Önce... Sonra...

Tepki
70
(link)
(link)
(link)
(link)
Jant tellerinin hepsini değiştirdim, Sportourer'in jel selesini, Shimano'nun jel gidon sargısını taktım. Triatlon barı çıkardım. Fren, vites ayarını yaptım. Oto yıkamada bir güzel yıkadım. Arka papuçları değiştirdim. İleride modifiyem sürecek. Bence şeker oldu. :)

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
güzel olmuş. artık değiştirmessin bisikleti :D

ihsangencer

Forum Demirbaşı
Tepki
729
Bisiklet
Carraro
serdar bey güle güle kullanın, pedallar iniş pedalı ve ağır, dayanak ve arka aktarıcı koruması hem göz tırmalıyor hem de fazladan ağırlık

Tepki
70
@c. kırmızı

Teşekkür ederim. Evet bir süre daha kullanmaya karar verdim. 8-9 kiloluk güzel bir bisiklet alacak parayı denkleştirene kadar... Hem yenisini alınca bunu da kullanırım belki :)

@ihsangencer

Teşekkür ederim İhsan Bey. İniş pedalı hakkında biraz bilgi verir misiniz? Pedallar alüminyum sanırım. Aktarıcı korumasıyla bir ara taksiye teğet geçtim. Daha doğrusu şoför karşıdan araba gelmesine rağmen aniden u dönüşü yapınca koruma, adamın kaportasını çizdi. Bir şey diyemedi tabii, onun suçuydu. Ayaklık ve koruma fazladan ağırlık haklısınız, çıkarırım belki. Önceliğim çelik olan jantları ve maşayı, alüminyum ile değiştirmek.

ihsangencer

Forum Demirbaşı
Tepki
729
Bisiklet
Carraro
aceleyle baktığım bir ürün
(link)

438 gr alüminyum, çok daha hafifleri mevcut pedal için 30-40 tl arasında

önceden kullandığım r200 - 238 gr
(link)

Tepki
70
Jant ve maşayı halledince hafif bir pedal da alırım. r200 güzel bir modele benziyor. Teşekkür ederim yardımınız için.

• Beğen
Tepkiler: ihsangencer

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
çok güzel olmuş bence. birde kadrodaki çantayı takmasanız daha sade, rengini daha da belli eder gibi geldi.iyi toparlanmış emeğinize sağlık:in:

ihsangencer

Forum Demirbaşı
Tepki
729
Bisiklet
Carraro
serkan bey gidon ve sele orantısı çok dengesiz duruyor, gidon çok yukarıda maşa borusu kesilmemiş spacer eklenmiş. eminim ki rahat olmak adına yapılmış bi işlem, ancak tam tersi söz konusu, bu şekilde çok daha dik konumda. maşa borusu kesilmeli, oradaki spacer iptal edilmeli

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Kesinlikle eskisinden güzel olmuş. Ama biraz daha ihtiyaçları var.

Tepki
70
Bisikletin kendi orijinal maşasını takıp spaceri iptal ettim. İstanbul'a gidip tüm bisikletçileri dolaştıktan sonra 27" alüminyum jant bulabildim. Arayanlar için söyleyeyim: Pedalbisikletten set olarak tanesini 45 tlye aldım. Dış lastikleri de yeni taktım.
Daha hafif pedallar takılı şu an.
Vites ve fren kablolarını beyaz ile değiştirdim. Birkaç parçaya krem polish sürdüm. Bisikletin tümünü temizledim. (Düzgün fotoğraf çekemedim, kusura bakmayın.)
(link)
(link)

alp özel

Üye
Tepki
0
emegine sağlık süper olmuş,geçen hafta hemen hemen aynı işlemleri bende yaptım,resim atacaktım ama beceremedim

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Güzel bir değişim geçirmiş. Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim..

Tepki
70
Teşekkür ederim arkadaşlar, arkadaşımın single speed bisikletini de topluyoruz. Sanayiide otoboyacı arkadaş var, gün bekliyoruz. Güzel bir şey çıkacak sanırım. 26*1 1/2 jant bulma uğraşındayız şu an. Bitince resim atacağım. Gerçekten insanın kendisi toplayınca bambaşka bir bağ oluyor bisiklet ile sürücüsü arasında.

OguzTML

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Canyon
Çok güzel olmuş ellerinize sağlık :)
Sıradaki değiştirilecek parça suluk olsun bence beyaz tonlarında suluk daha güzel olacaktır

Tepki
70
@OguzTML
Aynen öyle düşünüyordum ben de. Beyaz suluk güzel duracak. Dün şu pedalın metalik renklisini aldım. Çok güzel durdu.
(link)

OguzTML

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Canyon
@serdar karaca

Tekrar hayırlı olsun. Termossuz suluk alacaksınız elite marka tavsiye ederim