Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ön ve arka lastik farklı ebatlarda olabilir mi?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında nuhcan tarafından paylaşıldı.

1. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Mesela şehir bisikletinde ön tekeri 700x28 arkayı 700x32 yapmayı düşünüyorum, bir sorun olur mu?

Örneğin denge, manevra vb. sorunlar yaşanır mı?

Aslında her ikisini de 700x28 düşünüyordum da, uzun yol yapıyoruz, bazen yük yüklüyoruz, zaten benim yüküm tek başına yetiyor :) bu nedenle arkayı 700x32 düşünüyorum, ne dersiniz?

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bir sıkıntı olmaz.Hatta yol bisikletlerinde Continental lastiklerin bazı modelleri ön 18 arka 23 takım olarak satılıyor.yaşasaydı bunlar yaşardı denge sorunu :)

can bülbül, nuhcan ve Ferhat Öz bunu beğendi.
  3. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Hocam, siz olayı aşmışsınız :) Ben de, "bu 700x32'ler dar geliyor, acaba 700x35 yapsam da yolu daha iyi tutsa nasıl olur?" diye düşünüyordum :) Açıkçası 700x28 lastik, denge açısından beni bozar çünkü şehir içerisinde 10 km/h hızın altına sıkça düşüyorum. Ama yoğunlukla uzun turlar yapıyor olsaydım, kesinlikle 700x28 ebat tercih ederdim...

Ferhat Köse bunu beğendi.
  4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    teşekkürler.
    iyi forumlar......

5. Emrah Pektaş

Emrah Pektaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhaba

Yeni bir tur bisikleti aldım; üzerinde Schwalbe Marathon Supreme 622*37 lastikler var.Dolaşırken bir bisikletçide mtb bisikletimde kullandığım ve memnun olduğum Marathon Xr lastiklerin 28*1.60 (700*40) olanından 1 tane tesadüfen buldum.Fiyatı da nispeten uygun olunca hemen aldım.Arka lastiğe Marathon Xr ı takmayı düşüyorum.

Ön ve arka lastik, ağırlık/ebat ve özellikle desen açısından çok farklı olacak.Böyle bir durum sorun yaratır mı? Kafamdaki başka bir soru ise iki lastik arasındaki 622 ve 700 ölçülerinin farklılığı.

6. Emrah Pektaş

Emrah Pektaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Aynı soruyu bende yazmıştım foruma cevap veren olmayınca değiştirdim lastikleri, hiç sorun yok; hatta daha iyi oldu.Tek olumsuzluğu bisikletin ağırlığını arttırdı.Marathon Xr ı mtb bisikletimde de kullanıyorum 4000 km.de sadece ön lastik 1 kez patladı.Bu lastiklerin üzerinden az pıtrak toplamadım.622 -700 konusu na hiç takılmayın, ikisi de aynı anlama geliyor.Sadece standart farklılığından dolayı ifade ediliş biçimi farklı.

Yeni lastiğiniz hayırlı olsun, güle güle kullanın ;)