Ön kaldırma - kaldırımdan arka tekeri çıkarma

ecanaksoy

Aktif Üye
Tepki
52
aslında yapılan hareketler cok zor diil ama bn bir yazımı verdim saat 10 dan aksam 10 a kadar bisiklet sürüodum 1 senede kendimi bayagı gelistirdim bisikletle.... ön kaldırırken fren iile kontrol meselesi var onu kavrayıp reflex haline getirdikten sonra hersey kolaylasıo biraz da dengeniz gelismisse eger tam super olur...kaldırıma cıkmayıda deneyerek ögreniceksiniz birierine sorarak deil.....! :D

• Beğen
Tepkiler: bmxserdar
Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Selamlar
Bunny hop ve bisiklette denge ile ilgili birkaç video buldum.Gönderdiğim linkte videonun hemen altında aynı kişinin yaptığı bunny hop videosu ve birkaç video var.Hepsini izlemenizi tavsiye ederim.İngilizce konuşmayı anlayabilenler için çok daha faydalı bir video olacaktır.

(link)

Ben ilk denememi yaptım fakat çocukluktan kalma bir Castello bisikletim var ve yeni bisiklet alıp bir de onunla denemek istiyorum ama eminim ki yapması zor bir hareket.Şu an ki bisikletim ile düz bir zeminde videoda izlediğim o harekete yaklaşamadım bile.

Her tür işte "Zihinsel Antreman" gerçekten önemli olduğuna inanıyorum.Daha sık kullandığımız "Yapacağım dersen yaparsın" sözünü içinde barındıran bir zihin antremanı.Zaten yapabildiğin bir işi çok daha rahat bir şekilde yapmanı ya da öğrenmek istediğin şeyi daha kolay öğrenmeni sağlayan bir antreman.

Bunun ile ilgili forumlarda arattım fakat Zihinsel antreman adı altında bir konu açılmamış olduğunu gördüm yaptığım arama sonucunda ve başka bir başlık altında bu konuyu açmak istedim.Linki aşağıda.

(link)

baybike

Üye
Tepki
4
yaaaa iki çeşit yapabilirisniz biri bouyhop laa :D diğeride kaldırama ön lastiği koyduktan sonra ön freni sıkıp ark kaldrıp ön freni bırakarak ileri doğru bisikleti yitmek:D okdar ben yapıommm

• Beğen
Tepkiler: bmxserdar

qwer95

Üye
Tepki
15
Ben eminimki burdaki herkes bu hareketi mükemmel yapamıyo tabiki bende yapamıyorum. ama ilerleyen zamanlarda bunu başaracağıma inanıyorum

samsara

Üye
Tepki
0
12-13 yaşındayken bu hareketlerin hepsini yapıodum şimdi yeniden heves ettim denicem hepsinide bisiklet almam lazım önce fiyatlar çok fena ya
ama alcam azim ettim;:D