Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Önemli!!Bu furç takımında eksik parça var mı?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında mcanb tarafından paylaşıldı.

1. mcanb

mcanb Forum Bağımlısı

Seviye:
    Herkese Selam

Forumun ikinci el bölümünden dün bir kadro aldım. Satan kişi kadro ile beraber furç takımını da veriyordu. Durum şu ki furç takımında bir parça eksik ama satan kişi sorduğumda sarı parçadan tek olduğunu söyledi bana. Bu konuda bilgisi olan birileri yardım ederse sevinirim.

Soru: Sarı parçadan tek bir tane olması normal mi yoksa satan kişi bana eksik mi vermiş.

Teşekkürler

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Sari parcanin tek olmasi normal de, diger taraf icin de sari parca ile ayni görevi gören fakat celikten yapilmis yuva gerekir. O yuva, amortisörün üzerine cakilir. Belki de arkadas o parcayi cikartmayi unutmus olabilir.

placan, ErkaL ve mcanb bunu beğendi.
  3. Genar Batur

Genar Batur Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    eveto sarı parçadan bir tane olur. bir sorun yok yani. iyi forumlar

mcanb bunu beğendi.
  4. mcanb

mcanb Forum Bağımlısı

Seviye:
    Anladım, peki sarı olan daha yumuşak alaşımlı parçanın daha yumuşak olmasının amacı nedir tam olarak? Nedeni sadece montaj sırasında eğer iki tarafta çelik olursa montajın zorlaşması mı?

Bu arada "önemli" şeklinde konu belirtmemin sebebi hemen harekete geçip eksik parça varsa satan kişiyle iletişime geçmem içindi. Bunun için kusura bakmayın

5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    O sari parca bir conta görevi görüyor. Gidon bogazi (veya spacer) ile furs yatagindaki rulmanin arasina girip sorunsuz dönmesini sagliyor. Ayrica aradaki boslugu da bir miktar ezilerek aliyor sanirim.

6. Nevzat KÖSEOĞLU

Nevzat KÖSEOĞLU Onursal Üye

Seviye:
    furş takımında bi o maşa takılan parça eksik birde maşanın içine giren kelebek (çiçek de deniliyor tam adını bilmiyorum) yok onun dışında çok kaliteli bir furş takımı sorunsuzca kullanacagınıza eminim

7. mcanb

mcanb Forum Bağımlısı

Seviye:
    O kelebek (çiçek) denen parça var ama resimde görülmüyor sadece. Peki benim maşamın üzerinde takılı olan diğer parça buna uyar mı? Uymaz ise dışardan bulabilir miyim?

8. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Masandaki parcanin uyup uymayacagi tamamiyle rulman capiyla ilgili. Cogu zaman bu parca uyuyor, ama fursun altini %100 kapatmadigi icin kire karsi koruma saglayamayabiliyor.

9. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    konuyu hortlatmiş olacağım ama o fotoğraftaki sarı parça furçun üst kısmınamı yoksa atl kısmınamı koyuluyor ?

10. gurkan

gurkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Üst tarafına takılır.

Alt taraf için amortisöre çakmanız gereken bir çember olmalı. Her setinki farklıdır birbirine uyumsuzlluk gösterebilir o yüzden değiştirmellisiniz setle birlikte.