Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ön Göbek Bilye Kapağı

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Kamil Soylu tarafından paylaşıldı.

1. Kamil Soylu

Kamil Soylu Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Slm arkadaşlar. Bende Salcano Sport City var. Ön göbekten sürekli ses geliyor ve sürekli bakım yaptırıyorum fakat düzelmiyordu. Daha sonra anladım ki bakımdan hemen sonra ön göbek bilye kapakları yerinden çıkıyor ve bilyeler düştüğü için yada bilyelerin arasına toz, su vs. girdiği için ses oluşuyor. Artık tamirciye gitmek istemiyorum çünkü yaptıklarının daha iyisini kendim yapıyorum. Fakat göbek bilye kapaklarına bir türlü çözüm bulamadım. Bu ön göbek bilye kapağının yerinde kalmasını nasıl sağlayabilirim. Bilgisi olan yardım edebilir mi acaba?

2. Kamil Soylu

Kamil Soylu Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Konu hakkında bilgisi olan yok mu?

3. Kamil Soylu

Kamil Soylu Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yardım S.O.S.

4. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sürekli ses geliyor? Göbek içeride bilye kırmış olabilir yada milin üzerinde yıpranma çizik vs olabilir.Kapak meselesi kadar küçük bir şey olacağını sanmıyorum.1,5 senedir bilyaları dışarıdan net gözüken bisiklet görüyorum ses soluk yok.Bu dediklerimi dikkate alın son bir aydır ön göbekle uğraşıyordum başıma gelen bunlar.Mil dediğim gibi aşınmışsa değişmesi gerek.Aşınmamışsa diğer dediğim bilya kırmış olabilir yeniden dizilmesi gerekli.Onun dışında her hangi bir fikrim yok.

5. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Bilye kapakları bilyeleri yerinde tutmaya yaramaz. Sadece toz toprak vs girmemesi için orada bulunur. Bilyeler oradan dışarıya atlayabiliyorsa büyük ihtimalle ya göbek vidaları aşırı gevşiyordur ya da göbek yatakları, bilyalar vs. gitmiştir. Değişmesi gerekir. Toz ve su girince de hemen ses yapmaz, uzun bir süre öyle kullanmak lazım ya da hiç yağlamadan kullanmak lazım ses gelmesi için. Önerim tamircinizi değiştirmeniz yönünde.