Ön çocuk koltuğu

malemsteen

Aktif Üye
Tepki
87
İsim
Mesut
Bisiklet
Diğer
Selamlar Arkadaşlar,

Kızım için kadronun önüne takılabilecek bir çocuk koltuğu arıyorum.Şuan kilosu 14'ü geçmiş durumda. Genel olarak ön tarafa takılan koltuklar max 15 kg şeklinde geçiyor. Eşim arka tarafta olmasından rahatsız, ondan dolayı ön tarafa oturtabilmek için nasıl bir çare bulabilirim. Bu konuda deneyimi olanlar var mı?

Scudo

Onur Alp İNAN

Aktif Üye
Tepki
121
Bisiklet
Dahon
@malemsteen maalesef ben de aynı sorunu çözmekle uğraşmış biri olarak, ön koltukların taşıma kapasiteleri nedeniyle vazgeçmiştim. Bunun için yurt dışı bir seyehat (özellikle Hollanda) düzenleyip orada bizzat görüp, deneyip, bilgi almak en doğrusu. Ancak çoğu ürünü inceledim, çok zaman geçtiği için üzerinden marka olarak bilgi veremiyorum. Ancak 20 kg taşıma kapasitesi olanını görmedim. Bu açıdan arka koltuk kaçınılmaz oluyor. Ben de arka koltuk kullanıyorum. Biraz daha büyüdüğü zaman römorka geçilecek, bu ön görüyle haraket etmek gerek. Sadece aklınızda bulunsun istedim.

malemsteen

Aktif Üye
Tepki
87
İsim
Mesut
Bisiklet
Diğer
epey bir aramama rağmen 15 kg ve üstü için bir koltuk bulamadım. Ancak 15 kg yada 3 yaşın asıl olma sebebinin görüş mesafesini kapatacağı için olduğunu öğrendim. Yani aslında olmayacak şey değil ama olacak seyde değil
diyorlar.. :) Normal bir koltuk yerine kadroya ufak sele vari bir sey eklenip kullanılabilir gibi geldi. MEsela bromphton için şöyle bir taşıyıcı var.

http://static1.squarespace.com/static/53231184e4b0490250611c21/t/553937cbe4b0c9771b5160b3/1429813201031/

Birde şöyle birşey buldum. Eleman ön tarafa bagaj takıp üstüne çocuk koltuğu eklemiş.

Onur Alp İNAN

Aktif Üye
Tepki
121
Bisiklet
Dahon
15 kg. ile ilgili olarak koltuk boyundan dolayı görüş mesafesi kalmıyordur. Doğrudur. Benim şu anda kullandığım kolyuğu ben de öne montajlasam nasıl olur diye düşündüğüm bir zaman sürücü için görmenin çok zor olacağı şeklinde bir öngörü oluşmuştu - şimdi hatırladım.

Broptom selesinde de 2 yaşındaki bir çocuğu oturtabilmek imkansız olsa gerek. Video daki gibi bir ön koltuk olabilir ama onun da kapasitesi 15 kg ı geçmiyor galiba.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
22 kg azami kapasitesi var bu ürünün:
(link)
Farklı renkleri de var. Atak Bisiklet fena firma değildir. İsterseniz arayıp konuşun :)

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Bu tarz koltukların bağlantısı baraja yapılıyor sanırım. Ama gözden kaçan bir nokta var. Ürün 22kg çekeri var demiş ama bagajı tutan ağırlık çeken 2tane kıytırık vida koltuk 22kg taşısa ne yazar vida taşıyacak mı sorun orda. Vidalarda genelde döküm oluyor sanırım ve yük taşıma odaklı üretilen bir şey değil

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@Taxonera

Bisikletlerin kuvvet gören yerlerinde kullanılan bağlantı elemanlarına vida değil civata denir.

Civatalar asla döküm malzemeden üretilmez. Özel makinelerde dövme yöntemi ile üretilir. Amaçları sadece yük taşımaktır.

Bisikletinizin matara kafesini yerine bağlayan o minik M5 (5mm anma çapındaki) civata eğer standart 8.8 kalite ise 640 N/mm2 = 886 kg akma dayanımına sahiptir. Tek bir M5 civatayı tavana sağlam bir şekilde bağlayıp ucundan ailece asılsanız bile uzatamaz/koparamazsınız.

Sonuç:
Bisikletin kadro/maşasındaki bağlantı noktaları yeterince sağlamsa o koltuğa çocuğunuz yerine siz bile oturabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: bagikazi

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
(link)
bunun gibi bişi lazım sanırım

malemsteen

Aktif Üye
Tepki
87
İsim
Mesut
Bisiklet
Diğer
@yaboga Aynen hocam. 60 dolara buldum yurtdışında ama uluslararası gönderimi olmasına rağmen Türkiye'ye göndermiyor firma. Acaba distribütörlük falan var ondan mı diye aklıma takıldı. Eşim zaten bisiklete sıcak değil birde trafiğe çıkma durumu olunca çocuğu arka bagaja bağlamaya kendince güvenlik çekinceleriyle izin vermiyor. Öyle olunca çocuğumla gezemiyorum.
Haftasonu Delta Bisiklete gidip ön bagaj takıp çocuk koltuğu oturtmayı deneyeceğim.

cihan cambaz

Aktif Üye
Tepki
101
İsim
cihan
ön tarafta olmasi mi , arka tarfta olmasi mi iyi. Bunun da iyi arastirilmasi gerwk. Firumda vardi sanirim

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
@malemsteen aslında üstadım arkada bisikletten bağımsız kabinler var onlar bence çok daha güvenli geldi bana decathlondada var alternatif te bulunur, olası bir durumda çocuğumun benim önümde olmasını istemezdim açıkçası. yurt dışı sayfalarda buraya gönderim yapan bulunabilir sanki geldi bana fiyat ta gümrüğe takılmıyor.

• Beğen
Tepkiler: blackice_serkan

cihan cambaz

Aktif Üye
Tepki
101
İsim
cihan
Delta bisiklette m-wave marka bi model var ona da bakabilirsiniz. Fiyatta da yard oluyorlar.

elric1982

Daimi Üye
Tepki
665
İsim
Murat
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar merhaba. Öne takılan modellerden mi arkaya takılanlardan almalıyım mı karar veremedim. Kullanan arkadaşlar ne dersiniz? Öne takılanların dezavantajları ve avantajları neler?

szbir

Üye
Tepki
0
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
merhaba
bende çocuğumun önde olmasını istiyorum ancak mevcut modellerde taşıma kapasitesi sınırlı aliexpress vs. gibi sitelerde Türkiyede olan modellerden farklı modeller var bazısında kapasite 50 kg vs gibi yazıyor ancak yurtdışından gelen ürünlerin tesliminde bir süredir sıkıntı var. bu sön koltuk sorununu çözebilen oldu mu ?