Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ön ve arka vites ile ilgili

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında dede tarafından paylaşıldı.

1. dede

dede Yeni Üye

Arkadaslar bugün ön ve arka vites telini degistirdim fakat bir problem cikti. Ne yazik ki 2 saattir olayi cözemedim.
    Ön vitesin problemi: Vites 1 normal -> Vites 2 ye attigimda hala 1nci dislide duruyor. -> 3cü vitesi attigimda 2nci disliye geciyor.
    Arka vites: 7 vites normal - 6nci vites 7ncide duruyor -> diger vitesler normal birsekilde 1nci vitese kadar iniyor. Cikarken ise 6nci vitesin dislisin de duruyor. 7nci vitesi atsam dahi 6 da duruyor.
    Ne yapmam gerekiyor sorunu cözmek icin? Umarim sorunu anlatabilmisimdir.:islik:
    Simdiden herkese tesekkürler.

2. Alizee

Alizee Kıdemli Üye

Adı:
    Ali
    Seviye:
    On vites icin sadece cevap vereyim, bariz ki kablo gevsek kalmis. biraz daha cektirmeniz gerekecek ayar vidasi varsa ordan yoksa teli kisa kesmek. katlanir kullanicisi oldugum icin on vitesle pek ilgim yok kusura bakmayin.

Arka icin de ayni islemi yapmaniz gerek. yani 5.vites te 4 te ise kablo cok kisa geliyor, yok eger 6. da ise cok bol. olay burdaki bolluklari almak.

dede bunu beğendi.
  3. geziniyo

geziniyo Üyeliği iptal edildi

Seviye:
    @dede Her iki aktarıcı içinde zinciri en küçük dişliye alın ve telleri o şekilde çok gerdirmeden takın... Sonra da kanalımdaki her iki aktarıcı için yayımladığım videoları izleye izleye limit ve gerginlik ayarlarını yapın sorun ortadan kalkacaktır...

aynakol ve dede bunu beğendi.
  4. dede

dede Yeni Üye

Ön vitesi takir tukur ses gelmesine ragmen hallettim fakat arka vitesi ayarliyamadim. 7 den 1nci vitese cikarken bir sorun yok lakin inerken mesela bisikletim 7 vitesli 5 de 3 1 de vites degistiriyor. Tel gerginligi kablosunla ters istikamete dogru cevirdigimde bu sefer tam tersi islem yapiyor. Inerken sorun yok cikarken 1 3 5 7 de cikiyor.

5. geziniyo

geziniyo Üyeliği iptal edildi

Seviye:
    @dede O zaman ruble eskimiş olabilir aynı yerde yapıyorsa sürekli aynı şeyi...Bi dişlilerini kontrol etmek lazım

dede bunu beğendi.
  6. dede

dede Yeni Üye

ben biraz daha kurcalayim olmassa rubleyi degistirip öyle bir denerim :)

geziniyo bunu beğendi.