Ön kaldırma - kaldırımdan arka tekeri çıkarma

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
1
abicim onu bunu bırakın da ön kaldırarak nasıl gidileceğinden biraz daha bahsedin lütfen.Ön kaldırdığımda sağa sola yatmamak için ne yapmam gerekiyor? Ve de ön kaldırıp ilerlerken nasıl yön verebilirim bisiklete? Heee bide bisikletin arkasını kaldırıp (yani arkası havadayken - bisiklet dururken) nasıl döndüreceğim bisikletin arkasını onuda bi zahmet anlatırsanız sevinirim...

BF Okuru

Üye
Tepki
1
niye kimse cevap vermiyo.sokaklarda ön kaldırarak istediği kadar giden insanlardan hiçbirimi girmiyo şu foruma???????????

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Valla ne kadar yazarsak yazalım yazmakla olacak is degil belki biraz faydası olur ama okadar önemli olacagını sanmıyorum.Bence en iyisi tenha dülük bir alana git bıkmadan usanmadan dene en gec 1 hafta içinde gözle görülür bir ilerleme kaydedersin...

serix

Üye
Tepki
2
Merhaba arkadaslar bir ara tesadüfen aşağıya linkini bıraktığım siteyi bulmustum calorado da yapılan bir yarısmanın videoları sanırım hoşunuza gidecektir. Bunlar kaldırım olayını aşmıslar sanırım ama bizim çocuklardan da bu kadar iyi ler vardır eminim isteyince yapamayacagınız birsey yoktur. Sitede videos bölümü var en son menü iyi seyirler.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Murat CER

_bluessy_

Aktif Üye
Tepki
76
:D evet keşke böyle bir workshop yapsak =) benimde çok ihtiyacım var :D

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
:D2 veya 3 yıl önce, kuzenimle bir kaç video çekmiştik. Çok basit ön kaldırmalar, arka kaldırmalar vs vs :) Aslında gereksiz ve basit şeyler. Hatta o kadar az çeşit ve benzer hareket vardı ki, geçen sene de bunlardan minik ve kısa bir derleme yaparken 1 buçuk dakikayı zor doldurmuştum, o kadar boş sayılır yani :D . Buyrun izleyin :)

(link)

Yalnız aman diyim bunları kasksız denemeyin, bizimkisi cahillik bile değil, aptallıkmış. Ben orada 17-18 yaşımdayım, kuzenim de 13 falan. :) Belki dikkatli izlerseniz videoda ön kaldırma veya arkayı kaldırıp savurma, atma, kaldırıma çıkarma gibi bir iki hareketin püf noktasını yakalayabilirsiniz. ;)

Videodaki bisiklet şu anda kadrosu bende olan ve "speed bike" yapmaya çalıştığım Bianchi Orion. SPD, kask, eldiven, tayt ve benzeri modern, çağdaş bisiklet aksesuarlarının tamamından uzak koşullarda çekilmiş videolardır :D.
Bu videonun ardından;
Her ne kadar üzerine daha artılar koyduysak da hiç video çekmedik. Çok düşüş oldu tabi, beni önce daha uzun mesafe katetme arzusu sardı, kuzenim de "Ben artık çocuk muyum? Binmiyorum bisiklete" tripleri içerisinde boğulup bisikletten koptu gitti. Ben de günlük 125 KM'ye ulaştıktan sonra kendi kendime "Git git nereye kadar Halil, bu yolun sonu yok hep aynı şey." dedim. Ancak bisikleti de bırakmak istemiyordum. Sonra baktım ki insanlar arazilerde cirit atıyor. Uçmalar, düşmeler tırmanışlar inişler :D. Dedim ki; Sen doğru yolu buldun. O gün bu gündür dağ bisikletçisiyim diye geçiniyorum. Bir ara arazide de bir kaç video çekme şansım olursa, onları da sizlerle paylaşmaya çalışırım ;). İyi seyirler...

Link çalışmazsa diye; (link)

huseyinsak

Aktif Üye
Tepki
54
Hali ben beğendim.Elinize sağlık. Görüntüyü güzel bir müzikle birleştirmen ayrı bir hava katmış olaya. Aynı hareketleri bende yapmaya çalışacağım ama...:smile043:

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Teşekkür ederim Hüseyin, bu arada hemen belirteyim, şarkı "Rancid - Out Of Controll". Hareketler çok da zor değiller, birazcık çalışma gerekiyor sadece o kadar. Yenilerini çekmek istiyorum, ama kameraman lazım. Sanırım Tayfur'u bu konuda kandırabilirim. Mesela Tayfur beni Nasreddin Hoca'yı anarken çekebilir değil mi Tayfur? ;)

semrta

Forum Bağımlısı
Tepki
472
videoyu izledim ben çok beğendim;
yalnız ufaklık daha iyi yapıyr sanrım;)
şaka bi yana süper olmuş bir de şöyle bişi varki genelde insanlar bunu açık alanda yaparlar ve siz 2 tarafı arabalarla cevrelenmiş bi alanda yani daracık sokakta yapmışsınız,bu riski göze alıp yapmak da ayrıca bi cesaret bence,puanımı verdim:)
devamını bekliyoruz

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
O ufaklıkla (aman duymasın çok kızar ;)) aynı anda başlayıp 100 metre kadar bir yolu arka tekerlek üzerinde katettiğimizi hatırlıyorum. Yapması ayrı keyif, izlemesi ayrı keyif :).
Arabalar ise benim oturduğum semtin artık demirbaşları. Çocuklara oynayacak alan bile yok onların yüzünden. Açık alanın rahatlığı tabi ki tartışılmaz.
Puan için de teşekkür ederim :) Şu vizelerimi atlatayım, hazır havalar da güzelleşmişken belki bir şeyler daha çıkar ortaya... (Heyecanlandım sanırım :))

semrta

Forum Bağımlısı
Tepki
472
valla ne yalan söyleyeyim yapamadığım halde ben bile heyecanlandım :)

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.166
Vıdeo guzel olmuşş

Yanlış gormedıysen halil sendın galıba ....Oyle manevralar fılan..;)
Çok guzel olmuş saol..
Ben bır tek ıyı atlarım yuksekten tek kabılıyetım bu sanırım..:)

Bır ara buluşalım uçalım...:D

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Olur Önder Abi :) Tekerleklerin yere değmediği her yerde ben varım ;) (Amma iddialı bi laf ettim yahu :D)
Tayfur, vizelerim bitsin o zaman forumu şenlendirmek amaçlı şöyle bir toplanalım, arazide, düz zeminde, biraz adrenalin salgılayalım. Bunu da tüm bisikletforum müdavimi dostlarımızla paylaşalım... :)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Rica ederim Çağatay, afiyet olsun :p.
20 Nisan'dan sonra özgürüm. Şimdilik bisiklete sadece evde, makaranın üzerinde binebiliyorum. Malum 2 hafta vizeler formdan düşmemek lazım. 23 Nisan'da da iptal edilen Gelibolu yarışı yerine yeni bir şehirde yarış düzenlenecekmiş. Sanırım 23 Nisan'ın ardından sevgili Tayfur, Önder Abi ve katılmayı düşünecek diğer arkadaşlarla bir iki video daha çekebiliriz. (Bu sefer benim aklımdan arazi videoları geçiyor ama hadi bakalım...) Çok profesyonel olmayan ama eğlencesi çok üst düzeyde eserler çıkacak gibi bir his var içimde. ;):D
Bu gecelik bu kadar yeter :) Herkese iyi geceler...

_bluessy_

Aktif Üye
Tepki
76
ya bugün çok başarılı olmayan bir kaç çalışmam oldu ön kaldırma konusunda :D:D Ya bu yaz bu işi kesin çözmem lazım benim artık=))) bazen ümitsizliğe kapılıyorum ama ölmek var dönmek yok :D