Orbea Uludağ Performans Tırmanışı

Tunafish

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar selamlar,

Temmuz ayında Uludağ da performans tırmanışına kimler katılıyor?

Uludağ Performans Tırmanışı,bisiklet tarihimizin sporcuları ve yarış anılarının gururlarımızın unutulamaması adına düzenlenmiş ve gelenekselleşmiş tırmanış etkinliğidir.
Ne amaçla; Nasıl yapıyoruz? Öncelikle belirtmek isterim ki yaptığımız ve geleneksel olarak yapacağımız bu tırmanışlar kesinlikle bir yarış değildir. Biz burada bisiklet ve triatlon sporuna gönül vermiş herkesin bir araya geldiği ve bu birlikteliğin geçmiş tarihimizde öncelikle Bursa'da bisiklet sporuna önemli katkılar sağlayarak isimlerini gönüllere yazmış duayenlerimiz anıldığı bir etkinliği gerçekleştiriyoruz. Geleneksel Uludağ Bisiklet Tırmanışı herkesin keyif alarak kendi temposunda Uludağ‘ın büyüleyici atmosferinde, yeşillikler içinde ve akan sular arasında herkesin bisikleti ile yapacağı bir performans trımanışıdır. Yukarıda mangal başında yemeklerimizi yerken, bir olup ve birlikteliğimizi tadını çıkarıp bisiklet ve triatlon sporu için neler yapabilirizi konuşacağız, dostluk ve arkadaşlıklarımızı pekiştireceğiz.
Günümüzde yapılan birçok etkinlikte sponsor bulmak ciddi sorun taşırken bir yandan da gerçekleştirilen etkinliklerden yüksek miktarlarda ücret talep edilmesi en az katılımcıları kadar birçok sporseverin bu gibi organizasyonlardan yoksun kalmasına istemsiz sebep olmaktadır. Biz ise Bu tırmanışın ticari hiç bir yanı olmadan herkesten tırmanışa yetenekleri, bilgisi ve gücü oranında katkının beklendiği ve herkesin her anlamda bireysel sorumluluğunu alacağı bir performans tırmanışı düzenleyerek katılım seviyesini 7'den 77'ye tüm bisiklet sevenlere açmayı planlıyoruz.
Bu etkinlikte bizim için asıl önemli olan tırmanıştır, tehlikeli olacağından etkinlik kesinlikle Uludağ’dan inişi hedeflememez ve kapsamaz.

(link)

Scudo

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Keşiş Grubu ve Profesyonel Grup diye iki ayrı grup var. Onlar ne acaba?
Keşiş Grubunun mesafesi de daha uzun görünüyor..
Düzeltiyorum; Keşiş grubunun mesafesi daha kısa, bitirme süresi daha uzun görünüyor. Amatör grubu oluyor galiba...

Tepki
62
İsim
Abdülmecit Tatlıcılar
Bisiklet
Fuji
Keşiş Grubu 32.8Km ve 5 Saat 30 Dakika sürede zirveye ulaşabilecektir.
Performans Grubu 53.3Km ve 4 Saat süre vardır. Geneli Lisanslı sporcu veya lisansı olmasa da belirli bir dönem yarışmış üst düzey performans sergileyecek katılımcılardır. Yarış edasında geçecektir.

Sitede etkinlik planı yazmakta (link)

@Korhan A.

Orada bizim geçeceğimiz gün minimum çalışma olacak. Belediye ile gerekli görüşmeler yapıldı. Her yıl bu sorun ile karşılaşmaktayız. Ancak çaremiz yok. Kış döneminde yapamadıkları her çalışmayı yaz döneminde yapmak durumundalar. Sert zemin (Ezilmiş Toprak) olması yol bisikleti için bir engel teşkil etmiyor. Geçen yıl sadece 500-600m maruz kalınmıştı ve hızlı geçilmişti. ;)

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Güzel bir yarış, o parkura hiç gitmedim gitmek lazım

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kartepe ekime gider ,uludağ yarışlarını seyretmeye kesin geleceğim...
16 temmuz ordayım

http://www.performansuludagda.com/wp-content/uploads/2016/04/Ke%C5%9Fi%C5%9F-Grubu.jpg

07.30 yenikapıdan feribot ile gelerek saat 09.00 'da mudanyada olacağım,21 km sonra çekirgede olacağım,yarış başlamış olacaktır,tüm yarış boyunca uludağ yolunun trafiğe kapatılacağını tahmin etmekteyim,yarışçıları desteklemek için bu zorlu müsabakanın seyircisi olmaktan şeref duyacağım,birde o yolları bomboş görmek hoşuma gidecek.

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Kısmetse Keşiş grubuna Fx ile katılmayı düşünüyorum.
Katılmasam bile grubun arkasından Uludağ'a pedallayacağım.
Grupları hotellerde bırakıp gerçek zirve yapmayı planlıyorum.
Temmuz ortasında zirvede kar yer yer oluyor yada hava koşullarına göre sadece güneş görmeyen kuzey kısmında.
Bir yerden sonra iş Mtb ile olmak zorunda o yüzden kah bisiklet beni kah ben bisikleti taşıyacağım:)
Hayırlısıyla o gün gelsin bakalım :)

@Mecit Tatlıcılar
Bu arada bir düzeltme etkinlik hoteller bölgesinde bitmekte zirve değil.
Küçük zirve (Rasatdüzü) hotellerden görülmekte asıl zirve (Krater ve göller bölgesi) hotellerden 3.5 saat yürüyüş mesafesindedir.

ALPERA75

Üye
Tepki
11
İsim
ALPER YANIK
Bisiklet
Bianchi
Geçen cumartesi kendimi denemek amaçlı parkuru test ettim (Altınşehir-Kent Meydanı-Jandarma kontrol noktası). 3 aydır bisikelt kullanıyorum ve ilk defa bu kadar tırmandım ama kendime güvenim daha da arttı. Hafta sonu daha da ileri gitmeyi planlıyorum. Zevkli bir organizasyon olacağına inanıyorum. 16 Temmuz'u iple çekiyorum. Emeği geçen herkese şimdiden teşekkürler.. ;) @Mecit Tatlıcılar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Candan Biberci

dostum candan sen tırmanırken ben 21 km tek olarak mudanya-çekirge arasını alacağım ,saat 10.45 gibi çekirgede olurum,biraz tırmanırım 5 km sonra dururum ,dönüşü ise 16.00 da yaparım ,iniş yapılacağı için araç sokulmaması gerekecek,valla araçsız ora cennet bence...favorim sensin, seni desteklemeye gelirim.

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@Kudret Kurtcebe
Estağfurullah abi favori olmak kim biz kim:)
Performans grubunu zaten saymıyorum keşiş grubunu gözden kaybetmiyeyim yeter:D
Tırmanış haftası 5 gün boyunca iş çıkışı Mudanya yapacağım inşAllah.
Malum Mudanya uzun mesafe tırmanış ve iniş her ne kadar Uludağla kıyaslanamasa bile hazırlanma açısından iyi olacak.

Boy 1.88 kilo 95 anlayacağın Uludağ'a ağır siklette çıkacağım abi:)
Bu siklete rağmen Mudanya çıkışlarında performansçılardan kopmuşluğum olmadı Uludağ'da nal toplamam inşAllah..

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@Kudret Kurtcebe
Haberleşiriz abi tabi zirve işini yaparsam yatabilir.
Senin adaşın olan marketi iyi bilirim daha doğrusu Çekirge'yi iyi bilirim:)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Şimdiden sağlam bir heyecan sardı, kayıt olmayı unutmayın ha sakın! :p

Tepki
62
İsim
Abdülmecit Tatlıcılar
Bisiklet
Fuji
@Kudret Kurtcebe Sizi aramızda görmek katılımcılarımızı memnun edecektir. Yalnız Uludağ yolunu hiçbir şekilde trafiğe kapatmamıza müsaade etmiyorlar. Belki ileride 1000 sporcuya ulaşabilirsek bunu bir kez talep edebileceğiz. ;) Fakat yolun kapalı olmaması güvenlik olmaması anlamına gelmeyecek. Motorsiklet, araba, kamyonet, minibüs vb. bütün eskort araçlarla güvenlik sağlanacaktır. Ayrıca uzun parkurda 42km boyunca trafik işleyişi %1'dir. Yok denecek kadar azdır. :)

@Candan Biberci Haklısınız. Bisikletçilerin bir çoğu için bitiş noktası zirve olarak düşüldüğünden bu şekilde yansıtmıştım. İnşallah birgün mtb ilede zirvede biten bir tırmanış gerçekleştirebiliriz. ;)