Önerinize ihtiyacım var

Tepki
4
Bisiklet
Salcano
Merhaba,
Kısa bir süredir bisiklet kullanıyorum, ne yazıkki bisikletimi çok geç aldım ve doyamadan havalar soğudu. Havalar soğuk ta olsa bisikletimi kullanmak istiyorum ve bunun için kıyafet tavsiyesine ihtiyacım var. Kıyafet olarak (link) almayı düşünüyorum, bu kıyafet beni istanbul ikliminde kış aylarında soğuktan ve rüzgardan korur mu? Bütçem kısıtlı olduğu için bundan daha pahalı bir şey almak istemiyorum, anladığım kadarıyla bu kıyafet termal değil! Bu durum ne gibi dezavantaj yaratır?

Bu iki linkteki kıyafetlerde dikkatimi çekti ancak fiyat olarak daha pahalı olması benim için biraz problem yaratıyor!
(link)

(link)

Sizce ilk linkteki ürün işime yarar mı? yoksa biraz daha bütçeyi zorlayıp bu diğer linkteki ürünlerden birini mi almalıyım? Yada benzer bütçeyle f/p olarak daha iyi bir tavsiyeniz olabilir mi?

Teşekkürler...

Scudo

OnurA

Aktif Üye
Tepki
200
Bisiklet
Trek
Bu işi çok para harcamdan halletmek istiyorsan Ayhan Hocam size Dechatlon'u önerebilirim.Softshell diye tabir edilen üstlerden(termal özellikte ve rüzgar geçirmez) ve yine termal özellikte uzun tayt ve uzun kollu içe giyilen üstlerden alın.Bu saydığım ürünler hem sıcak tutar hem de teri vücudunuzdan uzaklaştırır.Ben bu konudaki derdimi bu şekilde çözdüm.Bisiklet için özel yapılmış ürünler güzel gerçektende ama çok pahalı.İnsan fiyatlara şaşırıyor bazen.Yine de benbu ürünleri tercih edeceğim derseniz Santini,Gore,Pearl Izumi,Altura gibi markalara bakmanı öneririm bu işte ne kadar para o kadar kalite kuralı çok bariz hissedilir.

Tepki
4
Bisiklet
Salcano
Onur Bey verdiğiniz tavsiyeler için teşekkür ederim. Belirttiğiniz markaları inceledim santini markasında özellikle güzel ürünler var ancak ben 180 boyunda ve 95kg biriyim. Dolayısıyla bu tür dar üst ve tayt gibi ürünler pek bana göre değil... Ben bu nedenle daha çok pantalon ve mont benzeri ürünler almak istiyorum, ancak belirttiğiniz ürünleri de içlik tarzında belki kullanabilirim. Sobike markasını yine forumda birisi tavsiye ettiği için tercih etmiştim. Dechatlon'da ki ürünler de fiyat olarak uygunmuş ancak dediğim gibi belki içlik olarak tercih edebilirim...

Bilal Demir

Forum Demirbaşı
Tepki
214
Bisiklet
Scott
Merhaba,

Bir iki tavsiyede bulunmak isterim.
1- Bisiklet kullanırken pamuklu giysi giymeyin, buna fanila vs de dahil.
2- Soğuk havalarda en üst katman olarak windstopper (rüzgar kesen) birşey giymeniz gerek. Bu rüzgarlık veya polar türü birşey olabilir. Bir kıyafetin windstopper olup olmadığını anlamanın en kolay yolu dudaklarınıza dayayıp nefes vermenizdir. Nefesinizin geçmesini engelliyorsa tamam.
3- Mümkün mertebe vücudu saran kıyafet giymelisiniz, yoksa paraşüt etkisi yapar.
4- Son olarak kol uçları lastikli veya cırt cırtlı olmalı, içeri rüzgar girmesin diye.

Tepki
4
Bisiklet
Salcano
Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkürler Bilal bey, verdiğim ilk linkteki kıyafet bu saydığınız özellikleri taşıyor mu? Ya da alternatif ve makul fiyatlarda alabileceğim bir öneriniz var mı?

OnurA

Aktif Üye
Tepki
200
Bisiklet
Trek
@Ayhan Eminoğlu
Ben de iriyim 187cm 115kg.Bu dar dediğimiz ürünleri kullandıkça alışıyorsunuz.Rahatsız olurum derseniz üzerine bir şort giyersiniz.Bilal beyin de dediği şeyler çok doğru.:in:

Tepki
5
Bisiklet
Scott
iyi geceler ayhan hocam bütçeniz nedir nerede oturuyorsunuz nasıl havalarda biniceksiniz gecemi gündüz mü bineceksiniz çabuk üşüyen birisimisiniz yoksa normal veya soğu seven birisimisiniz ? ona göre tavsiye verelim :)

Tepki
4
Bisiklet
Salcano
Merhaba Kaan Bey , İstanbul Avcılarda kilolu olduğum için muhtemelen çok üşüyen biri değilim... Bisikletimi de normal kış aylarında çok yağmurlu olmayan günlerde kullanmak istiyorum, amacım biraz spor yapmak ve biraz da zayıflamak... Mesajınızı geç gördüm ve bu arada ilk mesajımda verdiğim linklerden ilk ürünü aldım...