraton) Haritada 245-250 KM belki Makinenin Reset Olayını Çok Geç Farketmiş Olabilirim..BNSAM_2690.JPG BNSAM_2691.JPG BNSAM_2695.JPG BNSAM_2696.JPG BNSAM_2699.JPG BNSAM_2707.JPG BNSAM_2708.JPG BNSAM_2710.JPG BNSAM_2712.JPG BNSAM_2717.JPG BNSAM_2720.JPG BNSAM_2721.JPG BNSAM_2723.JPG BNSAM_2725.JPG BNSAM_2726.JPG BNSAM_2727.JPG BNSAM_2735.JPG BNSAM_2747.JPG BNSAM_2748.JPG BNSAM_2749.JPG BNSAM_2751.JPG BNSAM_2752.JPG BNSAM_2753.JPG BNSAM_2756.JPG BNSAM_2757.JPG BNSAM_2758.JPG BNSAM_2759.JPG BNSAM_2763.JPG BNSAM_2764.JPG BNSAM_2773.JPG BNSAM_2774.JPG BNSAM_2778.JPG BNSAM_2780.JPG BNSAM_2782.JPG BNSAM_2783.JPG BNSAM_2786.JPG BNSAM_2787.JPG BNSAM_2789.JPG BNSAM_2790.JPG BNSAM_2791.JPG BNSAM_2792.JPG BNSAM_2793.JPG BNSAM_2794.JPG BNSAM_2795.JPG BNSAM_2797.JPG BNSAM_2800.JPG BNSAM_2802.JPG BNSAM_2803.JPG BNSAM_2805.JPG BNSAM_2806.JPG
Maksimum Yükselti:1490 Metre
Ort.Hız:16,66 Km'H
Maksimum Hız:51,95 ..

Tam Resimleri Arşivden Çıkartıp Ayarlamaya Başladım derken Topçam Civarlarında 3 Şehit Haberlerini Haber Sitelerinde Gördüm...Şehitlerimize Allahtan Rahmet Diler Aziz MİLLETİMİZE ŞEHİTLERİMİZİN EŞ,DOST,AKRABA ve SİLAH ARKADAŞLARINA Başsağlığı Dilerim...Allah Mekanlarını Cennet Eylesin...

Devam Resimleri Yükleniyor

Scudo

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
İnsan gençleşmek istiyorsa böyle turlar yapmalı, kendim oralarda bisiklet sürmüş kadar oldum. mevsimden dolayı bütün doğa size tüm güzelliklerini sunmuş. tek kelimeyle bayıldım.

Kerryn

Üye
Tepki
48
İsim
Enes
Bisiklet
Sedona
Cidden bol bol fotoğraf koymanızdan dolayı kendimi bir an orada hissettim. Çok güzel bir tur olmuş hocam. :)

• Beğen
Tepkiler: can akıncılar
Tepki
2
İsim
erhan
Bisiklet
Carraro
çok güzel ve heyecanlı bir tur olmuş memleketimi görmek ayrıca hüzünlendirdi beni çok özledim oraları izinde gelip birkaç gün turlamak isteğim var.

• Beğen

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.978
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Müthiş bir tur olmuş. Daha uygun havalarda kamplı da düşünülebilir. Tebrik ederim...:)

• Beğen

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
İyi Dilekleriniz İçin Teşekkür Ederim...Bundan Sonra Böyle Bir Tur Yapacak Olsam Kesinlikle Kamplı Yaparım :=)

telmas52

Üye
Tepki
74
@can akıncılar hocam bende ordu'luyum ulubey ama istanbulda pedallıyorum bu turunuzu neredeyse 1 yıl sonra gördüm oralarda pedal basmak gerçekten büyük bir başarı ve kondisyon ister zira inişi çıkışı bol bir topografyası var. Canı gönülden tebrik ediyorum sizi.

• Beğen