Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ön diski sıkınca sallama yapıyor

Konu, 'Frenler' kısmında semih yasar tarafından paylaşıldı.

1. semih yasar

semih yasar Yeni Üye

Seviye:
    SAYGI DEĞER ARKADAŞLAR.
    Parasal anlamda bana uygun olan bı bisiklet aldım kendimce bilgilerime dayanıp tabi ÜMİT GİGANTUS profesyonel bi amacım yok neyse konuya geleyim
    Yokuştan aşağıya indigimde ön freni sıkınca bi acayip sallanma yapıyor ve nerdeyse dengemi yitircek oluyorum.
    Disk kalipere sürtüyor ama problem yapıcak kadar degıl arkada aynı sekılde surtüyor bi hizadan bakınca kaliperin arasında sağa sola gidişini görüyorum.Tekeri çıkartıp taksam düzelirmi acaba tabi profesyonel kişiler
    Bİ de şöyle bir şey var amortisör oynuyo içe girip çıkan kısmı.
    BELKI sorun yapacak kadar yada her bisiklette olan bi problemdir ama keyfimi çok kaçırıyor.
    Akort ayarı fılan tam olarak yapıldı.
    hic bi tamirci yapamıyor böyle sorunlarla karşılasan arkadaşlar varsa nasıl çözdügünü yazarlarsa çok sevınırım hatta gorusmekte cok ısterım
    SAYGILAR!!!

2. semih yasar

semih yasar Yeni Üye

Seviye:
    BİDE SUNU EKLEMEK İTİYORUM DİSK GÖBEGİ 3 tane Vida var 6 tane delik yerinden bu bı problem yaratırmı acaba.soyledıgım yer tam olarak jant gobegının dıske bakan kısmı anlatabıldım heralde insallah cevaplarnır bu sorularımda sorunlarımda kurtulurum saygı dger arkadalarım sayesınde

3. adapolat

adapolat Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    disk sağa sola gidiyorsa disk yamuk demektir , amortisör benim eski bisikletimde de vardı aynı sorun vidalardan biraz sıkılması gerekiyor sonra hallolur :)

4. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Disk balatalardan birine daha yakınsa ve hatta sürtüyorsa, freni sıktığın anda yakın olan balata diski diğer balatan önce ittireceği için hem titremeye sebep olur hem de tek tarafta ittirildiği için diski yamultur. Tekeri sökmek yerine 5 numara alyan anahtar ile kaliperi maşaya bağlayan 2 adet vidayı biraz gevşettikten sonra freni sıkıp vidaları fren sıkılı vaziyetteyken tekrar sıkman kaliperin düzgün oturmasını sağlayacaktır. Bisikletçiler bunu nasıl yapamaz anlaşılır gibi değil. Büyük ihtimal uğraşmak istememişlerdir. Evde birkaç kez deneyerek kendin yapabilirsin...

5. semih yasar

semih yasar Yeni Üye

Seviye:
    amortısorun vıdaları sıkılcak bı model degıl heralde.
    halıl arkadasının dedıgını yaptım ama o sadece surtmeyi engellemek ıcın sanırım.bır hızadan baktıgımda soyledıgım gıbı dıskın oynadıgını goruyorum.benım dıger sorunum on frenı sıktıgımda sallama yapıyor ve bence amortısorden oluyo gıbı amortisörlerde kıyamet gibi para biskletin kendı parası kadar.baska sorunumu cozecek yorumlarınızı beklıyorum.ılgı alaka veren herkeze cok teşekkür ederım!!!

6. semih yasar

semih yasar Yeni Üye

Seviye:
    yokmu bılen arkadaşlar bana nasıl yapılcağını söylecek olan

7. semih yasar

semih yasar Yeni Üye

Seviye:
    neyse ben kendi soruma cevap vereyim arkdaşlar uzun sure inceledikten sonra bide parçaladıktan sonra amortisörden olduguna karar verdım ama şimdi nasıl bi amotisör almam gerekçek ve boyutları nasıl olmalı gidonuda mı değiştirmem gerekcek