Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ön ödemeli kart ininal kart

Konu, 'Alışverişle İlgili Genel Konular' kısmında mehmet ertuğrul duyan tarafından paylaşıldı.

1. mehmet ertuğrul duyan

mehmet ertuğrul duyan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    1-2 ay önce çıkan bu kartı tesadüf üzerine fark ettim ve dün gidip aldım pttden 50 tl içine yüklettirdim gayet memnun kaldım paypala onaylattırdım marketten alışveriş yaptım yarın gidip tekrardan 50 tl yüklettireceğim
    hakkında:
    ininal, sadece internet üzerinden işlem yapabileceğiniz bir sanal kart değil gerçek bir karttır. Dolayısı ile bu kartı, internetten alışveriş dışında, marketlerde, restaurantlarda, alışveriş merkezlerinde, kısaca “MasterCard” ibaresini gördüğünüz tüm noktalarda sanki bir kredi/banka kartıymış gibi, belirlediğiniz limit ölçüsünde kullanabilirsiniz.
    Kartın herhangi bir banka ya da banka hesabıyla bağlantısı yoktur. Yalnızca satış noktasına gidip, seçtiğiniz tutarda kartı, hiçbir kişisel bilginizi vermeden, form doldurmadan, imza atmadan satın alabilirsini
    yaş sınırlaması:ininal kartta yaş sınırlaması yoktur 1 yaşında çocuk bile gidip alabilir
    nereden alınır:en yaygın olarak ptt vardır ayrıca migros,migrosjet ve tansaştan temin edebilirsiniz
    sıkça sorulan sorular:
    bankada hesap açtırmam gerekiyormu:Kartin bagli oldugu bir banka hesabi yoktur. Ininal Kart’a sahip olmak için herhangi bir sözlesmeye bagli olmadan, sadece kart satis noktalarina gidip, seçtiginiz tutarda yükleme yapabilir ve form doldurmadan, imza atmadan Kartınızi satin alabilirsiniz.
    nasıl para yüklenir:satış noktalarına gidip 25,50,75,100,200 tllik yüklenebilir ek olarak kendi sitesinden kredi kartı ilede yükleme yapılabilir
    limiti varmı2000 tl limiti vardır
    kart ücreti varmıdır:ilk olarak satış noktalarından alırken 5tl kart ücreti alınmaktadır içine yükleme yaptığınızda aylık 1 tl ücret kesilir ve bunlar dışında kesinti olmaz
    daha fazlası için http://www.ininal.com/
    kart hakkında benim yorumum:
    aldıktan sonra paypala onaylattırdım ve ebaydan 1,2 şey sipariş ettim 1,2 güne kadar gelir markette kullandım gayet memnun kaldım
    yaş sınırlaması olmaması ve herhangi bir bilgi vermemeiz çok güzel kartı herkeze öneririm

2. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Aradığım tarzda birşey teşekkür ederim ama merak ettiğim paypal onayını güvenlik için aldınız değil mi? Sadece int alışverişi için düşünüyordum mantıklı duruyor

3. Mehmet H.

Mehmet H. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    sadece internet alışverişleri için kullanabileceğim iyiymiş en kısada zamanda alacağım

4. Salih Eroğlu

Salih Eroğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Güzel bir şey alınabilir.. Fakat her kredi kartın bir sanal kart hizmeti olduğunu hatırlatmaya gerek yok sanırım, kredi kartı kullananlar bilir. Belki kredi kartını hiç kullanmayan (varsa mümkün değil) için yada kredi kartı hiç olmayan için hatta böyle yurt içi yurt dışı internetten alışveriş yapanlar için ceplerinde nakit para taşımak istemeyenler için bir ihtiyaç. Akbil gibi bişi sanırım çalışma prensibi öyle önce doldur sonra harca.

5. mehmet ertuğrul duyan

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    sanal kartlar hayalidir yani hiç biri bunun gibi kredi kartı şeklinde verilmez ve market,lokantalar vb. yerlerde kullanamazsınız bu kartın avantajı bu yerlerdede kullanabilmektir

6. mehmet ertuğrul duyan

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    paypal onayı olmadığında paypalan alışveriş yapılamıyor biliyorsunuzdur bunu zaten onaylattım karttanda oraya 30 tl gönderdim dün akşamde ebaydan alışveriş yaptım en geç 3,4 güne elinizde olur dediler bekliyoruz bakalım

sadece internet alışverişi için değil market,lokanta,alışveriş merkezleri vb. yerlerdede kullanabilirsiniz

Ekrem Yılmaztürk bunu beğendi.
  7. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Brn banka kartı kullanıyorum netten alışveriş için başkasının kartı kullanmam gerekiyor inceliklerini bilmiyorum o yüzden ama inceleyeceğim teşekürler

8. Engin ATAL

Engin ATAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Paypal'a onaylattırmak için belli bir ücret mi ödememiz gerekiyor ?

9. mehmet ertuğrul duyan

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    paypala onaylattırabilmek için kredi kartı bilgilerini giriyorsun senden 2 tl kesiyor keserkende faturada code.... diye yazıyor geri paypala giriyorsun oradanda kodu girdinmi geri iade ediyor
    resimde attım orada gözüküyor paypal kode diye onu paypala girdikten sonra geri iade ediyor

10. Engin ATAL

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Gerçekten benim gibi öğrenci olanlar için süper bir kart. Param olduğu zaman kartın içine yükletirim , olmadığı zamanlarda karttan çekerim :) PTT'ye gitsem kartı çıkartabiliyormuyum ? ve ne kadar sürede elime geçiyor

11. mehmet ertuğrul duyan

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    bakkaldan ekmek almak gibi gidiyorsun ininal(oyun kartı de çoğu pttdeki adamlar bilmiyor)kart almak istiyorum diyorsun adamlar kartı getiriyor 5 tl ücret ödüyorsun ve adam sana soruyor içine ne kadar yükletmek istiyorsun diye sende söylüyorsun parayı verip çıkıyorsun daha sonrasındada kendi sitesine girerek kart üstündeki bilgileri giriyorsun cep telefonu ve adını giriyorsun ve kartın açılmış oluyor bu işlemleri 7den 70e herkez yapabilir

12. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Güzel bir konu olmuş kardeşim. Paypal'dan alışveriş için ideal, en kısa zamanda alırım bir tane.

13. omergozubuyuk

omergozubuyuk Üye

Adı:
    Ömer GÖZÜBÜYÜK
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hemen almam lazım bu kartı.

14. Engin ATAL

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Böyle bir sistemden bizi haberdar ettiğin için teşekkürler

15. Emre Sertkaya

Emre Sertkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bende bunu gormustum donanımhaberde konusu vardı baya oldu 4 5 ay . Daha almadım ama benim gibi kredi kartına karşı olanlar için çok ideal . Şimdilik yurtdısından bir şeye ıhtıyacım olmadıgı ıcın kartı almadım ama buyk ıhtımal alırım .

gelmişken bir soru sorayım :

Demişsiniz ya kartı aldıktan sonra netten onaylatıorsunuz ad soyad tel diye . Ad soyad kısmını sallasak bir sorun olur mu ? kimisi nick gibi takma ad yazdıgını soyluyor ad bolumune .

16. Emre Sertkaya

Emre Sertkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    bakın burda paypala kartı nasıl tanımlattıgınızı sekılle anlatmıs : http://www.slideshare.net/ininal/paypal-aktiv

bu demek oluyorki paypal destekleyen butun sıtelerden alısverıs yapabılırsınız . gerçek kredi kartına gerek yok yani .

17. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Açıkçası bana çok cazip gelmedi. Neden mi?
    *Her yüklediğimde 1 TL kesecek, oysa ben kredi kartı aidatı ödemiyorum. Banka aidat kestiği zaman itiraz ediyorum, iade ediyorlar.
    *Alışverişte nakit ödemek esnafa daha cazip geldiğinden indirim yapıyorlar. Bununla ödeyince kartla ödemişim gibi olacak ve indirim alamayacağım oysa kredi kartıyla alışveriş yapınca en azından puan kazanıyorum. :)

Uzun yola çıkarken para taşımak yerine bu kullanılabilir, onun haricinde bana yaramaz.

18. Berke ÖZTÜRKMEN

Berke ÖZTÜRKMEN Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bisikletforum'da bugüne kadar açılmış en yararlı konulardan biri. Paylaşım için teşekkürler...

19. Kerim BEŞER

Kerim BEŞER Forum Demirbaşı

Seviye:
    İyi bir bilgi, çok teşekkürler.

20. Altınbaşak

Altınbaşak Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Zamanında paypal için cp-t paracard çıkartmıştım.ben aldıktan sonra paypal paracard lara yasak koymuştu.bu innial kart iyi oldu işte.2 sorum var.
    1-)mesela ben bu kartı 4 ay kullanmadım kartın içinde de para yok.5. ay 25 tl yükledim benden o ayın aydatını mı alacak yani1 tl, yoksa 4 ayınkini toptan 4 tl olarak mı alacak?
    2-)bir de bunlara herhangi bir atmden para yükleyebilir miyiz ki?