Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ön diskteki titreme

Konu, 'Frenler' kısmında Sinan Ağırnaslıgil tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar bugün avi juicy 3 taktırdım. Orijinal rotorunu kullanmak için jant tellerimi değiştirmek zorunda olduğumdan centerlock göbek alıp yine deore centerlock rotorlarla kullanıyorum. Yalnız ani frenlerde ön diskte titreme oluyor ve iki metalin birbirine sürmesine benzer bir ses geliyor. Amortisörümde boşluk olabilir ancak şu metal sesi kafamı karıştırdı. (Amortisörüm axon d-rl) Yorumlarınızı bekliyorum. Saygılar

1. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Taktığınız rotor kullanılmış mı?

2. Hayır 0 km.

3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Bu soruyu sordum, çünkü CenterLock disklerde bazen perçinlerin gevşemesi durumu olabiliyor. Ancak sıfır bir rotorda bu olmaz. Geçelim diğer ihtimallere.
    Frenleri yani aldığınızı söylemişsiniz, büyük ihtimalle henüz rodajı tamamlanmamıştır. Diskiniz ve balatalarınız birbirine alışana kadar tam anlamıyla bir fren performansı beklememek gerekir. Ayrıca çıkacak bilimum rahatsız edici sesler de düşük bir ihtimal de olsa, olası :).

4. Anladım. Bekleyip göreceğiz yani. Umarım düzelir. Eğer düzelmezse kaliteli bir adaptör ile orijinal rotorları kullanmayı düşünüyorum. Umarım böyle birşey yapmak zorunda kalmam. Yardımların için teşekkürler Halil.

5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Rica ederim.
    Eğer sorun devam ederse bir servise göster bisikletini, çünkü gören, yerinde inceleyen kişi her zaman daha net ve kesin bir yargıya varacak, daha doğru çözümler üretecektir.

6. Spec

Spec Forum Demirbaşı

Seviye:
    Benim ön disk de aynı şeyi yapıyordu , bisikleti yeni almıştım 1 haftada balatalar alıştı ve olay düzeldi. Sanırsam balatanın yüzeyi diske tam olarak alısmadığı için fren yaptıgında balata diskin bir kısmına sert bir kısmına yumusak basıyor bu da frenin dengesiz olmasına ve titremeye yol açıyor. Sekiz çizen jantta v fren kullanmak gibi bir his veriyor insana.

7. Teşekkürler Andaç. Halilin de dediği gibi sanırım rodajını tamamlaması lazım.

8. selcuktnt

selcuktnt Forum Bağımlısı

Seviye:
    halil abiya katılıyorum bende ilk aldığımda benzer bir sorun vardı ama disklerin üzerindeki tabaka silinince düzene girdi şimdi tıkır tıkır maaşallah