Ön süspansiyon dış bacak temizliği

Konu, 'Arşiv' kısmında Berkay S. tarafından paylaşıldı.

1. Berkay S.

Berkay S. Insomnia 29"

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aklıma takılan bir soru var ve aradığım bilgiye ulaşamadım.
    Ön suspansiyonun iç bacaklarını yani yaylandıkça içeri girip çıkan krom kaplama bacakları neyle yağlamalıyız ve bu bacakların bitip dış bacakların başladığı yerde -kesişme noktası - oluşan kir ya da biriken kir normal midir nasıl temizlenmelidir oralar. SU ile hafif yıkasam ne olur? Ben kürdanla bastırmadan sıyırıyorum kiri ama bacağa bir şey yapamadım . Yağsız kaldı ora. Şimdiden teşekkürler

2. Uğur Sabuncu

Uğur Sabuncu Forum Demirbaşı

Adı:
    Uğur Sabuncu
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba Berkay Bey sorularınıza sıra ile cevap vereyim

+Rock Shox kullanıcısıyım Brunox marka sprey kullanabilirsiniz. [ Brunox Deo für die Federgabel ] Rock Shox kullanıcısıysanız 15W kalınlıkta süspansiyon yağı kullanabilirsiniz. [Motorsiklet bakımı yada malzemesi satan yerlerden yada internetten alabilirsiniz ama litrelik olarak satılır bir damla damlatarak yayabilirsiniz parmağınızla.
    +Sizin kullanımınıza bağlı olarak oluşan kir normaldir birleşim yeri yani keçelerde oluşan kiri ıslak mendil yada bez ile rahatça temizleyebilirsiniz.Bende kürdanla eşelediğim oluyor.Çamur yada kirli bir tura gidecekseniz maşa koruyucu çoraplardan kullanmak yararınıza olacaktır çünkü iç bakacaklar çizilebilir.

Brunox'u şu açıdan düşünebilirsiniz.İnce bir tabaka bırakarak maşanın kusursuz çalışmasını sağlıyor arazi turlarından önce mutlaka sıkıp öyle çıkıyorum fazla toz toplamıyor.Keçelerin kuruyup sıcakta çatlamasını engelliyor.Fiyatına nazaran yaptığı iş için almaya değer.2 senedir kullanıyorum daha yarısı bile bitmemiştir hala duruyor.