Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ön ve Arka Göbek

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Bülent ERTUĞRUL tarafından paylaşıldı.

1. Bülent ERTUĞRUL

Bülent ERTUĞRUL Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar merhaba, ben ön ve arka göbeğimi değiştirmek istiyorum!
    Şuanda üzerinde olan göbekler shimano. Araştırdığım kadarıyla rulmanlı sistemler daha iyiymiş. Ben daha önce yurtdışından sitelerden alışveriş yapmıstım.
    Şimdi o sitede bir kaç alternatif var , ama bazı yazılan seyleri anlamadım. Bir arkadaş bana yardımcı olabilir mi?
    http://superstar.tibolts.co.uk/product_info.php?cPath=31&products_id=209
    Mesela bu üründe adaptor included kısmında QR adaptor, 9mm adaptor,15 mm adaptor ve 20 mm adaptor demiş. Bu noktada kafam karısıyor :
    1) Adaptöre neden ihtiyacımız var ki ,mesela qr için neden ihtiyacımız oluyor ki yada 9mm yada 15 ve 20 için de demiş.
    2)Bu 9 , 15 , 20 olayı ne oluyor
    Şimdiden teşekkürler

2. Burçak Erbil

Burçak Erbil Engineer | Framebuilder

Seviye:
    9,15,20 olayı Through Axle kullanan maşalar/kadrolar için mil çapı. Türkiye'de çok fazla kullanılmayan birşey. Siz de Quick Release kullanıyorsanız (ki büyük ihtimalle öyle) size bu modelden gerekli değil.

Göbeğin adından da (switch) anlaşıldığı üzere özelliği iki ucunun değişebilir olması anladığım kadarıyla; ve adaptörlerle bütün bu standartlara uyum gösterebilmesi. Mesela sizin linkteki resimde görülenlerde 20mm adaptörler var. Bu linkteki model ise standart olarak sadece QR'e uyumlu geliyor sanıyorum: http://superstar.tibolts.co.uk/product_info.php?cPath=31&products_id=206
    Yani siz "switch" değil "slick" modelini sipariş edin.. (switch de QR adaptörleriyle uymasına uyar ama boşa fazla para ödemiş olursunuz)

Ama herşeyden önce böyle pek adı duyulmayan markalar sorunlu olabiliyor. (İyi de çalışabilir önyargılı olmamak lazım) Ama iyi bir araştırıp karar verin bence. Aynı tarzdaki Hope vs gibi markalarla olan fiyat farkı boşa değildir ;)

Bülent ERTUĞRUL bunu beğendi.