Orbea Uludağ Performans Tırmanışı

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@Mecit Tatlıcılar
Evet aslında büyük zirveye 1 km kalaya kadar olan yürüyüş patikasını düzenleseler Mtb yada tur bisikleti ile daha rahat çıkmak hiçte fena olmazdı:)
Büyük zirveye çıkan bazı bisikletçiler var fakat çok meşakkatli bir tırmanış oluyor.

Scudo

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Candan Biberci

Evet benimde favorim biberci candan. hatta inadına @Candan Biberci

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci

Ahmet.Uzun

Aktif Üye
Tepki
146
Bisiklet
Salcano
Geçen sene katıldığım güzel etkinlik. Gitsem mi gitmesem mi bilemedim sonradan ani kararla gitmiştim ama iyiki gelmişim demiştim. Her şey düşünülmüş organize edilmişti.
Rampa çıkmayı sevemeyen ben için Uludağ'a çıkmak haricinde her şey çok güzeldi :)

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon

İlker_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
600
Bisiklet
Canyon
Hürriyet - Milli Park arasını 2 saatte bitirmistim en son çıktığımda bu haftasonuda oteller bölgesinde kendimi bir test etmem ve yolların son halini görsem iyi olur devamlı bir yol çalışması var malum...Bilmeyenler ve katılacaklar için belirteyim Çekirge rampasından Jandarma'ya kadar olan ilk 6km'de eğim oldukça yüksek burayı çok hızlı geçmek sonrası için felaket oluyor...Nabız ve güç dengesini iyi ayarlamak gerekir %14 - 15 eğimler mevcut ortalamasida %7-8 tahminim..Sonrası ise eğim ortalaması %5 lere düşüyor ve eksi eğim dahi mevcut bu noktada 50km hıza dahi ulaşabilirsiniz fakat heyecan yapmayın fazla sürmüyor sonrasında full rampa düz yol yok....28 km kadar tırmanıştan sonra Milli Park sizi devasal kapısı ve doğa harikasıyla karşılıyor olacak sonrasında ise ortalama eğim tekrar artıyor olup oteller bölgesi için 10 km daha pedallamak gerekecek....Kayıt işlemleri tamam 16 Temmuzda görüşmek üzere, herkese bol şans iyi pedallamalar :harika:;)

sargonnas

Forum Demirbaşı
Tepki
1.501
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
Selamlar, İzmir'den 3-4 kişilik ekibimiz ile katılacağız. Bir kaç sorum var. Oteller bölgesinde hava sıcaklığı nasıl oluyor yanımıza ne gibi şeyler alalım. Biz buralarda spil gibi dağlara çıktığımızda yanımıza pek birşey almıyoruz serin olsa da çok soğuk olmuyor açıkçası. İklimi bilmediğim için soruyorum.

Edit : Saat 10:26 itibari ile kayıt yaptıracak arkadaşlarımız siteniz çalışmadığından ötürü kayıt yaptıramamaktadır. Bilginize.

• Beğen
Tepkiler: Mecit Tatlıcılar

erdsde

Aktif Üye
Tepki
100
İsim
Yücel
Bisiklet
Specialized
@sargonnas Zirve için konuşmak gerekirse Yaklaşık olarak Bursa merkezdeki sıcaklığın 10 derece altında olur. Bursa merkez 16 Temmuz'da 30-35 dereceden daha aşağı olmayacağından zirve sıcaklığı 20-25 derece olur diye düşünüyorum.

İlker_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
600
Bisiklet
Canyon
@sargonnas slm,
İlgili tarihte hava sıcaklığı tahminimce yüksek olacağı için tırmanışta yanınıza herhangi birşey almanıza gerek yok...İnişi kendiniz yapacaksanız dilerseniz forma arkasındaki ceplere sığan ince rüzgar geçirmez ceketlerden alabilirsiniz ki gerek olacağını yinede pek sanmıyorum...Siz yinede o tarihteki hava durumuna göre hazırlıklı olun...Merkez ile oteller bölgesinde hemen hemen yaklaşık 10 derecelik bir fark oluyor...Uludağ yolu zirveye kadar ağaçlar ve kuş sesleri altında geçilecek enfes bir rota ah birde şu yolları yapıp bitirseler çok fazla köstebek çukuru var inişte aman dikkat !!!

Eibec

Aktif Üye
Tepki
92
Bisiklet
Giant
Bende bir eksiklik var sanirim. Mumkun degil boyle bir yokusun cikilmasi gibi geliyor bana. Gelip 3-4 km sonra bayilanlar icin herhangi bir saglik destegi var midir :)

• Beğen
Tepkiler: erdsde

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Eibec Var tabii, arkada eskort araç olucak. Ayrıca emin olun çok eğlenceli bir etap, bir okadar da zor.

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@İlker_Yılmaz
Keşiş grubuna karma bisikletle katılmak mümkün öyle değilmi?
Sonuçta perfo grup yol ile olacağına göre Keşiş grupta karma olsa gerek diye düşünüyorum.
@Mecit Tatlıcılar
Bugün yanlışlıkla 2 kez ön kayıt yaptım bunuda sonra maille belirttim ama bir dönüş olmadı bu yüzden havaleyide yapamadım.
Ön kayıt listesinin linki varsa yollayabilirsen sevinirim.

abidin89

Aktif Üye
Tepki
73
İsim
Abidin
Bisiklet
Salcano
Gecen yaz tirmanmistim uludaga baslarken hava gayet guzeldi ama 1nci oteller bolgesinde yagmuru camuru yiyince hevesim kalmadi he bide bisiklet festivali vardi ogun bisikletciler teleferikle cikmis ordan asagi saliniyordu ben aci icinde tirmnirken onlar asagi salinmis gidiyorlardi unutulmaz bi tur uludag herkeze iyi surusler

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Mecit Tatlıcılar

neyse diyelim,trafik olacak demekki,yarışan dostları desteklemek için sineye çekerim ,en sonda olacam zati,11.00 çekirgeden tırmanışa geçerim ,yarışan arkadaşlar çoktan önde olurlar ,5 km kadar tırmanıp bırakacam ,mudanyadan 21 km yol gelecem 21 km 'de dönüş var , 5 km çıkış iniş 5 km ,toplam o gün 52 km artı evden geliş ve dönüş 20 km ,72 km yapmış olurum.