Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

On disk fren otmesi

Konu, 'Frenler' kısmında Yagizcan Cinar tarafından paylaşıldı.

1. Yagizcan Cinar

Yagizcan Cinar Yeni Üye

Adı:
    Yağızcan Çınar
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Arkadaslar sifir kilometre mosso 980 xc2 disk frenli bisiklet aldim.Daha once hic disk fren kullanmadigim icin bilmiyorum ama acaip otuyor.Ne yapmami onerirsiniz ?

2. sercan akan

sercan akan Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merhaba...

Ötme Sesi Nasıl Bir Ses Acaba ? CAyyyyyk diye iğrenç bir sesmi yoksa kesik kesik sürtme sesimi ?

Eğerki CAyyyyk Diye İğrenç Bir ses İse Balata Larına Yağ Bulaşmıştır ve Tutuşuda Azalmıştır Tavsiyem Balataları Güzelce Temizleyip Zımparalamanız Bendede Aynı Sorun Vardı Zincir Bakımı Sırasında Yağ Sıçramıştı. Yeni Balata İle Çözdüm sorunu Tekrar Olduğunda Eski Balatarımı Temizlemiştim Zaten Onları Taktım ve Sıkıntı Yaşamıyorum Şu Anda..

3. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Balatalara yağ değdiyse eğer frenleme en fazla %10 kadar durdurma işlemi yapar. Çoğu zaman onu da yapamaz. Balataları zımparalamak durumu daha da kötü bir hale getirir. Çünkü çizmiş olursunuz ve fren yaptıkça Rotor' u kendi ekseni etradında çizecektir. Sonra yeni balata aldığınız zaman rotor çizik olacağı için yeni balatalar da hızlı bir şekilde aşınır. Fren başata temizleyicisi ile ör: Würt gibi temizlemenizi tavsiye ederim. Ancak ses kesik kesik geliyor ise ya disk (rotor) eğridir, yada kaliperin (balata fren mekanizması) disk yönünde ayarlanması gerekmektedir.

Videoyu izleyiniz. Belki biraz fikir verir.. :) :)

http://www.youtube.com/watch?v=RiyNQeBEsso