Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ön far konusunda yardım

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Semih Temiz tarafından paylaşıldı.

1. Semih Temiz

Semih Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar aşağıdaki linkteki ön farı sipariş vermeyi düşünüyorum. İçinizde bu farı kullanan arkadaşlar var mı? Varsa tavsiye eder misiniz? Normalde bisikletimde 12 Volt dinamolu aydınlatma sistemi var. Bu sistem bisikletin hızı 25 km/saat i geçtikten sonra çok güzel aydınlatmaya başlıyor, 35 km/saatin üzerindeki hızlarda ise adeta bir mobilet gibi ışık veriyor. Ancak hem hızımı azaltıyor hem de beni yoruyor.Gündüzleri ise 1 kg civarındaki ağırlığı ise bisikletin ivmelenmesini azaltıyor.Bu yüzden sökmeye karar verdim. Bisikletimde mahalle arası bisikletçilerde satılan 3 Led li 3 adet de far var. Ancak 3 ünü birden kullansam yine de yeterli aydınlatma sağlamıyor.
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=25_79&products_id=718
    Almayı düşündüğüm fardan fiyat kalite olarak daha iyi farlar varsa tavsiye edebilirsiniz.
    İYİ PEDALLER

2. emre arıkan

emre arıkan Onursal Üye

Seviye:
    bu far aslında güzel hem enerjiyi az çekiyo bi arkadaşımda vardı bundan ama o sizin akkor flamanlı farınızın verdiği ışığı hiçbir far vermez dilerseniz o kullandığınız farı pilli sisteme çevirin ben öyle yapmıştım çünkü iyi aydınlatması var

Semih Temiz bunu beğendi.
  3. Semih Temiz

Semih Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Kullandığım farı daha önce 12 Volt luk aküye bağlamıştım. Ancak 12 Volt luk akünün verdiği enerji 12 Volt luk dinamodan çok daha az idi. Daha sonra dinamoyu gerilim ölçen cihaza bağladım gördüğüm şeye hala inanamıyorum. Dinamonun verdiği gerilim 20 Voltun üzerindeydi. Dinamonun üzerinde 12 Volt 6 Watt yazıyor ancak 20 Volt un üzerinde gerilim sağlıyor.

4. emre arıkan

emre arıkan Onursal Üye

Seviye:
    o gerilimi sağlaması normal lamba yandığında ölçün isterseniz o szaman 15volta falan düşebilir o yükteki gerilimini yazar genelde dinamo yada güç kaynakları boşta iken normal yazan etiket değerinden bikaç volt fazla enerji üretir birde regülatör dediğimiz gerilim sabitleyici sistem olmadığı için bu dinamolarda ürettiği enerji devrine göre değişir siz 12 volt akü ile çalıştrdığınızda lamba da 12 voltsa aydınlatması düşük olur piliniz 12 volt olup lambanız 9 volt olursa daha iyi verim alırsınız ben 6 voltluk ışıldak aküleri ile 4.8 voltlu lambaçalıştırıyodum çok güzel aydınlatma sağlıyodu

Semih Temiz bunu beğendi.