Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Orbisplus LOCURA LADY - Markayı duyan var mı?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ilker_ege tarafından paylaşıldı.

1. ilker_ege

ilker_ege Üye

Seviye:
  2. burak özgüng

burak özgüng Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    701 kız arkadaşıma aldık 580 liraya
    701 varken biraz saçma olur orbisplus almak.oldukça memnun şu an 2 ay oldu neredeyse

3. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bu bisiklet sedona nin yanin da bir hic diye bilirim. Orbiplusu (hic duyulmamis bir marka) alacaginiza sedona nin sadece resmini alin ve duvara asin, bundan daha iyi.

Yücel Demirkılıç bunu beğendi.
  4. ilker_ege

ilker_ege Üye

Seviye:
    Arkadaşlar uyarılar için teşekkürler. Ancak eleştiri biraz sert olmadı mı? Benim kaçırdığım nedir anlamak adına soruyorum. Şimdi bu bisikleti İzmir'de Kadans Bisiklet satıyor. Satan arkadaş da dün araştırdığım kadarıyla bu forumda uzun yıllar 2. el ve toplama bisikletler de satan "Fatih Ertörün" isimli biri. Sonradan İzmir'de böyle bir dükkan açmış.

Bisikletin bilinen bir marka olmaması satış sonrası destek - garanti bağlamında sorun olabilir diye düşünüyorum. Bir de 2. el satış zor olur. Bunların yanı sıra bir sorun olabilir mi? Sedona 701 ve Salcano Astro Lady ile özellikleri hemen hemen aynı, Sedona'dan fazlası maşası. Eksiği (?) belki kadro kalitesi. Sizin yorumunuz nedir?

Özellikleri şu:
    kadro - plustech 6061 double butted alloy,
    maşa - suntour xct 26 kilitli maşa,
    furç takımı- neco,
    vites & fren kolları tourney,
    ön aktarıcı tourney,
    arka aktarıcı tourney,
    aynakol tourney 42-34-24t 175mm,
    ruble shimano hg-20-7 speed 12- 32t,
    zincir kmc z7,
    jant seti - shimano hazneler, plus+ çift kat yüzüklü jantlar,
    fren seti - shimano v-fren,
    sele - plus+ sele,
    lastikler - rubena cobra 26*1.90,
    sele borusu - plus+ alloy,
    gidon & gidon boğazı -
    plus+ alloy,
    pedal- plus+ alloy,
    renkler - beyaz/mor/siyah,
    kadro boyu -15.5”

5. Şahan Yetiştirici

Şahan Yetiştirici Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Dün ben de arkadaşıma bisiklet almak için Kadans Bisiklet ' e uğradım . Fatih Bey orada yoktu ama yine de ilgili bir arkadaş daha vardı . Sağ olsun elinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştı .
    Araştırmalarım sonucu iyi bir bisiklet seçimi için fiyat başlangıcı 700 tl kaldı ki bu rakamlara bile kaliteli ürün bulmak zor , bundan önceki fiyat aralığı için araştırma yapmak fiyat arttırmaya neden oluyor maalesef .
    Onun için al geç hocam , Fatih Bey buraların çocuğu elinden geldiği kadar da size bir sıkıntı dahilinde yardımcı olacaktır .

Bostanlı'daki Salcano bayine gidiyorsun , sorun çıkartır diye Salcano Excel satmıyor , o da haklı tabi de , Salcano bayisinden bahsediyorum .

ilker_ege bunu beğendi.
  6. ilker_ege

ilker_ege Üye

Seviye:
    Bir kaç günlük araştırma sonrası bildiklerimi paylaşayım. Orbis markası market bisikleti tabir ettiğimiz ucuz bisikletlerden oluşuyor. Firma, Orbisplus adı altında daha üst seviye bisiklet modelleri piyasaya sürmeye başlamış. Belki ileride Salcano gibi ürün çeşitliliği genişler, belki de bisikletler çok tutmaz bu tarz modellere son verirler, orası hakkında bir fikrim yok.

Peşinde pazarlıkla 600 tl'ye alınabilir. Üzerindeki komponentler de Salcano Astro ve Sedona 701 Lady ile benzer. Ancak bir noktayı atlamışım bugün farkettim, kilitli maşa değil sertlik ayarı yapılabilen maşası var. Ben kilitli maşa olduğu için Sedona'dan avantajlı olabilir diye düşünüyordum. Bu durumda aynı özelliklere sahip bisikletler arasından Sedona 701 Lady veya Salcano Asrto Lady daha güvenilir ve mantıklı. Orbisplus kilitli maşa olsa ve fiyatı da biraz kampanyalı olsa 500 civar,ı risk alıp denemeye değebilirdi. Şu haliyle mantıklı durmuyor.

Kadans Bisiklet'ten Ferhat Bey'in de bize yaklaşımı çok olumluydu. Sorularımıza dürüst ve detaylı cevaplar verdi. Bu alışveriş olmasa da ileride kendisiyle denk gelirsem güvenebileceğim birisi diyebilirim.

Şahan Yetiştirici bunu beğendi.
  7. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Eşinize neden Sedona 301 Lady veya Carraro 222L gibi daha rahat kullanabileceği, daha hafif bir şeyler bakmıyorsunuz? MTB şart mı?

Emrah ONAN bunu beğendi.
  8. ilker_ege

ilker_ege Üye

Seviye:
    Ahmet Bey, işe oradan başladık ama 28 jant şehir bisikletlerinden eşime uygun kadro bulamadık. (Boyu 1.55) Hatta Carraro 222L'yi bizzat denedik rahat edemedi.

O yüzden mtb alıp 1.50 lastik takmak gibi bir yola döndük.