Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ön vites boşa dönüyor

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Safa Ünal tarafından paylaşıldı.

1. Safa Ünal

Safa Ünal Yeni Üye

arkadaşlar merhaba.2 aydır kullandığım bianchi alto bisikletimin soldaki vitesi (ön vites oluyor sanırım yanlış yazmamışımdır umarım) 3 kademe olarak dönüyordu ancak dün 7-8 kere atmaya başladı tam çevirdiğimde. yani 3 tırnak varken 8 tırnak oldu gibi bişey. ilk 2-3 ü boşa dönüyor sonra bi kere atıyor sonra yine bir kaç kere boşa dönüyor diğerinde atıyor şeklinde.. ayrıca o vites değişmeyip boşa döndüğü yerlerde zincir çok arada kalıyor yarısı altta yarısı üstte dönüyor gibi tam oturmuyor ve çok takırtı yapıyor.
    bugün servise götürdüm ancak adam bana bisikletin aldığımdan beri böyle olduğunu soldaki vitesimin 8 kere döndüğünü söyledi. ve zincirin tam oturduğu noktayı ben kendim bulacakmışım öyle dedi. o aradaki yerlerde cıkan takırtılar da normalmiş ki düne kadar yoktu o sesler. bu bana çok saçma geldi ancak anlamadığım için de itiraz edemedim. bana takılı vitesin yenisini gösterdi o da dediği gibi 7-8 kere dönüyordu 3 kademe değildi. ancak ben kendi vitesimin 3 kademe döndüğünden %100 eminim arıza yapmadan önce sonuçta 2 aydır kullanıyorum ama servis ısrarla bunun aldığımdan beri böyle olduğunu iddia ediyor ve değişirsem de bişey farketmeyecek diyerek değişmeyi reddediyor. Sonuçta yetkili servis ben de ne yapacağımı şaşırdım. Yarın yakınlardaki başka bir servise götüreceğim sizce sorun ne olabilir ?