Ön V fren arka disk...Olurmu ?

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Scot sub 30 a deltada satılan şu portatif çantaların takıldığı kızaklı bagaj taktırdım. Arka V frenin eskidende tadı yoktu fakat yaptığım son revizyondan sonra hepten iptal oldu. Yokuş aşağı iniyorum-çantada yüklü tabi-freni sonuna kadar köklüyorum sanırsın duvar, ses seda yok. Acaba fren papuçları vazife görmüyormu diye baktım hayır vantuz gibi çemberin alnına yapışmışlar. Şimdi diyorum ki ön V fren kalsa arkaya disk fren taktırsam olurmu. Böylesi altı kaval üstü şişhanemi olur. Scot sub un ön janta da disk fren takılabilirmi. Bunun için illa disk fren uyumlu maşamı olması lazım. Son soru almış olduğum bagaj disk fren uyumlu değil. (link) Bu durumda disk fren takma hayalim başlamadan sonamı eriyor.

Scudo

Bilal Demir

Forum Demirbaşı
Tepki
214
Bisiklet
Scott
V fren tutmuyor mu yani.
Bunu anlayamadım. V frenin tutması lazım. Acaba siz çok kilolusunuz da ondan mı tutmuyor?
Ya da fren pabuçlarınız aşırı yumuşak mı?
Kaliteli bir fren pabucuyla canavar gibi tutar V fren.

Darke

Aktif Üye
Tepki
34
Bisiklet
Bianchi
Her şey janta yapışmasıyla bitmiyor. Pabucun ömrü, kalitesi vs. de önemli. Başka bir pabuçla deneyin derim sonucta disk frene geçmek düsük maliyetli bir iş olmayacak. 20-25 tllik bi denemeyle bu masraftan kurtulabilirsiniz

mehmetsunu

Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sevgili arkadaşlar baradin frontları kullanıyorum vede papucun dişleri bitmeden değişim yaparım. Kilom ise 83. Yani herşey sınırları içinde.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bisikletinizden ve frenlerin oldugu yerden birer fotograf yüklenirse daha iyi bilgi verile bilir.
Birde frenkollarini sıkınca gidona yapisiyormu, eger yapisiyorsa papuclarla jantin arasindaki mesafe coktur. Bu sadece bir tahmin görmeden kimse dogru bir bilgi veremez.

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
baradinlerin işi bitmiş olabilir zaten yenisi taksanız anında kazık gibi diker. Ayrıca ön fren V arka fren disk olur mu derseniz. Olur ama ona göre jantınız ona göre maşanız ona göre kadronuz ona göre vites kollarınız olması gerek. Genelde de vites ve fren kollarını tek tek vermiyorlar takım halinde veriyorlar. Olur neden olmasın...

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Gültekin R. Demirkaya
Burasi tam dogru degil gibi, fren kollari olsun vites kollari olsun tek tek aliniyor.

mehmetsunu

Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat Cömez

Bisikletçi dostum,
fren konusunda çok hassasımdır. Hatta her tura çıkmadan önce bir kontrollerini yaparım. mesafenin uzun olması zaten beni rahatsız eder. Bu gibi konularda takıntılı adamımdır 1 mm farkı bile hemen hissederim.

@alperK

İlkin sadece arka freni kontrol maksadıyla fren yaptım. Fren sağırdı.

@Gültekin R. Demirkaya

Baradinin bitmesi imkansız daha en az 3 mm tırtığı var üzerinde.

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Hakan Can Onrat
Dualcontrol'mu kalkali asirlar oluyor. :)

@mehmetsunu

@mehmetsunu

@mehmetsunu

Ya mehmet o degil bu degil, yardim istiyorsan suraya bir kac fotograf yüklede bi bakalim. Belki görünen bir seydir de yardimci oluruz. :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Murat Cömez

XT filan kalkmıştır abi ama düşük modeller için ST-EF hala üretiliyor olması lazım.

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Hakan Can Onrat
ST-EF Dualcontrol degil sadece vites kolu ve fren kolu biribirine eklemis yani shimanonun i-spec olan sistemi gibi bir sey. Dualkontrol ise, fren koluyla hem fren yapan hemde vites atan bir sistem oluyor. Yol bisikletlerin de STI sistem gibi ayni.;)

mehmetsunu

Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat Cömez

Dostum ah bir becerebilsem ne harikalar yaratacağım, buradan ne oskarlık turlar çıkacak ama bir profil resmini bile beceremedik.