ON NUMARA GÜZERGAH: Bıçkıdere/Kurtköy Keşfi

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
@Hasan Bahri Toros
Bahri abi bu şile gidişli dönüşlü kaç km'ye denk geliyor, rampa varmıdır nedir bi açıklık getirsene güzergah hakkında. Eğer çok zorlu değil ise gelmek istiyorum aslında zorlu olmasında sıkıntım olmaz biliyorsun ama geçen hafta yaptığımız bıçkıdere'den dolayı bacaklarımı aktif olarak kullandığım zaman ağrı oluyor o yüzden soruyorum( gerçi pazar'a kadar geçicektir illâki ama yinede sen bi bilgilendir abi beni güzergah hakkında)

• Beğen
Tepkiler: Hasan Bahri Toros
Scudo

Hasan Bahri Toros

Forum Demirbaşı
Tepki
684
Bisiklet
Scott
@Ozan Güner

Ozan dostum şile gidiş dönüş bize 120 km patlar geçen hafta gittiğimiz güzergah bu turu rahatlıkla çıkartırsın Geçen hafta dönüşte sen cem serdar çok iyi bir performans sergilediniz tebrik ederim sizi çünkü kurtdoğmuş stabilize yolda pedallamak en iyi antrenmandır bu hafta şile turu çok daha kolay olacak Pazar günü görüşmek üzere :)

• Beğen
Tepkiler: FERRUH GÜRYALIN

mehmet ankaralı

Daimi Üye
Tepki
96
Bisiklet
Sedona
salih dostum biraz geç oldu ama evet gölü gördük zaten asıl niyetimiz balık tutmakti inşallah birgün bu turu grubum ve sizin gibi arkadaşlarla tekrarlarız eğer giden olursa organize etsin :)

• Beğen
Tepkiler: Salih Dinçer

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
bende diyorum bu istanbulda neden bisikletli göremiyorum geldiğimden beri :) daha yeni geldim bir haftadır istanbuldayım iki kez çıktım, şehirde turladım. yok arkadaş bisikletli yok, bir tane gördüm oda selamımı dahi almadı gördüğü halde hemde :S

neyse güzel tur olmuş, istanbul bisikletcileri böyle turlarda heralde ki göremiyoruz :)

mehmet ankaralı

Daimi Üye
Tepki
96
Bisiklet
Sedona
alper uzun zaman yoktun sanırım ıstanbullu dostlar bu aralar şehrin gürültüsünden uzak sezon sonu birşeyler yapmaya çalışıyorlar tabi bizde :) yarın yağmur olacakmis planlar iptal oldu :)

• Beğen
Tepkiler: Alper Yıldırım

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
uzun zaman yoktum değilde yeni geldim zaten :) bu yıl getirdim bisikleti..

haklılar walla sehirde bisiklet ölüm bu gün sirkeci tarafına gittim daha doğrusu gidemeden döndüm :D

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Alper, sanırım Sirkeci'den yukarı çıktın öyle mi? Ben de dün Sirkeci'den vapurla inip sahilden Ataköy tarafına geçtim. Rüzgar dışında hiç bir olumsuz şey yoktu. Üstelik o kadar çok bisikletli ve koşan gördüm ki inanamazsın. Kimi performans takılıyor bisiklet yolundan gitmeye bile cüret etmiyor.

(Tabi haklılar o kadar kötü bisiklet yolları var ki. Ama Allah korusun o yolun parelelinde bir kaza olsa suçlu biziz. Polis demez mi bea evladım bisiklet yolundan niye gitmedin.)

Kimi kask takmış, kimi takmamış bisiklet yolunda ilerliyor. Herhalde bir düzineyi aşkın kişi görmüşümdür. Saatleri de sabah 8-9 arası ve eminim haftaya yine bir c.tesi günü sahilde dolaşırsan görmeyi arzuladığın bisikletliler ile karşılaşacaksın.

Malumunuz, hangi güzergahtan gidersek gidelim başımıza bir şey gelebilir. En basitinden hiç aracın girmediği bir tramvay yolunda bile lastik demir kanala girerek düşmemize sebep olabilir. Kelle koltukta bir spor da olsa motorsiklet kadar değil herhalde. Çünkü burada hız olayı bağımlı, yani bir yerden sonra hızlanmak isteseniz de vücut izin vermiyor. Eee biraz da aklımızı kullanırsak, vücudu zorlamadan ve dikkati düşürmeden yol almak çok daha az riskli olsa gerek.