Öneriniz Varmı ?

Can Uras

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar Ümit bisiklet corvettem var Ama bisikleti Artık öylesine degil hobi olarak
yani bir spor niyetine yapacagım için bisikletimi degiştirmeyi döşünüyorum 400 tl civarı disk frenli bir model varmı öneriniz._?

Scudo

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
400tl disk frenli güzel birşey bulmanız zor. belki bir ihtimal mekanik disk fren bulursunuz ama mekanik disk fren kullananlar illallah etmiş durumdalar diye biliyorum. mekanik disk fren kesinlikle tavsiye edilmiyorum. disk fren istiyorsan hidrolik alman gerekiyorki bu frenlerinde fiyatları bir hayli yüksek...

Tolga Yücel

Forum Demirbaşı
Tepki
328
Bisiklet
Salcano
bence biraz daha ekleyin ve sedona borla alın derim memnun kalıcaksınızıdr şahsi fikrim :) iyi forumlar

Ali ERTURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
354
Bisiklet
Whistle
Dostum öncelikle merhaba.400 TL bütçe ile Alper beyin dediği gibi diskli bir model aramayın.Çünkü bu modeller mekanik diske sahip ve piyasa da birçok firma sadece görüntü için takıyor.V fren olan modellere göre daha pahalı ama hiç bir işe yaramayan sistemler.Kendimden biliyorum, ilk bisikletimi alırken ben de görünüşe aldanıp mekanik disk frenli bir model aldım ama aldığıma bin pişman oldum.Sonra V frene çevirdim bisikleti.Demem o ki alt seviye mekanik disk frenli bir bisikleti kesinlikle almayın.V frenli modelleri tercih edin, Baradine pabuç takın ve rahat edin..

Benim sana bir tavsiyem daha var.Bu bütçe ile sıfır bisiklet yerine ikinci el temiz bir bisiklet bak.Daha üst seviye bir model almış olursunuz.
Genelde bu işe yeni başlayanlar ikinci eli pek tercih etmek istemiyor, uzak duruyorlar.Ama korkmaya gerek yok bence.Bu bütçe ile ikinci el tercih etmek sizin faydanıza olacaktır.

Saygılar ..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
hocam eger bütçen düşük ve hidrolik bisiklet istiyorsan salconoya bak derim ;) sana önerebilceğim iki bisiklet var fakat 600 küsür tl bundan daha ucuzada zaten bulamazsın 1. el hidrolikli bisiklet bu bisikletlerin vitesleri ve diğer parçaları üst seviye değiller ama giriş için yeterliler zaten hidrolik frenli bisikletler 200tl diğerlerinden daha pahalıdır.Hidrolik frenlerim olsun ama başlangıç seviyesi bir bisikletim olsun diyorsan bunlara bir göz at ;) ben igmanı sürdüm sadece selesi biraz acıtıyor onada jelli sele kılıfı alabilirsin, belikide 2011 üretiminde direk jelli seledir.
Astro 212 HD (link)
IGMAN (link)

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
sıfır, 700den aşağıya iyi bir şey bulamazsın
zira spor yapacağım diyorsun
ikinci elleri takip et

Can Uras

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar Forumları Çok Okudum Sedona Borlayı çok öneriyorlar. Ankarada bulabilecegim yerler nereler 500-600 tl ye çıkabilirim sanırım bu fiyata alabilirmiyim?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ayrıca şöylede yapabilirsin örneğin 2010 model parçalarla acera-alivio karışımı bir bisiklet toplatabilirsin yetkili servise.ben öyle yapmıştım normalde 900 küsür tl lik bisikleti 700tl ye yetkili sedona bayisiyle toplamıştık ve gayet memnunum sedona 741D modelinin üstündekilerle aynı hatta bir kaç parçası daha üsttü sadece kadro 2009 model 711 di ve parçalar sıfırdı.böyle bir yolda düşünebilrsin.gerçi ben sezon sonunda böyle birşey yapmıştım şimdi fiyat nasıl olur bilemem.avatarımdaki bisiklet.bu arada bisikleti ankaradaki performans bisikletten aldım yani sadun abi topladı :)

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
@Can Uras

sedona markasını bu iki firma satıyo baska satan varsada bi bilgim yok cankayada oldugum için bişe gerekdigi zaman erdogalara giderim gayet iyiler performans bisiklettende direk deil ama internetten alısveris yaptım onlardanda bi problem yasamadım birde sedona satmıyolar ama güngörler ve delta(emek) yada bak derim inan bana cok ilgililer deltadan bisiklet gürdallardan parca aldım kısacası ankarada bir cok bisikletci ile alısveris yapmıs biri olarak sana bi yardımım olduysa ne mutlu bana şimdiden aldıgın bisiklet hayırlı olsun

birde kardesim bence tek bir markaya takılma resmine bakıpta bisiklet alma direk git hepsine hepsine tek tek bak öyle karar ver cünkü bisiklet bir kez alınır ben geotech ascen t disk aldım tavsiye ederdim ama indirimi bitmiş 800 lira olmus bu fiyatada bu bisiklet alınmaz ben 590 liraya almıstım
cankayada erdoganlar Kondrad Adeneaur Cad. No:38 Çankaya ANKARA
Tel: (312) 441 90 79

yenimahallede performans bisiklet Ragıp Tüzün Mahallesi Çarşı Caddesi Levent Sokak 100/A tel:343 21 17

Gungorler Bisiklet Nasuh Akar Mah.1.Cadde NO:61/B Balgat Ankara 0312 284 26 62

delta Bosna Hersek Caddesi No: 21-D Emek ANKARA Tel: 0 312 223 60 27

Can Uras

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar Sedona Borla isterima ma fiyatı biraz aşıyor o yüzden bi kaç model baktım bunlar olabilirmi sizce iyimidir ögrenmek istiyorum
417 TURNER 21V (link)
NG 650 (link)
Bu bisikletlerden Hangisi veya baska önerebileceniz bisiklet varmı Gidip inceliyecem bilgim olsun biraz ona göre inceleyim

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
bence kardesim alabilcegin en üst seviyeyi iyi düşün cünkü ileride keske bunu alsaydım demeyin