Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Orbisplus markası nasıldır?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında 5inun tarafından paylaşıldı.

1. 5inun

5inun Yeni Üye

Adı:
    Sinan
    Seviye:
    Merhaba,
    Bugün bir bisikletçiye Scott sportster 50 almak için girdim ancak satıcı kafamı karıştırdı. Büyük bir yer olduğu için amacı ürünü elinden çıkarmak değildi. Kesinlikle yardımcı olmaya çalışıyordu.

2014 OrbisPlus Viale Cross 8.0 ürününü alabilirim oradan uygun fiyata(950 tlye). Orbisplus VIALE 8.0 HYDRAULİC DB ALIVIO 700C ama forumda, internette hiç düzgün bilgi bulamadım. Ne modelle ilgili ne de markayla ilgili.. Ürünün donanımlarının 2014 Scott Metrix 30 ayarında olduğunu söyledi. Fiyatıda 3de2si kadar.

Bu markayı kullanmış, denemiş, fikir sabihi olan var mıdır? Gövde kalitesi, servis hizmeti vb. nasıldır? Dediğim model şehiriçi kullanımında iyi performans verir mi? vb.

Lütfen paylaşın fikirlerinizi...

2. Sarper Tuncer

Sarper Tuncer Forum Demirbaşı

Adı:
    Sarper
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    marka hakkında bir fikrim yok ama 1500 tl lik bir bisiklet değil bence.

3. Orhan57

Orhan57 Aktif Üye

Adı:
    Orhan Yıldırım
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    kadro açılarını bir karşılaştırın derim. bunlar ince fakat mühim konular.

4. 5inun

5inun Yeni Üye

Adı:
    Sinan
    Seviye:
    @Sarper Tuncer 950 tl'ye alacağım sıfırını. Buna değer mi sizce? Donanım açısından nasıl buldunuz

@Orhan57 Bu dediğiniz kıyaslamayı sayısal bir veri olarak internetten bulup yapabilir miyim? Hangi özelliğine bakmam gerekecek tam olarak

5. Orhan57

Orhan57 Aktif Üye

Adı:
    Orhan Yıldırım
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tabi sayısal veriler nette vardır. öncelikle boyunuza sonra da kullanım tarzınıza uygun bir kadro seçmek gerek. ben alın borusu kısa ve üst orta borusu uzun bisikletleri seviyorum. daha atik hissettiriyor bana. Spor bir tarza bürünüyor. çakal gibi lak diye kafayı çeviriyor bisiklet. iki göbek arası mesafe artınca da yüksek süratteyken hızınızı korumak daha rahat oluyor. eğer tur için kullanacaksanız ve yük taşıyacaksanız onu da göz önünde bulundurun. şimdiden hayrolsun.

6. Homer

Homer Kıdemli Üye

Adı:
    A.Murat Günal
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Markayı, diğer yerli markalardan ayırdığını düşündüğüm özelliği çekiş sisteminde grupset kullanıyor olması.
    Seri dışı ekipmanlar yok, Tourney ise herşey Tourney, Acera ise Acera gibi. Hatta Nexus'lu bisikletlerinde ön göbek de dinamolu Nexus.
    Bir de gidon, gidon boğazı ve sele borusunda Easton kullanıyorlar.

Kadro açılarının da Sedona, Kron, Salcano markalarından çok farklı olduğunu düşünmedim incelediğimde.

7. 5inun

5inun Yeni Üye

Adı:
    Sinan
    Seviye:
    @Homer bu saydıkların kaliteli ve bu fiyatı hakediyor anlamına mı geliyor?:)

8. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Alt ve Orta seviye kadrolarını hangi firmadan aldıklarını biliyordum ama hatırlayamadım şuan. İyi bir firmaydı diye hatırlıyorum. Üst seviye kadroları da Kinesis firmasından alıyorlar diye biliyorum. Bence Orbisplus değerlendirmeye alınacak bir firma diye düşünüyorum. Easton malzemeler falan kullanıyorlar. Bisikletlerinde maliyeti düşürüp kar payını yükseltme esintileri pek yok. En azından diğer firmalardan daha az gibi duruyor.

9. Anıl Erdoğan

Anıl Erdoğan Kıdemli Üye

Adı:
    Anıl ERDOĞAN
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Homer kesinlikle katılıyorum;
    adamlar tüm bisikletlerinde grup set kullanıyorlar bu baya güzel bir özellik.
    Estondan başka gidon bogazı, sele vs görmedim.
    Donanımı ile iddalı bisikletlere sahip.

10. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    orbis plus kaliteli markadır hatta orbis plus dağ bisikleti takımı bile var bluejay kadrolar efsane

11. jaks39

jaks39 Üye

Adı:
    ilker
    Seviye:
    5innun 'a tavsiye edilen bisiklet benimde hoşuma gitti yalnız üründe ayarlanabilir gidon var mı acaba.Özellikle ayarlanabilir gidonlu bir bisiklet arıyorum eğer varsa bende ilgileneceğim bu modelle.Yoksa da ayarlanabilir gidon sonradan yapabileceğim bir durum mudur bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

12. Çağrı Fatih Yamalı

Çağrı Fatih Yamalı Bisiklet Terbiyecisi

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    İyi bir markadır diyemem. Lakin kötü de diyemem. Sonuçta bu bisiklet markasının yarış grubu vardır. Ne yazık ki yarışta kullandığı bisikletlerin kadrosu ile sattıklarının arasında dağlar kadar kalite farkı var. Kendine müslüman bunlar :) Fakat alınabilir arkadaşım. Bana da önermişlerdi, deore sistemliydi ve o zamanın şartıyla param yoktu. Yani alınabilir. Kadro çizimleri gayet cezbedici duruyor.