Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ön çocuk koltuğu

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında malemsteen tarafından paylaşıldı.

1. malemsteen

malemsteen Aktif Üye

Adı:
    Mesut
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Selamlar Arkadaşlar,

Kızım için kadronun önüne takılabilecek bir çocuk koltuğu arıyorum.Şuan kilosu 14'ü geçmiş durumda. Genel olarak ön tarafa takılan koltuklar max 15 kg şeklinde geçiyor. Eşim arka tarafta olmasından rahatsız, ondan dolayı ön tarafa oturtabilmek için nasıl bir çare bulabilirim. Bu konuda deneyimi olanlar var mı?

2. Onur Alp İNAN

Onur Alp İNAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    @malemsteen maalesef ben de aynı sorunu çözmekle uğraşmış biri olarak, ön koltukların taşıma kapasiteleri nedeniyle vazgeçmiştim. Bunun için yurt dışı bir seyehat (özellikle Hollanda) düzenleyip orada bizzat görüp, deneyip, bilgi almak en doğrusu. Ancak çoğu ürünü inceledim, çok zaman geçtiği için üzerinden marka olarak bilgi veremiyorum. Ancak 20 kg taşıma kapasitesi olanını görmedim. Bu açıdan arka koltuk kaçınılmaz oluyor. Ben de arka koltuk kullanıyorum. Biraz daha büyüdüğü zaman römorka geçilecek, bu ön görüyle haraket etmek gerek. Sadece aklınızda bulunsun istedim.

3. malemsteen

malemsteen Aktif Üye

Adı:
    Mesut
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    epey bir aramama rağmen 15 kg ve üstü için bir koltuk bulamadım. Ancak 15 kg yada 3 yaşın asıl olma sebebinin görüş mesafesini kapatacağı için olduğunu öğrendim. Yani aslında olmayacak şey değil ama olacak seyde değil
    diyorlar.. :) Normal bir koltuk yerine kadroya ufak sele vari bir sey eklenip kullanılabilir gibi geldi. MEsela bromphton için şöyle bir taşıyıcı var.

Birde şöyle birşey buldum. Eleman ön tarafa bagaj takıp üstüne çocuk koltuğu eklemiş.

4. Onur Alp İNAN

Onur Alp İNAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    15 kg. ile ilgili olarak koltuk boyundan dolayı görüş mesafesi kalmıyordur. Doğrudur. Benim şu anda kullandığım kolyuğu ben de öne montajlasam nasıl olur diye düşündüğüm bir zaman sürücü için görmenin çok zor olacağı şeklinde bir öngörü oluşmuştu - şimdi hatırladım.

Broptom selesinde de 2 yaşındaki bir çocuğu oturtabilmek imkansız olsa gerek. Video daki gibi bir ön koltuk olabilir ama onun da kapasitesi 15 kg ı geçmiyor galiba.

5. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
  6. Taxonera

Taxonera Bisikletkolik

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bu tarz koltukların bağlantısı baraja yapılıyor sanırım. Ama gözden kaçan bir nokta var. Ürün 22kg çekeri var demiş ama bagajı tutan ağırlık çeken 2tane kıytırık vida koltuk 22kg taşısa ne yazar vida taşıyacak mı sorun orda. Vidalarda genelde döküm oluyor sanırım ve yük taşıma odaklı üretilen bir şey değil

7. Sadettin Z.

Sadettin Z. Girişim Savaşçısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bisikletlerin kuvvet gören yerlerinde kullanılan bağlantı elemanlarına vida değil civata denir.

Civatalar asla döküm malzemeden üretilmez. Özel makinelerde dövme yöntemi ile üretilir. Amaçları sadece yük taşımaktır.

Bisikletinizin matara kafesini yerine bağlayan o minik M5 (5mm anma çapındaki) civata eğer standart 8.8 kalite ise 640 N/mm2 = 886 kg akma dayanımına sahiptir. Tek bir M5 civatayı tavana sağlam bir şekilde bağlayıp ucundan ailece asılsanız bile uzatamaz/koparamazsınız.

Sonuç:
    Bisikletin kadro/maşasındaki bağlantı noktaları yeterince sağlamsa o koltuğa çocuğunuz yerine siz bile oturabilirsiniz.

Deniz ve bagikazi bunu beğendi.
  8. yaboga

yaboga Kıdemli Üye

Adı:
    Ergün Altmış
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  9. malemsteen

malemsteen Aktif Üye

Adı:
    Mesut
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @yaboga Aynen hocam. 60 dolara buldum yurtdışında ama uluslararası gönderimi olmasına rağmen Türkiye'ye göndermiyor firma. Acaba distribütörlük falan var ondan mı diye aklıma takıldı. Eşim zaten bisiklete sıcak değil birde trafiğe çıkma durumu olunca çocuğu arka bagaja bağlamaya kendince güvenlik çekinceleriyle izin vermiyor. Öyle olunca çocuğumla gezemiyorum.
    Haftasonu Delta Bisiklete gidip ön bagaj takıp çocuk koltuğu oturtmayı deneyeceğim.

10. cihan cambaz

cihan cambaz İnsan bir Yolcudur...

Adı:
    cihan
    Seviye:
    ön tarafta olmasi mi , arka tarfta olmasi mi iyi. Bunun da iyi arastirilmasi gerwk. Firumda vardi sanirim

11. yaboga

yaboga Kıdemli Üye

Adı:
    Ergün Altmış
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @malemsteen aslında üstadım arkada bisikletten bağımsız kabinler var onlar bence çok daha güvenli geldi bana decathlondada var alternatif te bulunur, olası bir durumda çocuğumun benim önümde olmasını istemezdim açıkçası. yurt dışı sayfalarda buraya gönderim yapan bulunabilir sanki geldi bana fiyat ta gümrüğe takılmıyor.

12. cihan cambaz

cihan cambaz İnsan bir Yolcudur...

Adı:
    cihan
    Seviye:
    Delta bisiklette m-wave marka bi model var ona da bakabilirsiniz. Fiyatta da yard oluyorlar.