Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Onu hatırladınız mı? Adam olacak Colnago..

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında paramedik34 tarafından paylaşıldı.

1. paramedik34

paramedik34 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Aslında bende bir MTB'ciyim.. Şimdilik;) .. Yol bisikletleri hakkında çok fazla bilgim yok.. İleride bu bisikletlere binecek kıvama geldiğimde mtbden yol bisikletine geçmek istiyorum..

Bir gün hurdacıda bir çok bisikletlerin arasında gördüğüm bu kadroyu o an almak istedim. Bunun nedeni üzerindeki yonca yaprağıydı. Bu forumda bir pedalşörün bu yonca yapraklı bir kadroya yılan derisi işlediğini görmüştüm. O zaman bu kadroda kıymetliydi ve o hurdacının demir yığınları arasında durmayı haketmiyordu.

Onu elime aldığımda düşüncelerimde haklı olduğumu anlamıştım. Her şeyiyle hemen hemen sağlam ve tüy gibi hafifdi. Onu siz ilk http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=39985&highlight=calnago
    linkinde gördünüz. O zamanlar sitede yeniydim ve fotoğraf koymasını bile bilmiyordum.

Şimdi ancak aşağıdaki gibi toparlayabildim.. Orjinal jantları çok iyi durumda ancak lastikleri değişmeliydi. İstanbulda ünlü bir bisiklet mağazası her bir lastik için 25 avro art işçilik istedi. Bu 100 liradan fazla ederki binemeyeceğim bir bisiklet için bu fazlaydı. Binemiyorum çünki kadrosu bana göre küçük ve benimda fazla kilo sorunum varı.

Forumda başka bir kullacidan 27x1/4 teker seti alarak(kazıklanarak) biraz kadro boyu yükseldi. Orjinal firen papuçları erimesin diye değiştirildi. Maşa ve furç takımı sökülerek kontrol edildi, hiç bir sorunu yok. Zincir, gidon sargısı değişti. Arka çatalın korunması için tamamına siyah gidon sargısyla kapattım. Sele ve sele borusunu mümkün olduğunca çizgisine yakın seçtim.

Ve iç güdüme dayanamayıp biraz önce test ettim sahilde.. Satmak mı? Unutun onu.

[​IMG][​IMG]

[​IMG][​IMG]

[​IMG][​IMG]

[​IMG][​IMG]

[​IMG][​IMG]

[​IMG][​IMG]

[​IMG][​IMG]

2. reha genç

reha genç Bisikletkolik

Seviye:
    Hayırlı olsun,güzel bisikletmiş.

paramedik34 bunu beğendi.
  3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Kıymetini bilecek birisinin elinde olması çok güzel, güle güle kullanın.

4. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Güle güle kullanın. Yapılan ticari yanlışlıklar içinse üzüldüm. Ne diyelim, insan ne yazık ki böyle böyle öğreniyor bazı şeyleri ve farkına varıyor.

Bisikletle ilgili nacizane bir yorumum olacak. Seleniz fazlaca önde. Bu şekilde kullanımında testislerinize ve kalça kemiğinize fazlaca baskı olur. Rahat edemezsiniz. Tavsiyem seleyi biraz geri alın. Gidona fazlaca uzanmak durumunda kalıyorsanız da; gidon boğazını daha kısa bir boğazla değiştirin.

Saygılar.

Aydın

120399.com

5. paramedik34

Seviye:
    İlginize teşekkürler.. Önerilerinizi dikkate alacağım.. Sağolun.

6. Mert Bağcılar

Mert Bağcılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bu efsane bişeyya:)..şahane.

7. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Eski halini göremedik ama (keşke aldığınız zamanki fotoğraflarını da ekleseydiniz) hurdacıdan alındığına göre bayağı uğraşılmış olduğu belli. Çok güzel görünüyor, elinize sağlık. Bisiklet hayata dönmüş. Onun adına sevindim. :) Yol bisikletine başlamak için güzel bir nedeniniz var artık.

8. Fatih Esen

Fatih Esen Aktif Üye

Seviye:
    güle güle kullanın

9. paramedik34

Seviye:
    Saolun..

Zuhal hanım teşekkürler.. İleride yol bisikletine çok sağlam geçmek istiyorum.. Daha MTB de daha çok pedal çevirmem gerek ama..

hkm_arslan adlı kullanıcı: Size hesap numaramı özele göndermek isterim.. Göndereceğiniz para BABA BENİ OKULA GÖNDER kampanyasına yatılrılacaktır.

Teşekkürler herkese..

10. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar

Konudaki bir çok mesajı yayından kaldırdım. Bu bisikletin tekrar hayata dönmesi gibi bir güzelliği herhangi başka bir detay gölgelemesin, arkadaşlar aralarındaki anlaşmazlığı umarım sorunsuz çözerler.

Herkese iyi forumlar.

paramedik34 ve Hakim Arslan bunu beğendi.
  11. paramedik34

Seviye:
    Orjinal jantlarıyla ağrlık 10 kilogramı altında.. Orjinal jantlara yine üzerindekinin aynısı lastik takmak istiyorum..
    Bunu İstanbul'da Anadolu yakasında uygun fiyat veren bir yer biliyor musunuz?
    Bana verilen fiyat her iki teker için 50 avro artı işçilikdi..
    Daha ucuza yapılabilir mi?