Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ön dişliyi küçültmek

Konu, 'BMX' kısmında atahan yıldırır tarafından paylaşıldı.

1. atahan yıldırır

atahan yıldırır Yeni Üye

Seviye:
    bmx imin ön dişlisini küçültürsem ne gibi yaraları olur ve ne kadara satılıyor:eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

2. Aykut Tanay

Aykut Tanay Üye

Seviye:
    25t olanlar 60tl den 80tl arasında değişmekte. grid atarken dişli yamulmasın ağırlık hafiflesin diye küçültülüyor genelde.

3. atahan yıldırır

atahan yıldırır Yeni Üye

Seviye:
    yeni başlıyorumda salcano jump race ye göre hangi boyutu uygun olur? ve ben büyük dişlilerde pedala asılarak ön kaldırmaya çalışınca çok zor oluyor eğer küçültürsem o tür hareketler daha kolay olur diyee güşündüm.doğrumu

4. Aykut Tanay

Aykut Tanay Üye

Seviye:
    33t 30t 28t 28t 25t kullanılmakta genelde pro bmx kullanıcıları 25t 24t kullanmakta senin salcano muhtemelen 48t filan olmalı. t dişli sayısını gösterir. harekette kolaylık sağlar mı bilmiyorum ama bunun bir formülüze şekli olacaktı forumda ön dişli sayısı arka dişli sayısı çarpılıp bölünüyor ve bir pedal da ne kadar yol aldığın bulunuyordu böylece harcadığın efora bakıyordun sanırım. Birde pro bmx kullanıcıları önle beraber arka göbek dişlisinide küçültür orantı bozulmasın diye 14t 11t 9t gibi.

Can Peker bunu beğendi.
  5. çağdaş meriç

çağdaş meriç Yeni Üye

Seviye:
    ön dişli küçülürse pedallar hafifler ve çok hızlı gidemezsin. tabi ön kaldırıp pedal çevirirken faydasını görürsün

6. atahan yıldırır

atahan yıldırır Yeni Üye

Seviye:
    zaten 26 ve 24 jant bisikletlerim var 26 yı şehirde kullanıyorum hız lastiği filan var bir yere filan giderken onu kullanıyorum ama bmx lede mesela arkadaşlarımla çalışmak için bir yere giderken hız gerekiyor hem hareket yapmam kolaylaşır hem de biraz hız yapabilirim o yüzden 33 t alırım sanırım.Yorumlarınız için teşekkür ederim.

7. atahan yıldırır

atahan yıldırır Yeni Üye

Seviye:
    artık cevap yok galba yardımm !!!

8. Baran Akgün

Baran Akgün Üye

Seviye:
    ondislinin kucultulmesinin sebebi hafifletmektir. on disli kuculunce dahacok yorulursun.ondislinin buyuk ,arka dislinin ise cok kucuk olmasi hizligitmek icindir aynizmanda hareket yaparkende kolaylik saglaya bilir.

9. Aykut Tanay

Aykut Tanay Üye

Seviye:
    25tön 16arka kullandım çok çabuk hızlanıyorsun ama belli hıza ulaşınca boşa pedal çeviriyorsun. 25t ön 9t arka kullandım biraz sert ve güç gerektiren bir kalkış oluyor ama sonrasında hızlanıyor ve pedal hafifliyor boşa pedal basmada ortadan kalkıyor.