Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ön teker oynuyor fren sıkınca yardım????

Konu, 'Tekerlekler' kısmında alpcey tarafından paylaşıldı.

1. alpcey

alpcey Yeni Üye

mrb arkadaşlar bisikletim le biraz hızlandıktan sonra veya bayır aşağı inince ön freni sıkıyorum ön teker oynuyor çıkacak gibi oluyor bisikletçiye götürdüm yapacak bir şey yok dedi ilgilenmek istemedi sorun nedir acaba yardımcı olursanız sevinirim...

2. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Furş takımı gevşemiş veya amortisör varsa boşluk yapmış olabilir. Belki de göbekten kaynaklanıyordur.

Bisiklet duruyorken ön freni sıkıp ileri geri hareket ettirmeye çalışın. Gidon boğazının maşayla birleştiği yerde ve amortisörde ileri-geri oynama var mı inceleyin. Furşta oynama varsa işiniz kolay, sadece vidaları sıkmak yeterli olur. Göbeği kontrol etmek için de tekeri elinizle sağa-sola oynatmaya çalışın ve göbeğe bakın. Oynama varsa görürsünüz.

3. cihan aksoy

cihan aksoy Kıdemli Üye

Seviye:
    Bence önce bisikletcinizi değiştirin .

4. Aynı sorun bendede var.İnsanı çok rahatsız ediyor. Hngi bisikletçiye götürdüysem yapçak birşey yok dediler.Sorunun göbekten olduğu kesin.Acaba içindeki milden mi kaynaklanıyor.Arkadaşlar bu konuda bir bilgisi olan varsa, yardım ederse çok mutlu olurum. İYİ PEDALLAMALAR...

5. Dizdar MERT

Dizdar MERT Forum Demirbaşı

Seviye:
    İçindeki milin yamulması zor gibi ön tekeri tutan vidayı iyice sıkıp deneyin bir de

6. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    sorun göbekten de olabiliyor,furş takımındanda.Eğer furş takımından ve/veya tekerlek göbeğinde sorun varsa,bilyaların değişmesi lazım

7. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    en güzel cevabı cihan aksoy vermiş önce bisikletçini değiştir.Gerisini yeni bisikletçin halleder.Yok kendım halledecegım dersen de arkadasların soyledıgı yerlere iyice bakıp boşlugun nerden oldugunu doğru tesbıt etmen gerekır.

8. mustafa kemal güler

mustafa kemal güler Kıdemli Üye

Seviye:
    gobek bilye eksiltmis olabilir yada furc gevsemistir...

9. Barış BİRLİK

Barış BİRLİK Engineer / Archer / Cyclist

Adı:
    Barış Birlik
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    QR önemli tam sıkılı olduğundan emin olun

10. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Başka bisikletin ön tekeri ile değiştirip deneyin sorun yoksa göbek-jant arızasını ekarte etmiş olursunuz.
    Bir de hiç bir bisikletçi yapacak bir şey yok diye kestirip atmaz. kadronun değişmesi lazım, jant seti değişmeli vs. bir öneride bulunur. Sizin ki bir öneride bulunmuyor mu?

11. Arkadaşlar öncelikle yorumlarınız için çok teşekkürler.Örneğin yokuş çıkarken bisikletin lastiğini kırdığımda lastik maşa arasında oynuyor. Bisikletten inip lastiği sağa sola ittirdiğimde lastik oynuyor.Acaba içindeki mili değiştirmem gerekir mi? Sizce ne yapmalıyım?

12. Saim Deveci

Saim Deveci Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Göbek bilya dağıtmış muhtemelen. Sökülüp bilyalar değişecek, greslenip tekrar takılacak. Ben hiç yapmadım ama çok defa ön göbek dağıttığım için yapılışını çok defa izledim :D

Kolay gelsin.

13. onurcan tokuş

onurcan tokuş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Büyük ihtimalle göbekte boşluk vardır.Kontra yapıp sıkarsanız sorun gidecektir.Eğer ayar yapmayı bilmiyorsanız bisikletçiye götürün.Bilyelerin dağıldığını zannetmiyorum.Kolay gelsin

14. emre özbay

emre özbay Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bugün yeni kadroyu almaya gittiğimde abi bana maşanın kadroyla birleştiği yeri biraz titreterek gösterdi ilk 1-1.5 hafta ön taraf biraz oynayacak parçaların oturmasını bekle dedi ne kadar doğrudur ?

15. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bir parça takıldığında ya oturmuştur ya da oturmamıştır. Bu işin bir haftası bir gunü olmaz. Furş takımının sağlıklı bir sekilde monte edilmemesi maşanın kırılmasına kadar gider. Çok tehlikeli bir durumdur. Bir an önce kontrolünü yaptırmanızı tavsiye ederim..

Sent from my iPhone using Tapatalk

16. Gültekin R. Demirkaya

Gültekin R. Demirkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Maşanın kadro ile bağlantı arasına elinizi sıkıca kavratın. Frene basın...eğer oynama esneme varsa arkadaşların dediği gibidir. Furşta boşluk esneme bilya sorunu vardır. Jantı üstten tutun göbek hizasında paralel olarak enlemesine hareket ettirin eğer oynama varsa göbekte sorun vardır. Haaa bir olay daha var benim başıma gelen. Amortisörlü ise frene bastığınızda pistonlarda milim milim esneme varsa maşa bileşenlerinde sorun vardır. Diğer ikisini hallederdim de üçüncü olayda bisikleti sattım :)

17. hsnbykkls

hsnbykkls Dağda Asfaltta Karda Güneşte, 4 x Derrace

Adı:
    Hasan Büyükkeleş
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bir kere aynı sorun ile goturdum. Baktı ki sadece QR oynuyormuş. 3 kisiye cay ısmarlatıp yolladı

18. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bende de aynı sorun var disk fren ama her zaman oluyor frene basınca teker diske doğru gidiyor çekince düzeliyor