Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Önerilerinizi Bekliyorum.

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında İRŞAD ÇETİN tarafından paylaşıldı.

1. İRŞAD ÇETİN

İRŞAD ÇETİN Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar sedona 711v sahibiyim. Üzerinde 3x8 acera vites takımı bulunmakta. Diğer özellikleri zaten fabrika çıkışı. Sadece seleyi değiştim.

Ne zamandır kafamı kurcalayan bir sorunum var. Şimdi vites sistemimi değiştirmek istiyorum. Şehirler arası turlarada çıkmak istiyorum. Bisikletim malumunuz MTB :) Aksesuar+bisiklet+giyim derken epey bir masrafta yaptım. Bir tane de tur bisikleti almayı düşündüm. Salcanonun City Sport 24VR yada 21VS modelinden. Sonra dedim kendi kendime vites sistemimi değiştireyim. sram x9 yada shimano deore alayım. Ama mtb turlarda yorucu olur diye düşünüyorum o kadar ağırlıkla. Zaten bisiklet mtb olduğu için yeterince ağır. 26 jant olmasıda başka bir dezavantaj asfaltta. Tur bisikletleride genelde 28 jant oluyor. Daha akıcı ve daha rahat olduğundan eminim diyebilirim. Ama MTB de arazide çok kıvrak oluyor ve insanı cezbediyor rampaları görünce :)

Şimdi asıl sorum şu;
    MTB yi biraz upgrade edip turlara onunla mı çıkayım asfalt (1,75 yada 1,50) lastikleriyle?

Yeni bir şehir-tur bisikleti mi alayım (28jant Salcano city sport 24vr yada 21vs)

MTB yi satıp sedona 321 yada daha üst model bir tur bisikleti mi alayım?

Kafamı kurcalayan daha çok soru var ama önceliği olanlar bunlar :)

Birde şöyle bir durum var. Ben sedona 711v yi 06/29/2011 tarihinde aldım. Daha 500km ye yeni geldi. Belki o kadar bile yoktur. Daha 1,5 aylık olduğu içinde satmak çok koyar bana :)

Yardımcı olacak arkadaşlara; vakit ayırdığınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla.

2. İRŞAD ÇETİN

İRŞAD ÇETİN Kıdemli Üye

Seviye:
    Şeytan diyor sat bisikleti, arabayı al bitane Ducati :))

3. İrfan Yılmaz

İrfan Yılmaz Üye

Seviye:
    siz şeytana uymayın. bisiklete devam edin. adı üstünde şeytan :)

Hasan TÜRKER bunu beğendi.
  4. İRŞAD ÇETİN

İRŞAD ÇETİN Kıdemli Üye

Seviye:
    Aklımdaki sorulara cevap bulamadım daha. Ramazan sonrası tatil dönüşü tura cıkmak istiyorum ama önce bir karar vermem şart :)