Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

önünüzde Kaza Yapmış Araçlar çıkarsa Dikkat Edilecek Bi Konu Var ...

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında pedaltutkunu tarafından paylaşıldı.

1. pedaltutkunu

pedaltutkunu Üye

Seviye:
    2 gün önce iş' den (maslaktan) ev'e (bahçelievler) bisikletimle dönerken gece saat 00:45 te bakırköy istikametinde giderken E-5 te 500 m önümde bir kaza oldu; bir araç emniyet şerinde park halindeki araca arkadan çarptı, onun arkasındanda yanımdan geçip giden motosikletlide onların yanından geçerken düm düz yolda yere düştü anlam veremedim... Bende seyir halindeyim malum E-5 de giderkende yüksek tempoda 45 km hızla gidiyorum dursam mı durmasam diye düşünürken onlara doğru yaklaştığımda kendimi yere düşmüş orta şeride doğru kayarken buldum ne olduğunu anlamadan ve tam olarak durunca ayağkalkıp kendimi son anda atabildim emniyet şeride ardımdan gelmekte olan aracın şeridine düşmüştüm ve araç 2 saniye sonra tam gaz yanımdan geçti.... Derin bir nefes alıp kendime gelince etrafa ve üstüme baktığımda neden düştüğümü fark ettim; asfalda kaza sonucunda sıcak motor yağı saçılmıştı... Böyle bir olayla ilk defa karşılaştım ve o yüzden tüm bisiklet yada iki tekerli araç kullanan arkadaşları uyarıyorum böyle bişeyle karşılaşırsanız derhal yavaşlayıp aracanızdan inmenizi tavsiye ediyorum aksi halde benim başıma gelenler sizede gelebilir aman diyorum....
    Herkese kazasız belasız sağlıklı ve keyifli bol pedallı günler diliyorum...

Mert Kabtan, nuhcan, smh_43 ve 9 kişi daha bunu beğendi.
  2. Tolga Can Sabah

Tolga Can Sabah Kıdemli Üye

Seviye:
    aynı konu kaç kere açılmış !

geçmiş olsun bu arada aynı olay çocukken benim başımada gelmişti ama ortada yağ fln yoktu direk düştüm bir minibüs az daha eziyodu kafamı aman aman dikkat diyorum başka birşey demiyorum.

3. nuri oran

nuri oran Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Geçmiş olsun size , dediğiniz gibi yakıt , yağ vs . gibi sıvılar aracın önden hasar alması durumunda yere yayılıyor , bu gibi maddeler kazalara sebebiyet verebiliyor , uyarı için teşekkürler ;)

4. aykutozalan

aykutozalan Aktif Üye

Seviye:
    çok geçmiş olsun ucuz atlatmşınz daha kötüsüde olabilirdi.dikkat etmek lazım

5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Diger konulardaki mesajlari da buraya tasidim. Lütfen bir konuyu bir kez aciniz, böylelikle parca parca diger konularla ugrasmak zorunda da kalmazsiniz.

6. pedaltutkunu

pedaltutkunu Üye

Seviye:
    Teşekürler... Ancak ; Ben Ilk Defa Böyle Bi Olay Tecrübe Ettim Ve Hiç Aklıma Gelmemişti Bu Nedenle Kaza Yapıp Hayati Bir Tehlike Yaşayacağım Ve Hiç Kimsede Böyle Bir Deneyimi Paylaşmadı Benimle Bu Anlamda Daha çok Arkdaşa Ulaşıp Onları Uyarmak Bilinçlendirmek Amacıyla Farklı Odalara Bilinçli Bir şekilde Aynı Konuyu Gönderdim...

encralis bunu beğendi.
  7. fatih_brs

fatih_brs Kıdemli Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun.

8. sarıyerlibisikletçi

sarıyerlibisikletçi Forum Demirbaşı

Adı:
    Cengiz
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye: