Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Önerileriniz.

Konu, 'Frenler' kısmında exacbachay tarafından paylaşıldı.

1. exacbachay

exacbachay Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhab Arkadaşlar. Disc frene geçeceğim,şu markalardan hangisini önerirsiniz? 1-Avid Juicy 7 2-xt 2008 3-Hayes stroker trail XC yarışlarında kullanacağım, Fyat+Performans+Ağırlık
    kıyaslaması yapabilirmisiniz? Teşekkürler.

2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Hayes stroker kullanıyorum 2 oldu ama alışma devresini çabuk geçirdi gayet performanslı onun dışında XT de oldukça güçlü ve ağırlıkları hayesle birbvirine çok yakın.... ikisinden birini tercih et bence...

3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Bunlar gerçekten dipdibe sistemler, hepsi ağırlık, teknoloji vs olarak birbirine çok yakın.

Benim tavsiyem biraz görsellik, biraz da uyumluluk aramandan yana. Çünkü XT alırsan Centerlock, Hayes veya Avid alırsan 6 vida disk uyumlu göbek kullanman gerekecek. Piyasaya bakınca, DT Swiss'in bile göbeklerini getirirken tamamını Centerlock getirmişler, Shimano'nun Deore'den yukarı tüm göbekleri sadece Centerlock. Mavic'in jant setlerinde 6 vida bulmak mümkün.
    Her frenin kendi diskiyle kullanılmasını savunan birisi olarak seçim aşamasında bunları da göz önünde bulundur derim.

Şunu da atmamak gerek. Yeni XT ve Hayes Stroker dikey pistonlara sahipler. Ben XTR hidrolikleri kullanırken bunun faydasını çok gördüm, bir defa gidonda ekstra yer kaplamıyorlar. Bir dönem 52 cm gidonum vardı, barendleri taktığımda dahi gidonun ortasında bir KM saati, bir de nabız saati takabilecek kadar boşluğum vardı.

Yoksa bu 3 fren de gerçekten gözüne hoş geleni almak insanı pişman etmez.
    Sadece Avid Juicy 7'nin tasarımı biraz eskidi artık...

4. exacbachay

exacbachay Kıdemli Üye

Seviye:
    XT'yi düşünüyorum yalnız XT kendi hidroliğini,juicy 7(dot-5) kullanıyor uzun frenlerde dot-5 in diğerlerine göre 3kat daha geç ısındığını okumuştum.Bunu ne kadar göz önünde bulundurmalıyım. Jant setini MAVIC CROSSLAND BLACK düşünüyorum. Teieşkkürler.

5. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Dot yağı arabalardada kullanılan bir yağ... Isınmama gibi bir özelliği var evet ama bu bisiklet kullanımında etkili olamaz... Sonuçta araçlar 1000kg ve stü araçlar ve 100km/sa üstü hızlardan duruyorlar doğal olarak fren disklerindeki ısınma ve yağa geçen ısı daha yüksek... Bisiklette o kadar etkili olmaz...

günay bunu beğendi.