Ön kaldırma - kaldırımdan arka tekeri çıkarma

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Ah şu vizeler, ardından da Kemer'deki MTB yarışı bir geçsin... :)
Özledim bisikletimi yahu... yine de biniyorum ama istediğim kadar çok değil :(

Scudo

theos

Üye
Tepki
20

Maalesef rapid dosyayı silmiş. Tekrar yükleyebilirseniz ben de izlemek isterim. Bu arada bu tarz videolara youtube ve googlevideo'da arayarak ulaşabilirsiniz

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Evet Theos, rapid silmiş dosyayı. İşte asıl niyetimiz yenisini çekmekti ancak bir türlü fırsatını yakalayamadım. Sanırım yakın zamanda kendi fırsatımı yaratacağım, o zaman görüşmek üzere ;)

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Halil abi şu silinen vidyoyu tekrardan koyabilirmisin?trial sever bir genç olarak gerçekten çok merak ediyorum:)
Bu arada arkayı sağa sola atmak kolayda,ön tarafı yanlara nasıl atıcaz.dün akşam abi gösterdi ama bitürlü yapamıyorum. Bence ön tarafı atmak arkaya göre çok daha zor:(

skull_mrt

Daimi Üye
Tepki
92
(link)

arkadaşlar şu videoyu izleyin

ben bu adamların önünde saygıyla eğilirim:D

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
super video. sirf bunlar yuzunden dh alasim var.

skull_mrt

Daimi Üye
Tepki
92
(link)

işte başlıktaki konuyu aydınlatan video

kaldırım değil adam kayaya çıkıo ama ona çıkan kaldırıma hayli hayli çıkar

seyyahi

Üye
Tepki
13
Selam arkadaşlar size kaldırıma çıkma hatta kaldırıma zıplamanın en kral yönleriyle anlatımı yapacağım...bunu ben yapabiliyorum ama ben yazmadım bu teorik te olanı umarım dikkatlice okur ve dikkatlice yaparsınız....buarada ön kaldırmak hakikaten çok kolaydır çünkü tek yapmanız gereken en iyi kullandığınız ayağınızı yere 70 derece yukarıda ve ileride tutup bi anda yüklenmek (aman şaha kalkmayında) ve kollar gergin gidonu kendinize çekin ve pedal çevirin bu arada bunu 2/2 2/3 gibi viteslerde tekrarlayın ve sonra 1/2 1/1 gibi viteslerde deneyin bakın nekadar fazla ve rahat gideceksiniz ve spd niz varsa dikkat edin öncelikle spd yi iyi kullanmayı öğrenin:)

şimdi kaldırıma nasıl zıplanır onu öğrenelim :)

1) Hareketi yapmadan önce yerde üzerine ya da üzerinden atlanacak engele paralel bir çizgi çekmek faydalı.

2) Çizgiye paralel olarak gidilecek.

3) Atlamadan önce birinci resimde olduğu gibi arkadaki ayağın parmakları yere bakacak şekilde duracak ve dizler kırılacak. Benzetmek gerekirse aynı çıkış almak üzere olan bir 100m koşucusu konumunda durulacak.

Büyük boyut için tıkla!

4) Akabinde vücudu gidonun üzerine doğru verip vücudun ağırlık noktasını ortaya getireceğiz.

5) Çalışma esnasında

yürüme hızı ile engele doğru aynakolları yere paralel tutarak geliniyor.
6) Asıl atlamayı yapmadan önce ayakların konumu çok önemli. İleri doğru zıplanacağı için ayakların konumuna dikkat etmek lâzım.

7) Atlamadan önce bisikletin üzerinde yaylanmaya hazırlanmak, kasılmak gerekli.

8) İkinci resimde olduğu gibi ayakların çalışmasını ve lastikleri yukarı doğru ani bir hamle yapmak için kullanıyoruz.

Büyük boyut için tıkla!

9) Önce ön tekerlek hafif yana doğru kalkıyor.

10) Üçüncü resimde olduğu gibi ön tekerleğin kalkmasından sonra vücudu 45° öne ve yana doğru getiriyoruz.

Büyük boyut için tıkla!

11) Son olarak bisikletin arka tekerleği aynı yöne çekiliyor. Tabii ki vücut yana doğru çekilmiş olduğundan bisikleti de çabucak vücudun altına getirmek gerek.

• Beğen
Tepkiler: skull_mrt

BF Okuru

Üye
Tepki
1
eğer evinizde çanak varsa extreme tv de çok güzel bisiklet programları var.bunlar;
Ride Guide Mountain Bike
Drop In TV
Eğer atlamaya zıplamaya biraz meraklıysanız,drop in tv yi kaçırmayın derim.Orda trial ci Shawn diye sarı örgülü saçı olan bi çocuk var.çıkamadığı atlayamadığı yer yok.amcama izlettim,'yok daha neler','fotomontaj'falan gibi komik şeyler söyledi:D

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
pekı profesyonel nasıl olunur sizce belli bir amatorluk surecınden sonra mı kı kaldırıma cıkmak bır hareket olarak sayılmayacak bişiydir kanımca pedal cevırmek kadar onemı oldugunu dusunuyorum tabi street&freeride yapanlar ıcınde ufak bi baslangıç(tıpkı benım yaklasık 3 sene once kaldırıma bunnyhoop yapmaya baslamam gibi)Ve ole kaldırımdan atlamak felaketle sonuclancak bir hareket degil.Hergun merdıvenlerden iniyorus biz :) hani mert arsan abimizin yokusunu cıktıgı sokagın yanındaki sokagın merdıvenleri :D (min 300 basamak)

BF Okuru

Üye
Tepki
1
walla ben inebiliyorum ama bildiğimiz yükseklikteki kaldırımdan,o kadar yüksekten atlamak için daha çok çalışmam lazım,tabi birazda cesaret:D

trek8500

Üye
Tepki
0
arkaşlar bende çok istıyorum hareket yapmak. bir türlü beceremıyorum canım sıkılıyo ön tekerlek üzerinde sadece onmetre gıde bılıyorum bana kım yardımcı ola bılır cvp beklıyorum

trek8500

Üye
Tepki
0
:boese157: :boese157: arkaşlar bende çok istıyorum hareket yapmak. bir türlü beceremıyorum canım sıkılıyo ön tekerlek üzerinde sadece onmetre gıde bılıyorum bana kım yardımcı ola bılır cvp beklıyorum

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
(link)
VErilen linklerdekine benzer bir atlama videosu..
(link)
Bi kaç trials hareketim
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Şimdiye kadar hareketle çekilmiş tüm videolarım bunlar.Son bi iki video benim kendi biiskletimle yapılmıştır.Digerleri benim kendi bisikletim olmadığı zamana denk geldigi için arkadaşın bisikletiyle yapmıştım....