ön lastik durduğu yerde bomba gibi patladı.

Tepki
36
İsim
Sinan Sertkaya
Bisiklet
Focus
Bisiklet odanda ve lastikte kalorifere temas etmişse normal hava bile genleşerek lastiğe zarar vermiş olabilir.

Scudo

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Benim ofisteki yedek bisikletin lastiği de durduğu yerde aynı şekilde patlayıp aklımı almıştı. Birkaç haftadır duruyordu olduğu yerde, ne şişirme, ne kalorifer ne bir şey vardı. Durdukça halbuki basıncı iniyor normalde. Öyle oluyor demek arada. (3 harfliler :D)

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Merickagantek
Türkçe konuşalım lütfen!! :D :D

nurullah memiş

Daimi Üye
Tepki
127
İsim
Cafer inmik
Başlangıç
1950—51
Bisiklet
Cube
@KaanG ben de en son 3 harflilere bağlıcam :)

nurullah memiş

Daimi Üye
Tepki
127
İsim
Cafer inmik
Başlangıç
1950—51
Bisiklet
Cube
@Gökhan Toros yok hayır her gün sürerim yanın da yol bisikleti var onu bir haftadır sürmedim ona bişey olmadı bu patladı , belki de yol bisikleti ona bineyim diye bri komplo yapmış olabilir dağ bisikletine :D

Barış Özegemen

Daimi Üye
Tepki
258
Bisiklet
Fuji
@nurullah memiş öncelikle geçmiş olsun benimde yol bisiklettim de buna benzer bir şey gelmişti başıma lithıum 2 lastık almıstım iç lastıklerde michelin di 90 psi basarken büyük ihtimalle takarken janta sıkıştı iç lastik çok büyük gürültüyle patladı aklım uçtu demek yetersiz kalır eşim aşağı kattan duyup yanıma koştu bir şey mi oldu diye :D o yüzden gece ne hissettiğinizi gayet iyi anlıyorum :D

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Çağrı Soylu Adamdakide yürekmiş. Ben bilgisayar başında izlerken tedirgin oldum ahah

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin Odabaş

eren cerciz

Aktif Üye
Tepki
266
Bisiklet
KTM
@nurullah memiş
Soğuk bir kış gününde, "Abi bilim kurgu film gecesi yapıyoruz, gelsene" demesi ile arkadaşların evinde almıştım soluğu. Soğuk havada çevirdiğim her pedal, soluğumu kesse de bilim kurgu gecesi var işin içinde, kim takar... Bisikletimi sıcacık koridora bırakırken ön lastiğin de cayır cayır yanan kalorifer borusuna değdiğini nereden bileyim. Filmin en sessiz, bilim kurgunun korkuyla karışık olan yerlerinden birinde (the signal - elemanların barakayı araştırma sahnesi) öyle bir sesle patladı ki, dedik her halde kombi havaya uçtu :) Hiçbirimizin aklına lastiğin patlamış olma ihtimali gelmedi. Herkes eve dağıldı ve ses nereden geldi acaba diye bakınırken, boynu bükülmüş bisikletimi gördüm... İç lastikte 3 insan parmağının girebileceği kadar bir yarık oluşmuştu. Velhaslı kelam, size de geçmiş olsun :) Benimkisi dikkatsizlik tabii:))

Yunus Emree

Forum Bağımlısı
Tepki
150
Bisiklet
Sedona
@nurullah memiş
Adını ettik ya bugün de benim lastik patladı, hem de yola değil de janta bakan taraftan:)

echoesss

Üye
Tepki
1
hortlatmak gibi olmasın ama 15 dakika önce başıma gelen olay :D acaip bi sesle patladı. biri dışardan evin camına kocaman bi taş atıp patlattı sandım. bugün lastiğin havası inmişti. biskletçi hava bastı. sanırım biraz fazla oldu diye de düşünmüştüm. eve geldim. bisikleti her zamanki yerine koydum (kalorifer peteğinin yakınına) ve malum olay. gece gece tırstım bir başıma :D

• Beğen

Eto3401

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Ahmet Ertuğrul Y.
Bisiklet
Salcano
@echoesss
Herhalde bir tek benim lastiğim patlamıyor.Çok sürmediğimden mi bilmem çok uzun süredir hiç lastik patlatmadım.

• Beğen

specific

Forum Bağımlısı
Tepki
1.914
İsim
Harun
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hortlatıyorum ama durumumla ilgili bu konuda yardım isteyeyim dedim. Dün akşam lastiği şişirirken iç lastiğin dışa çıkma yaptığını son anda farkedip müdahale etmek üzereyken maalesef patlatmış bulundum. İç lastiğe üzülürken dış lastiği de hasarladığımı gördüm. Sizce dış lastik bu şekilde takılır ve şişirilebilir mi? Yoksa yanlardan çıkma yapar ve iç lastiğin patlamasına neden olur mu?

Dosyalar

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü